Jump to content

DanielR7

Members
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy dla tego brewkitu CO2 może być na poziomie 2 ?
 2. Od wczoraj kiedy zmierzyłem poziom Blg nie widać jak ucieka gaz w rurce fermentacyjnej czy to dobrze ? Czy dobrze wypełniłem dane w tabeli ? Ilość pakowanego piwa dałem 40 bo 40 browarów wyjdzie po 0,5L. Czy poziom CO2 samemu się wybiera ?
 3. A jak to jest z tymi granatami co trzeba zrobić idealnie żeby butelki nie strzelał? Czy jest ryzyko że jak zrobię wszystko dobrze i tak może strzelić?
 4. Witam. Dzisiaj zrobiłem pomiar piwa i wskazało na 5 Blg, po otworzeniu było czuć lekko taki zapach bimbru ale po spróbowania smaku jest całkiem dobrze biorąc pod uwagę że piwko jeszcze fermentuje. Czy jest taka możliwość że drożdże mogą zacząć umierać i zepsuć smak piwka jeśli będzie stało za długo w fermentorze?
 5. Czyli jak fermentacja burzliwa sie zakończy cały fermentator poddać schłodzeniu na około 3 dni w temperaturze około 0 C po to aby piwko się sklarowało. Czy można od razu przelać do butelek żeby się sklarowało ? Czy klarowanie jest w ogóle potrzebne i co daje ? Czy warto jest otworzyć fermentator i pomieszać w celu dodania powietrza dla drożdży ? Jak mierząc poziom Blg czy wszystko musi być zdezynfekowane od bakteri nawet balingomierz ?
 6. Ciężko jest utrzymać temperaturę, temperatura w pomieszczeniu jest w granicach 19-24C. Brewkit 20L Finlandia Lager 1,5 kg. Drożdże zostały dodane o godzinie 14.30 w ten poniedziałek, około godziny 22 w ten sam dzień Fermentacja się rozpoczęła. A od wczoraj zaobserwowałem zmniejszenie częstotliwości wypuszczania gazu przez rurkę fermentacyjną czy to oznacza że fermentacja się kończy ? Na internecie wyczytałem że taka fermentacja trwa 4-7 dni i potem można przelewać czy to prawda ?
 7. Witam. Jestem dopiero początkującym Piwowarem i zgłębiam powoli tą sztukę. Jaki czas trwa fermentacja brzeczki z brewkitu, drożdże S-04 ? Co mam zrobić kiedy Fermentacja Burzliwa się zakończy, czy jest sens przelania brzeczki do nowego fermentatora na cichą fermentacje czy lepiej zostawić w starym żeby piwko się sklarowało jeśli tak to na jaki czas jak to ma wyglądać ? Pytam bo chciałbym uniknąć granatów. Dzięki za odpowiedź.
×
×
 • Create New...