Jump to content

skazi

Members
 • Posts

  237
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by skazi

 1. Verdanty tak mają, że piana po fermentacji nie chce opaść albo opada bardzo powoli.
 2. Napowietrzyłeś w ogóle brzeczkę przed zadaniem drożdży? Pytam, bo w tym przepisie nic o tym nie ma. Drożdże były uwodnione czy nie?
 3. Teraz to już niczym. Porwałeś się z motyką na słońce robiąc dolniaka, jeśli to Twoja pierwsza warka.
 4. Czy ja dobrze widzę na tej pierwszej fotce i brzeczka ma tylko 7 BLG?
 5. Normalna fermentacja jak dla mnie.
 6. Jak brzeczka ma tyle i drożdże ruszą, to już nic dobrego z tego nie będzie.
 7. skazi

  Ceny słodów

  I gdzie tutaj niby jest napisane że podwyżka o 40%?
 8. Coś długo, mi ważenie słodu zajmuje kilka minut 😉
 9. Był tu na forum już jakiś temat o tych chińskich śrutownikach, ale nie mogę go znaleźć. Być może w tamtym temacie jest jakiś użytkownik.
 10. To tu masz z lepszymi opiniami https://aliexpress.com/item/4000460232752.html Z resztą gwarantuję że z Allegro to dokładnie to samo, też chińczyk sprzedaje tylko że wysyłka z Niemiec.
 11. Co do jakości to się nie wypowiem, ale na Ali masz to samo za ok. 190zł.
 12. A gdzie tam masz napisane że gotujesz chlorek wapnia? Po prostu dajesz chlorek wapnia i podgrzewasz wodę do tych 160F To że autor dodaje 2g chlorku nie oznacza, że Ty masz dać tyle samo, no chyba że też będziesz korzystał z wody destylowanej.
 13. Nie pisz posta pod postem, tylko edytuj. Zdjęcie to może być nieaktualne. Nawet przy drożdżach górnej fermentacji powinieneś mieć lodówkę, albo jakieś pomieszczenie z temperaturą ok 16-17 stopni, jak chcesz fermentować w pokojowej to słabo to widzę, chyba że te drożdże to kveiki.
 14. Generalnie ok. 25 stopni, większość drożdży to do tych 30 stopni też pewnie da radę, a kveiki to i do 40.
 15. W sporej części poradników jak warzyć piwo jest napisane, że przy cukrze mogą się pojawić posmaki bimbrowe, ale dotyczy to uzupełniania brewkitów cukrem, a nie refermentacji. Z tą lepszą rozpuszczalnością glukozy nad cukrem też bym nie przesadzał, przy robieniu roztworu różnica jest pewnie marginalna. Kiedyś stosowałem glukozę, teraz cukier i mimo że butelkuję piwa po cold crushu w 2-3 stopniach, jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby butelki były nierówno nagazowane.
 16. Zamiast kombinować to na pierwsze piwo lepiej kupić jakiś prosty zestaw w którymś ze sklepów piwowarskich. Napisałeś, że chcesz użyć drożdży górnej fermentacji, a na tej liście ze sklepu masz drożdże do lagera.
 17. Nie wiem, ale się wypowiem. Kolega który sprzedawał ten kociołek nie logował się od marca, więc domyślam się że go sprzedał
 18. To chyba oczywiste, przecież producent nie wypuszczałby takiej konstrukcji, jeśli by się przypalało.
 19. Nie, Philly sour to drożdże które podczas fermentacji produkują kwas mlekowy, tam nie ma żadnej mieszanki z bakteriami.
 20. Tlenowiec? Drożdże philly sour, piwo jeszcze dwa dni temu wyglądało normalnie, chciałem sprawdzić odfermentowanie i dzisiaj mam coś takiego.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.