Jump to content

skazi

Members
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Stworzyłeś? Chyba przetłumaczyłeś 🤣 Receptura jest skopiowana stąd https://byo.com/article/neipa-style-profile/ Drożdże jak ma być po taniości to s-33, ale najlepiej jakieś dedykowane płynne do NEIPA np. HAZY DAZE, Conany, London Fog itp.
 2. Ja tam w sklepach widzę więcej niż tylko dwa rodzaje, do tego w opisie raczej jest napisane czy się on różni od ekstraktu jasnego. Skoro dopiero zaczynasz przygodę z piwowarstwem, to może wypadałoby na początek zaczerpnąć jakieś wiedzy i poznać podstawy?
 3. Myślę że 15l fermentor nie byłby wyskalowany do 30l
 4. Skoro na drożdżach jest 21-27 stopni, to chyba jakieś kveiki muszą być
 5. Na ebayu taniej, jest sprzedawca który ma 9 różnych oryginalnych szczepów i koszt to 6 funtów plus przesyłka. Drożdże suszone. Nie wydaje mi się żeby te drożdże miały zrewolucjonizować piwowarstwo, znane są nie od dziś, a jakoś tego nie zrobiły do tej pory. Wg mnie to dobre drożdże, w miarę uniwersalne, ale zawsze drożdżach dedykowanych pod jakiś styl, zrobi się lepsze piwo niż na kveikach. Ich plusem jest za to szybkość i to że nie trzeba się praktycznie martwić o temperaturę fermentacji.
 6. Nie dało się napisać jaki to model, pojemność itp.?
 7. skazi

  grainfather

  Nie no spoko, ci z Kalifornii mogą dostać od tego raka, a cała reszta jest bezpieczna i może nadal kupować Może w Kalifornii są takie przepisy i muszą ostrzegać.
 8. Tylko po co klarowna brzeczka po gotowaniu, skoro robi się NEIPA?
 9. Z homebeer zamawiałem już kilka razy, wysyłka bardzo szybka, na jakość słodów też nie mogłem narzekać.
 10. skazi

  grainfather

  Po ile był ten GF?
 11. Trochę przesadzasz, nie wyobrażam sobie tyle czekać z jakąś IPĄ, APĄ itp. U mnie przy tych stylach, w 2-3 tygodnie już są dobrze nagazowane.
 12. Zależy jakie zamienniki, mam Chemsana i też nie trzeba go spłukiwać.
×
×
 • Create New...