Jump to content

prostownik

Members
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Gozdawa PAY7 nada się do lodówki? Jak będzie za niska temperatura to co się stanie?
  2. Witam Panów! Temperatura jaka jest każdy widzi, dlatego zastanawiam się czy jest możliwe zrobienie dobrego piwa w tym okresie. Chce zrobić sobie górniaka. We wskazówkach do warzenia jest podany zakres temperatur 18-22. Nie jestem w stanie nigdzie takiej temperatury osiągnąć i tu się rodzi moje pytanie, czy mogę wrzucić fermentator do lodówki i niech sobie tam bulka. Co jest lepsze, zbyt wysoka czy zbyt niska temperatura? Dodam jeszcze że czytałem o kupnie używanej lodówki i zabawy z termostatem, ale nie chce się w to bawić że względu na brak miejsca na drugą 😉
  3. Ok, teraz wszystko jasne! Zauważyłem jeszcze, że w każdej butelce mam osad (pewnie z drożdży bo nie filtrowałem tego na żadnym etapie) pytanie jest takie: czy to nie zepsuje tego piwa w żaden sposób?
  4. Po pierwsze witam wszystkich forumowiczów! Jestem całkowicie całkowicie świeży w temacie produkcji piwa. Zrobiłem już swoją pierwszą warkę z brewkitu i wszystko niby ładnie wyszło, jeszcze teoretycznie piwo powinno poleżeć, ale nie wytrzymałem i otworzyłem sobie już pierwszą butelkę. Smak w porządku choć trochę płaski. W międzyczasie kupiłem sobie multimierz i postanowiłem sprawdzić ile woltów ma. Ku mojemu zdziwieniu wyszło 0%😦. To w ogóle możliwe?
×
×
  • Create New...