Jump to content

Marcin Skwira

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z tego co piszecie najlepszy chmiel do starzenia to Iunga.
 2. Dziś poczyniłem SMASH Puławski. Zasyp i zacieranie takie jak FAH z Wiki. Chmielone 60min 30g Puławski 8,4a 15 min 30g Puławski 5min 10g Puławski . Warka 25l 12blg. Zadane na gęstwę US-05, 2 pokolenie. Zobaczymy
 3. Wzorowałem się trochę na FAH z wiki.org zobaczymy co wyjdzie. Na razie drożdże zadane o 13,30 i już jest ładna pianka. Zobaczymy za 3 tygodnie, fermentacje ustawiłem na 10C. Napewno będę zdawał relacje. Z tego co mogę powiedzieć w tej chwili to żona wchodząc do piwnicy gdzie warzylem mówiła że jeszcze tak ładnie nie pachnialo, ale ja mało warek mam jak na razie.
 4. Witam Swoją przygodę z piwowarzeniem rozpocząłem w marcu tego roku ( bo tego sklepowego pić się nie da) Sprzętu dużo mam z racji tego, że zajmuje się miodosytnictwem. Wszystkie uwagi szczególnie krytyczne mile widziane. Na stanie sprzętowym. Gar nierdzewny 33l Chłodnica karbowana Gniotownik walcowy Lodówka do fermentacji ze sterownikiem inkbird 308 Masa drobnego sprzetu.... Na początku była jedno piwo z brefkitu takie sobie ale ok. Potem już zacząłem warzyć 1 brewkit copers lager 2 blond ale (zestaw ale piwo) 3 dry stout (zestaw ale piwo) 4 FAH. 5 FAH 6 sesion APA 7 jasne polskie Iunga Oktawia.
 5. WwwPo konsultacji z bardziej doświadczonym piwowar padło na Polskie jasne Iunga i Oktawia. Zasyp 3,5kg pilzneński 1kg monachijski 0,13 caramelpils 0,2 carared Zacierane na słodko Zasyp 50C podgrzew do 60 10min 72 C 45min Wygrzew 78C Gotowanie 60 chmielenie 60min Iunga 9,6a 30g 15min Oktawia 8,4a 30g 0min Oktawia 15g. Celuje 25l 12 blg drożdże W34/70
 6. Dlatego zainwestowalem w lodówkę. Na początek wolę bazować na cudzych recepturach. Pils https://www.wiki.piwo.org/Pils_(Mgliste),_Andrzej_Smyk_(anteks) Marcowe https://www.wiki.piwo.org/Marcowe,_Jan_Krysiak_(wena) Koźlak https://www.wiki.piwo.org/Bock_(Koźlak),_Dorota_Chrapek_(dori) Porter bałtycki Na tych przepisach chce bazować wszystkie słody mam tylko chmiele inne.
 7. Dopiero w poniedziałek żona przyniesie mi nadanie. Nie ma co kombinować kupię. Iunga i Marynka na goryczkę a co na aromat.? A jak planować reszte.
 8. Powiem szczerze nie wiem nie sprawdzałem. Czyli lepiej kupić wodę w biedrze?
 9. Witam wszystkich. Koledzy pomóżcie. Posiadam na stanie dosyć sporo polskiego chmielu 100g Iungi 100g Marynki 200g Oktawia 200g Sybilli 200g Puławski 300g Lubelski 450g Izabeli I w planach warzenie pilsa, marcowe, koźlak, porter bałtycki, 2* FAH, RIS. Jakie chmiele dać do poszczególnych warek. Im więcej czytam tym większy metlik. Doświadczenie mam małe (5 warek), mam na stanie podstawowe słody i cały sprzęt, i mętlik w głowie.
 10. Na dolniaki mam już w40/70. Do tego sporo polskich chmieli
 11. W moim przypadku plany są spore. Wszystkie składniki już zakupione. W planach: Pils, Marcowe, Koźlak, Porter Bałtycki. 2 * Full Aroma, RIS. We wtorek uwarzylem 10l lekkiej APY na us-05, już ładnie pracują na niedzielę planuje warzyć Full i na gęstwę. Koledzy powiedzcie jak zaplanować dolniaki.
 12. Zadzwoń do tego gościa co podałem link. Sporo ci wyjaśni sprzedają kilka ton drożdży rocznie kupują u niego z apisu i kasztelewicz. I u niego w dużych paczkach jest sporo taniej.
 13. Ze swojego sporego doświadczenia polecam bs103 http://centrumfermentacji.pl/index.php/pl/produkty/do-wina Mnie nie zawiodly.
 14. Koledzy mam problem chciałem importować plik słody strzegom biorę importuj i wogule mi pliku nie pokazuje. Wersja 2.3
×
×
 • Create New...