Jump to content

qwerty01

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Belgian Blond Ale 17 BLG. Rozumiem, że 4g na butelkę. Myślałem, że glukoza-cukier to nie jest 1:1
 2. W sobotę będę butelkować piwo. W instrukcji jest napisane, aby użyć 8g glukozy na 1l piwa. Chcę wsypać cukier do butelek. Ile muszę g wsypać do butelki 0,5l?
 3. Keg 30l (ale miał rezerwę i w niedzielę sprawdzałem i wyszło 32,5l pod sam "korek"
 4. Mam lekki problem i nie wiem co zrobić. Postawiłem piwo Belgian Blond Ale 17°BLG + FM26 Belgijskie pagórki. Po warzeniu brzeczki (wyszło 24,5l) wlałem do kega 30l (faktyczna pojemność z tego co pamiętam 32,5l). Jak nie liczyć zapełniłem w ok 75%. Pracuje w pokoju. W ciągu dnia (jak jestem w pokoju) jest temp ok 21°C. Na noc rozszczelniam okno i temp spada do 18,5°C. W nocy robi się tyle piany, że wywala korkiem fermentacyjnym. Oczywiście teraz jest za późno, aby rozdzielać na dwa kegi, ale mam do was pytanie - w ilu procentach zapełniacie pojemnik fermentacyjny, aby nie wywalało korkiem (to m
 5. Dziękuję bardzo za propozycję. :) Pewnie w przyszłym tygodniu coś zamówię. Jak ktoś ma jeszcze propozycję to czekam. :)
 6. Dzień dobry. Jako, że pierwsze piwo jakie uwarzyłem wszystkim smakowało szukam piwa, które mogę uwarzyć zimą (temp w pokoju ok 21°C). Chcę uzyskać 20-30l piwa. Piwo z gotowych zestawów (ekstrakty odpadają). Wymagania: - delikatne w smaku i nie ciężkie na żołądku - lubię dużo piany (tak naprawdę to mógłbym spijać tylko piankę z piwa :D) - ilość gazu: obojętne, ale bez przesady (robiłem Witbier Biére blanche 11°Blg i niektóre piwa po otwarciu butelki aż wywalało połowę butelki z piwa od gazu - nie wiem dlaczego). - preferują mniejszą ilość IBU (chmiel wyczuwalny,al
 7. Witam. Spróbowałem właśnie piwo Grimbergen Double Ambree. Bardzo mi zasmakowało (dziwne, że sklepowe mi smakuje). Macie przepis na piwo, aby otrzymać takie sam smak (lub bardzo zbliżone)?
 8. Gęstwę stosuje się tylko do postawienia nowego piwa, czy tak jak w winie odstawia się na kilka dni i z wierzchu można z powrotem wlać do pojemnika fermentacyjnego (zostawiając osad na dnie)?
 9. Jeszcze jedno pytanie. W sklepach nie ma FM20. Jakie polecacie z dostępnych?: FM 21, FM 26, FM 30, FM 50, FM 51, FM 52.
 10. Pojemnik z kranikiem będę kupować, ale nie wiem co lepsze.
 11. To jeszcze powiedzcie czy filtr robić z oplotu z leroymerlin, czy kupić reduktor osadu? Mam jeszcze bardzo gęste sitko.
 12. Zrobię lodówkę ze styropianu i zimnej wody w pet. Powinno parę stopni zbić. Dodatkowo będę kontrolował temp powietrza w komorze.
 13. Wystarczy garnek 30l (nie będę więcej robił jak 20l piwa)?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.