Jump to content

Pablov

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

About Pablov

 • Birthday 06/18/1989

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Piwowarstwo

 • Miasto
  Leszno

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja zalałem wrzątkiem i w 15min wyżarło wszystko. Wcześniej też kombinować nowałem jak ja usunąć, po zalaniu było widać od razu jak te drobiny pleśni w fruwają się i jak kret je "wyżera"
 2. ja do takich butelek używałem srogiego roztworu z kreta, 15min odczekałem później dokładne przemycie wodą później oxi.
 3. Coś mi się zryło, tak tak zacieru no nic skoro wszyscy mi tak radzicie to muszę tylko dokupić garnek zrobić filtr i chyba tyle na początek wystarczy? Później jeszcze chłodnica. Ps. Dzięki za zwrócenie uwagi 😂
 4. Tak sobie mówię że 3 brekwity na koncie i wtedy ruszę na podbój przecieru 😎 no i dokupię niezbędny sprzęt do sporządzania własnego trunku
 5. A możecie polecić mi jakiś brewkit w stylu portera czy odpuścić sobie brewkit w tym stylu? Dziękuję za opinie
 6. Bo gdzieś wyczytałem że jest 2 opcja tzn ilość wody co w przepisie a zwiększenie samego cukru/słodu/glukozy ale efektem może być mocno alkoholowy/spirytusowy posmak ?
 7. Witam, mam pytanie odnośnie regulacji stężenia alkoholu w gotowym piwie. Mianowicie chciałem zrobić porter z gozdavy i jest napisane że maksymalna moc w zależności od dodanego cukru to 5.2% zamiast cukru dodam ekstrakt i tu pojawia się moje pytanie: czy jedynym (dobrym?) wyjściem jest zmniejszenie ilości wody aby zwiększyć moc do około 6-7% i czy to ma sens? Z góry dziękuję za pomoc.
 8. Pablov

  Pablov

 9. podepnę się panowie bo też warzę swoją 1 warkę i sytuacja wygląda następująco: piwo BEER KIT - EXPORT LAGER PREMIUM BREWKIT + koncentrat słodowy 1,7kg minął 8 dzień mierzyłem cukru ballingometrem na starcie miałem 12 jednostek 7-8 dzień mierzyłem i wyszło mi 7-około 4 jednostek dziś 3,5 zaczekać jeszcze 2 dni czy przy takich wartościach można już butelkować?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.