Jump to content

Piwniczka Jerzego

Members
 • Posts

  26
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

965 profile views

Piwniczka Jerzego's Achievements

 1. Niestety nie. Po rozkręceniu reduktora okazało się że membrana z gumy sparciała i rozdarła się przy wyciąganiu. Nie udało mi się znaleźć nowej w internecie. Reduktor zasilił składzik rzeczy do naprawienia w niewiadomo kiedy przyszłości.
 2. Jeżeli sok sterylny to moim zdaniem możesz na nim zrobić gęstwę do piwa. Ilość cydru przetranswerowanego z gestwą nie wpłynie w żaden sposób na smak piwa. Ale ja nie jestem fachowcem ☺️ tylko kilka lat fermentuje różne rzeczy 🤪
 3. Odradzam, owoce mają na sobie dzikie drożdże u inne mikroby. Przeniesiesz je z gestwą do piwa i może być zakażenie.
 4. Ja tylko skalibrowałem, od kupienia nie warzyłem nic. Ale sprzęt wygląda solidnie. Myślę że trzeba przynajmniej pół roku testów czy phmetr jest stabilny w pomiarach.
 5. Dzięki za informacje. Kupię i dam znać jak się będzie sprawował.
 6. Dzisiaj robiąc zakupy w Lidlu natknąłem się na pH metr marki parkside https://www.lidl.pl/pl/p/warsztat/miernik-ph/p111673 Parametry są obiecujące, a do tego całkiem pokazna liczba szetek do kalibracji. To jest jakaś nowość w lidlu? Ktoś już z was go używa? Czy cena jest adekwatna do jakości? Zastanawiam się nad zakupem.
 7. Będzie Pan zadowolony. Ja też 2 lata temu zainwestowałem w tą kapslownicę od pierwszej warki. Moja na początku ciężko chodziła więc polecam przesmarować przekładnie towotem albo innym smarem. Aha i pierwsze 100-150 butelek będzie grzezlo w głowicy zanim się wyrobi. Po prostu wyciągaj butelkę ruchem zginającym a nie pionowo w dół.
 8. Podłącze się pot temat. Mam reduktor marki hiwi w którym po podłączeniu do butli powoli wzrasta ciśnienie aż zadziała zawór bezpieczenstwa niezależnie jak skręcona jest śruba nastwcza. Czy u mnie może też być problem tą uszczelką? Da się taki reduktor zregenerować?
 9. Ja kilkukrotnie robiłem tak: ostatnia butelkę która zazwyczaj wychodzi niepełna zlewam do peta 1,5l i zgniatam żeby usunąć pozostałe powietrze i zakręcam. Pet leży sobie na skrzynkach i obserwuję kiedy przestanie puchnąć. Wtedy można założyć że piwo w butelkach się nagazowało. Metoda oczywiście się sprawdza gdy dodajesz cukier dodajesz do fermentora z piwem przed rozlewem.
 10. Nieporzadanym skutkiem w tym przypadku będzie podbicie ekstraktu początkowego. To naczy że dodająsz sam cukier bez wody zwieszszysz ekstrakt. Jeżeli zastosujesz się do zaleceń kalkulatora zachwasz w piwie początkową wartość blg. Innymi słowy będzie tyle % alkoholu ile zakladałeś.
 11. Ja bym stawiał że to na tokarce albo frezarce jest zrobione. Żadna technika nie da tak dokładnego cięcia.
 12. Są w sprzedaży też zaprawki do alkoholi. Może to jest sposób na aromat whisky bez dodawania procentów. Korzystał ktoś z takich zaprawek do piwa?
 13. Dzieki za odzew. Znajomy jest na Florydzie i przeglądałem strony pobliskich sklepów detalicznych i ceny w przeliczeniu na PLN porównywalne do tego co jest u nas na rynku. Więc chyba odpuszczę, szkoda zachodu. No chyba że się mylę, albo źle szukałem. BTW Macie może jakieś inne pomysły na to co mozja tam kupić?
 14. Witam Od dłuższego czasu obserwuje forum i kształcie się w piwowaratwie. Warze że slodow i przyszedł czas na poradę. Tj: Znajomy leci do USA i wpadłem na pomysł że mógł by mi przywieźć świeży chmiel prosto z `ogródka` i tutaj pojawiają się patania: 1.czy warto? 2.z kąd ewentualnie zamawiać do hotelu ? 3.jak wygląda techniczine i transport chmielu w bagażu lotniczym nadanym [cło, legalność przewozu itp] Z góry dzięki za pomoc
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.