Jump to content

x1d

Members
 • Content Count

  243
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

x1d last won the day on September 24 2019

x1d had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2018
 • Miasto
  Warszawa

Recent Profile Visitors

429 profile views
 1. Chyba ważniejsze, żeby było dobre, niż w jakimś stylu. Ja bym nazwał "Piwo ciemne".
 2. Czym mierzysz? a widzę, hydrometrem. A dobrze wyskalowany? Wskazanie nieco wysokie, ale nie wiadomo co to za drożdże były. Po takim czasie to raczej zjadły, co miały zjeść.
 3. Być może kwestia błędu w procesie, może po prostu trochę za dużo chmielu, a może kwestia indywidualnych odczuć. Co do ilości to przeliczalem gph z amerykańskich, a to też nie jest do końca miarodajne. Niemniej, tak jak pisałem, skrzynka poszła szybko, z przyjemnością i z lekką tylko ambiwalencją goryczkową.
 4. Będzie dobre. Na wiki masz charakterystyki słodów, zobacz czego bardziej oczekujesz od tego piwa i taki słód zastosuj.
 5. Ja mogę polecić NE wg tej receptury. Bardzo fajnie wychodzi też na kveikach od FM.
 6. Po zadaniu jeszcze chłodziłeś? 27 st nie powinno zabić drożdży, da jednak niedobre piwo. Jak długo uwadniałeś drożdże?
 7. Us-05 podobno się nadają. Mam bardzo mocno przechodzone FM52 i jeszcze bardziej FM53 (po jasnych, ciemnych, chmielonych na zimno, chmielonych na burzliwej), zebrane odpowiednio ok dwa tygodnie i tydzień temu. Na obu robiłem NEipy z powodzeniem. Jeśli się nie boisz - są do wzięcia.
 8. Robiłem NE inspirowany recepturą Dori, wymieniłem chmiele na Iungę (10), Izabellę(5,8), Puławski(8,9) i Oktrawię(9,2). Na 10l chmielenie wg schematu: Iunga 5g podczas filtracji Iunga 45g - 0 min Puławski 50g - fermentacja burzliwa, dodane od razu do fermentora Izabella 100g - na zimno 5 dni Oktawia 20g - na zimno 3 dni Fermentowane FM 53 w temperaturze ok. 30 st. W efekcie wyszedł bardzo ciekawy aromat, bardziej ziołowo-korzenny niż owocowy, nieco zbyt wysoka (nieco piołunowa) goryczka jak dla mnie, ale skrzynka mimo to poszła bardzo szybko. W powtórce dałbym mniej Iungi na 0, chmielenie na zimno razem na 3 dni.
 9. x1d

  Blanc 1664

  https://beersmithrecipes.com/viewrecipe/1274004/kronenbourg-1664-blanc-clone Możesz wyguglać sporo innych też.
 10. Możesz dodawać też roztwór do butelek np strzykawką, będzie dokładniej, a surowiec będzie bezpieczniejszy po przegotowaniu.
 11. Cześć, życzę udanych warek i więcej wiary w siebie
 12. x1d

  Co z tego zrobić ?

  Przejrzyj sobie receptury, na wiki, forum czy w internetach i wybierz coś prostego, co ci pasuje. Unikaj dużego udziału pszenicy z racji możliwych kłopotów z filtracją, zacieraj infuzyjnie, rób mniejsze warki na początek. 5 kilo słodu starczy na 20 l piwa, mniej więcej.
 13. Wiadro możesz użyć z marketu budowlanego, byle by było dopuszczone do spożywki. Jezeli nie masz rurki to nie dokrecaj mocno zakrętki, co2 musi uchodzić. Przydadzą się też środki do dezynfekcji sprzętu, gorąca woda to trochę za mało. Powodzenia!
 14. To tak jak obserwacja schnącej farby... Zostaw to w spokoju na dwa tygodnie przynajmniej. Co do naczynia - bardziej praktyczne są wiadra.
 15. Parę miesięcy temu też kupowałem i przyszło chyba nawet w mniej niż 2 tygodnie, miejsce nadania to Łotwa czy Litwa.
×
×
 • Create New...