Jump to content

x1d

Members
 • Content Count

  408
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

x1d last won the day on September 24 2019

x1d had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2018
 • Miasto
  Warszawa

Recent Profile Visitors

644 profile views
 1. zazwyczaj 20g suszonej daję, kolendry 5-10g /na 20l
 2. Wrzuć do alkoholu teraz, a dodaj na cichą, będzie najbezpieczniej. Smaki i aromaty wychodzą tak naprawdę dopiero w gotowym, ułożonym piwie, więc nie przesadź z ilością.
 3. Jeżeli masz zbliżoną temperaturę w pomieszczeniu do tych 25°, to powinny się ogrzać.
 4. Witaj, mniej gazować, bardziej chłodzić. Być może masz tam nieodfiltrowane drobiny chmielu, to daje też taki efekt. Można ratować się odgazowaniem+chłodzeniem, w ostateczności nalewaj przez sitko.
 5. Bo tak było. Nawet sam ich chwaliłem. Ale niedługo potem dostałem rozwaloną paczkę ze słodami, po opisaniu sprawy jedyną odpowiedzią było stwierdzenie, że zdjęcia im się nie otwierają. Mam też zastrzeżenia co do jakości chmielu w tym roku.
 6. Rtęć ma metaliczny kolor, czerwony to alkohol, możesz śmiało wyrzucić do zmieszanych.
 7. x1d

  Wu's Hops

  W sprawach wszelkich amatorskich upraw szczerze polecam https://poradnikogrodniczy.pl/ Trochę spamują produktami sponsorów, ale jest mnóstwo porad na domowe środki bio, a artykuły piszą specjaliści.
 8. Po tygodniu. W tym czasie proponuję poczytać forum, a zwłaszcza tytuł i pierwszy wpis tego wątku.
 9. Zazwyczaj tak to działa, że odlicza po osiągnięciu zadanej temperatury.
 10. x1d

  Wu's Hops

  Poziomo po płocie też pójdzie. Bluszcz jest dość agresywny (system korzeniowy), musisz na niego uważać.
 11. Może kwestia konfiguracji wifi. Co do softu - polecam najnowszą wersję 6.3; były przedtem problemy z zapisaniem danych (sprawdź po wpisaniu danych łącząc się ponownie czy dane są takie jak wpisałeś). Co do kalibracji - nie ma ona wpływu na obserwację zmiany gęstości, jedynie na wartości bezwzględne, więc przebieg fermentacji widać tak czy inaczej. Ja stosuję metodę szybkiej kalibracji woda-brzeczka co kilka warek, dokładność +-2 blg jest wystarczająca.
 12. 120 butelek to raptem 6 skrzynek, które zajmą porównywalną ilość miejsca co kegi. A odpada cała instalacja. Na początek im prościej tym lepiej. Poza tym możesz robić na raty, wtedy część będziesz mieć w butelkach, a część w fermentorach.
 13. Spokojnie mogło przefermentowac, nie znam tych drożdży, ale niektóre potrafią w 24 godziny zrobić główną robotę, zwłaszcza w wyższej temperaturze. Zanim wsypiesz zmierz blg.
 14. Jeżeli masz kompensator na kranie (na zdjęciu z linka jest) to nie powinno być problemu (kwestia ustawienia).
 15. Automat teraz kupisz za połowę tej ceny, poza tym to nie działa zero-jedynkowo - każdy znajduje swój optymalny etap. Oczywiście samoróba cieszy najbardziej, byle działała, czego życzę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.