Jump to content

x1d

Members
 • Content Count

  129
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

x1d last won the day on September 24

x1d had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2018
 • Liczba warek
  29
 • Miasto
  Warszawa

Recent Profile Visitors

287 profile views
 1. No właśnie, ostatnio kupiłem iungę (spiritferm.biz), była mokra i praktycznie bez aromatu jako granulat. Czy coś z niej będzie czas pokaże, ale mam obawy.
 2. Na przykład tak dla porównania z twoim zestawem: http://blog.homebrewing.pl/new-england-ipavermont-ipa/, testowałem w różnych wariacjach i wychodzi bardzo dobre piwo. Swoją drogą polecam raczej dział receptury na takie dywagacje.
 3. Podbije słodowość, co skontrowane mocniejszym nachmieleniem może dać dobry efekt. Proponuję z reszty, która zostanie z receptury @korzen16 uwarzyć właśnie takie piwo, co da ci najlepszą odpowiedź na to pytanie.
 4. A co to są "normalne" warki? Na opakowaniu wyraźnie jest napisane, że wystarcza na 10-15 l.
 5. Radzę kupić większy od razu...
 6. Dla mnie citra 18 to głównie grejpfrut , a nie każdy ten owoc lubi.
 7. Mi wyszedł raz dobry, kolejne na różnych gęstwach wychodziły gorzkie, ale nie chmielowo tylko tak drożdżowo gorzkie, niedobre. Ale gęstwy były wybitnie stare, powyżej kilku warek i miesiąca w lodówce.
 8. A ja próbuję bezskutecznie choćby tyle osiągnąć na fm 56...
 9. x1d

  Kapselek 'firmowy'

  Aleś odkopał... Swoją drogą stosuję naklejki na folii, ostatnio przezroczystej, wykonane na drukarce laserowej. Koszt niemal zerowy.
 10. Jest spora szansa, że się ładnie zbalansuje. Zacierałbym bardziej wytrawnie. Będzie też nieco ciemniejsze niż zakładałeś.
 11. Woda destylowana + kręcenie śrubką.Kluczyk dołączony. Powinna być instrukcja po angielsku.
 12. Artykuł mało wyczerpujący temat jak na pracę naukową, ale autor może podsunąć literaturę: http://www.beerfreak.pl/pasteryzacja-i-inne-sposoby-konserwacji-piwa/
 13. Kupowałem od http://www.aliexpress.com/store/710503?spm=a2g0s.9042647.0.0.72125c0f7Yz1Hg i było ok. Przyszło w ok. 2 tygodnie. Jest w porządku, na pewno dokładniejszy od spławików browinu. Tak, różnią się zasadniczo skalą.
 14. Wydaje mi się że za dużo kombinowania. Pamiętaj, że wciąż możesz złapać zakażenie. Ja bym potrzymał jeszcze tydzień-dwa.
 15. Nie używałem żelatyny, nie mam tu doświadczenia, ale czytając forum: skoro po jej użyciu zachodzi refermentacja, to i ewentualne dofermentowanie również zajść powinno.
×
×
 • Create New...