Jump to content

x1d

Members
 • Content Count

  69
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2018
 • Liczba warek
  20
 • Miasto
  wwa

Recent Profile Visitors

186 profile views
 1. Nie bardzo rozumiem w czym większa komplikacja procesu ma go usprawnić...
 2. Po barierce wzdłuż tam i z powrotem. Pędy mają do 4 m długości. Rosną w skrzynkach po owocach 50l po 2 sztobry. Wystawa NE i NW. Nawóz astwit i dżdżownice co weekend na przemian.
 3. A może powinieneś zadać inne pytanie: czy ktoś doświadczony w okolicy mógłby mi pomóc przetestować sprzęt...
 4. Pytanie było do autora wątku w kontekście zeżartych karteczek. A w swoim wyborze pokierowałem się akurat dostępnością, facet miał Marynkę sybillę perle i magnum. Marynka pierwsza ma spore szyszki, oczywiście niewiele, ale i tak cieszy, bo w pierwszym roku miały w ogóle nie kwitnąć. To też eksperyment z uprawą w skrzynkach, zobaczymy czy przetrwają zimę.
 5. Robiłem neipe na nich, temp. pokojowa, w tydzień zeszło z 13 do 2 blg, dały fajne mętne piwo. Taka sama neipa na fm11 wyszła niemal klarowna. Dotychczas głównym atutem tych drożdży jest dla mnie możliwość fermentacji latem w pokoju.
 6. Daj jakieś wskazówki spośród jakich odmian wybierać. A to Marynka na balkonie, też pierwszy rok
 7. Mam fm20 z witbiera po 1 warce, z końca maja, warszawa
 8. Lodówka tego typu działa choć jest mocno upierdliwa. Musisz co parę dni wymieniać wkłady, to kwestia samozaparcia po jakim czasie się odechce. W kwestii logistycznej: wyjmij skrzynki, wejdzie sporo więcej.
 9. Piwo pewnie w kanał, ale fotki świetne!
 10. Jak będzie za niska to nie będą jeść, jak będzie niestabilna nie dofermentują lub naprodukują nieciekawych substancji.
 11. Dobierz drożdże do temperatury. Np kveiki, gdzie możesz fermentować między 20-40 stopni. Lodówka bez sterownika może mieć zbyt duże wahania temperatury, nie wiemy zresztą jaka tam jest w ogóle temperatura. Z najprostszych inwestycji polecam pudło styropianowe.
 12. Dokładnie. Przepłukuję jak po płynie do naczyń, nie mam ani negatywnych efektów smakowych ani zauważalnych infekcji.
 13. Problem w tym, że jest niedostępny. Niejeden by chciał. Osobiście używam tego środka, jeszcze mnie nie zawiódł.
×
×
 • Create New...