Jump to content

x1d

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  beznazwy
 • Rok założenia
  2018
 • Liczba warek
  15
 • Miasto
  wwa

Recent Profile Visitors

87 profile views
 1. Witaj, zrób pierwsze z brewkita dla rozruszania, następne polecam już z zacieraniem, lepsza zabawa, lepsze efekty, i nie ma się czego bać. 1. Mój pierwszy fermentor będzie z kranikiem 2. Czy ten kranik nie powinien mieć jakiegoś sitka Kup drugi fermentor, najlepiej bez kranika. Będziesz mógł przelewać wężykiem znad osadów, a potem rozlewać z tego z kranikiem. 3. Naczytałem się, jak to ważne jest napowietrzenie brzeczki, nawet jeżeli jest z brewkita brewkit nie ma tu nic do rzeczy, napowietrzać możesz przelewając do wiadra, mikser też jest dobrym pomysłem, wystarczy użyć czystego mieszadła, no oczywiście z miksera nie mogą odpadać kłęby kurzu czy starego ciasta :] 4. Upewnię się - ale zasadniczo, przy brewkitach cicha fermentacja niespecjalnie ma sens Dekantacja po uspokojeniu się fermentacji, tzw przelewanie na cichą, ma sens w określonych przypadkach, ale na pewno niema tu znaczenia czy piwo było zacierane w domu czy warzone z nachmielonego ekstraktu, ergo: znów brewkit tu nie ma nic do rzeczy, a o cichej dyskusji na forum multum 5. Rozumiem, że zaworek grawitacyjny przy rozlewaniu jest wysoce wskazany? pewnie się przydaje, ja się nie dorobiłem i kręcę kranikiem przy rozlewie... 6. Czy można wlewać piwo do butelek po szampanie? nie próbowałem, pewnie można, tylko może być kłopotliwa kwestia kapslowania. Butelki po piwie można dość łatwo pozyskać. 7. I jeszcze pytanie dotyczące dojrzewania. lepiej w niższej temperaturze i wolniej
 2. Ja się skusiłem na hopspider za dwie i pół dychy, niestety pożałowali na opakowaniu...
 3. Typ fermentacji : górna Zakres temperatur fermentacji : 19-22 st.C Stopień odfermentowania : 12-15 % Flokulacja : średnia/wysoka Tolerancja alkoholu w piwie : brak danych Profil smakowy : szczep dedykowany do piw o niskiej zawartości alkoholu; profil lekko estrowy owocowy, może pojawić się aromat fenolowy i alkoholi wyższych. Szczep polecany do piw w stylach : piwa niskoalkoholowe Profil szczepu zbliżony do : brak UWAGA!! Ze względu na zwiększoną możliwość zakażenia piwa o niskiej zawartości alkoholu, zaleca się szczególne środki higieny podczas całego procesu produkcji. [za stroną producenta]
 4. Kupiłem na próbę od gościa z allegro, ma perle, sybillę, marynkę i magnum, przyszło szybko, 5 zł za korzonek. Na razie siedzi cicho w doniczkach.
 5. Dekiel napina się nie tylko od pracy drożdży. Skoro fermentuje 44 dni spokojnie możesz sprawdzić. A czemu bez rurki?
 6. Możesz młótem karmić kaczki, a na starej gęstwie piec chleb... Na chmieliny faktycznie nie mam pomysłu.
 7. Dla mnie największym kłopotem jest tu częsty brak informacji o efektach, dlatego wolę korzystać np z receptur z wiki, gdzie jest - powiedzmy - obiektywna ocena. Niemniej jako inspiracja jak najbardziej.
 8. Do oddania ok pół litra W34/70 po jednej warce jasnego, zebrana 27.03. Mam też danstary belle saison, też po jednej warce, 25.03. Warszawa.
 9. Daj im z 48 godzin zanim zaczniesz panikować. W tym czasie kup sobie zapasowe. Poza tym jest gógle...
 10. Powietrze raczej nie zakazi, bo warstwa co2 ochroni, ale woda z rurki, w której np utopiła się owocówka, już może. Dlatego jak wyżej pisano przenosić lepiej bez rurki lub z rurką zatkaną.
 11. Co do termometrów polecam takie z sondą, wrzucasz do gara i masz stały odczyt, na ali nieco tańsze niż allegro, (tylko trzeba zwrócić uwagę na opcje bo są też bez kabla) Natomiast zdecydowanie tańsze są te naklejane aukcje podaję pierwsze z brzegu ilustracyjnie, pewnie są lepsze oferty.
 12. Po zerwaniu klej świetnie schodzi zmywaczem do silikonu. (koszt jak benzyna ekstrakcyjna itp)
 13. Butelki myję chlorem w pierwszej kolejności, dwukrotne płukanie, mycie płynem do naczyń, dwukrotne płukanie, środek dezynfekujący spirit ferm, dwukrotne płukanie. Jeżeli coś się pieni, płuczę do skutku, ale zazwyczaj dwa razy wystarcza.
 14. Na etykiety wyśmienita jest zmywarka, ale pojemnik z wodą na parę godzin też da radę. Z chemii zwalczającej ciężkie zabrudzenia dorzucę domestos, używam bo mniej się boję niż kreta ;]
×
×
 • Create New...