Jump to content

NorbertBM

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Domowy Bomber
 • Rok założenia
  2018
 • Liczba warek
  24
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Norbert

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Po 22 warkach na garze przesiadłem się na Grainfather G30. Jest bardzo duża różnica ;) jak dla mnie na duży plus. Czas skrócony do 4-5 godzin (bez mycia), w zestawie bardzo wygodna i skuteczna chłodnica przeciwbieżna. Sam system też jest nieźle przemyślany, dodatkowo masz sterowanie z poziomu apki -> też się sprawdza. Fakt, że trochę kosztuje - ale w mojej ocenie było warto.
 2. O kurka... to faktycznie mizeria Zamawiam już śrutowany, sprzęt seryjny bez żadnych dodatków. ps. czy szybkość przepływu przez pompę podczas zacierania również ma wpływ na wydajność ?
 3. Hmm... niby też mieszałem podobnie, ale faktycznie niższe parametry
 4. NorbertBM

  grainfather

  Co sądzicie o VWP Cleaner do czyszczenia ? Link przykładowy: https://www.themaltmiller.co.uk/product/vwp-cleaner-steriliser-4kg/
 5. Dzięki, wyszło całkiem nieźle. 20L brzeczki nastawnej przy 16 Brix.
 6. Cześć, Mam prośbę do bardziej doświadczonych Koleżanek i Kolegów o ocenę receptury. Wg poniższej warzyłem w garze (mam za sobą 22 warki, w większości bardzo udane), ale pierwszy raz w weekend testuję nowy nabytek (GF30) i chciałbym upewnić się do poprawności wyliczenia składników przez apkę. Zasyp: Słód pilzneński 5 kg Słód Pale Ale 2 kg Słód Monachijski 0,3 kg Zacieranie: 64 st. 60' 72 st. 10' 77' st. stop Chmiel: Cascade 10g 60' Citra 50g 50' Citra 20g 30' Chmielenie na zimno (3 dni):
 7. A więc dla zainteresowanych - było wyśmienite ! Żadnego przegazowania, wg mnie efekt zdecydowanie lepszy od sacharozy.
 8. Dzięki Wszystkim Poszło finalnie 167g glukozy w 0,5l zagotowanej wody. Dam znać o efektach.
 9. Kurczę, liczę z tego kalkulatora i coraz bardziej mi nie pasuje Jeżeli wcześniej dawałem 4g/0,5 l - zużyłem więc 144g cukru na 18l. Jak przemnożę to przez współczynnik 1,16 - powinno wyjść 167g glukozy, którą zagotuję w 0,5l wody. Kalkulator pokazuje 264g (!!) przy wysyceniu 4,2 - więc potencjalnie byłby granat murowany. Cóż - jestem w trakcie odmierzania, więc biorę 167 g glukozy, mam nadzieję że nie będzie za mało nagazowane.
 10. 3,3-4,5 mamy zakres: https://brewness.com/calculator/pl/carbonation Celowałem w duże nagazowanie, ale w sumie nie upieram się. Poprzedni z cukrem do refermentacji wyszedł bardzo dobry.
 11. Witam, Czas na butelkowanie Weizena , zeszło do 3 BLG. Poprzednia warka była z użyciem cukru (potrójna miarka); 4g na 0,5l. Teraz chcę spróbować z glukozą, mam wątpliwości: - czy można sypać wprost jak cukier, w tej samej ilości do butelek przed rozlewem ? - czy lepiej zrobić roztwór ? Będę mieć ok. 18l, butelkuję do 0,5 i 0,33. W tym kalkulatorze https://brewness.com/calculator/pl/carbonation mam wynik przy wysyceniu 4,5 i temp. piwa 20 st. : 288,2 g glukozy. Czy to nie za dużo ? Jeżeli ma z tego być syrop, w jakiej ilości wody zagotować glu
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.