Jump to content

poldek34

Members
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

About poldek34

 • Birthday October 18

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Stanley
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  13
 • Miasto
  Opole

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja również używam miedzianej chłodnicy i nie wpływa to zarówno na jakość piwa jak i nie wytrąca się na niej forma śniedzi. Natomiast chcę zrobić sondę termometru w tulei - wpuszczonej do fermentora aby kontrolować temperaturę do fermentacji i mam tylko miedzianą. Zastanawiam się czy "pobyt miedzi" podczas fermentacji w brzeczce nie zaburzy pracy drożdży i efektu końcowego.. - tam chyba odczyn jest kwaśny podczas pracy drożdży.. ?
 2. Czy zacieranie w brzeczce wydłużyłeś.. , jeśli tak to jaką wartość wydłużenia przyjąć.. ? Przymierzam się do portera ale chciałbym zrobić 20 litrów.. .
 3. A czy próbowałeś zacierać w na dwa razy ale drugi raz w brzeczce otrzymanej z poprzedniego razu.. ? Ciekaw jestem jak to wpływa na wydajność w porównaniu z podzieleniem warki na dwie części i na zacieraniu osobno w wodzie.
 4. I jak test się powiódł.. ? Przymierzam się też do portera jeszcze póki niskie temperatury..- coś więcej można prosić.. ?
 5. zacieram na automacie, temperatura pod kontrolą. Więc ten wariant odpada. Zaniosłem do temp 14-15 stopni zobaczymy jak pójdzie dalej. W ciągu ostatnich dwóch dni blg spadło o jeden punkt a więc jest fermentacja tylko bardzo wolno - może ten typ tak ma, na początku idzie burzliwie a potem zwalnia.. ? Nie fermetowałem jeszcze na tych drożdżach, ani portera.. ???
 6. Ja wiem, że drożdże nie lubią zmiany temperatur. :-)) Fermentacja portera ruszyła 18tego marca, a schłodzenie nastąpiło chyba z soboty na niedzielę.
 7. Witam, uwarzyłem portera ale słabszego 18BLG, na drożdżach Diamont Danstar które fermentują 10-15 stopni. Fermentacja rozpoczęta w 13 stopniach przez kilka dni ładnie chodziła ale przyszedł przymrozek i obniżyła się do temp 6 stopnie. Stanęła. Przeniosłem do temp. najpierw 16stopni ale nie dawało to efektu. Podwóch dniach przeniosłem do 19,5 stopni, ruszyła ale bardzo niemrawo - nie tak jak była przed schłodzeniem. Obecnie ma 11 BLG. Nie wiem, czy przenieść do 14stopni czy znowu nie stanie. A 18 stopni to za dużo( dwa dni stoi w 18stu i czekam aż lepiej ruszy, może nie czekać.. ?
 8. Dziękuję, wszystko działa, miodzio. :-))
 9. Do mnie przyjechał refraktometr, ale wskazuje o 5 jednostek więcej niż balingomierz. Dokonywałem pomiaru piwa po 2 tygodniach fermentacji. Na wodzie jest zero na tym i na tamtym. Na piwie ogromna różnica. Piszą wszędzie, że przy niskim blg pomiary na refraktometrze i balingomierzu są tożsame.. ???
 10. Możesz reklamować. Ja reklamowałem dwa razy lampę do projektora i ładowarkę., z dobrym skutkiem.
 11. Jankasper, No to teraz jest młyn. Okazało się, że pomyliłem słody. Zamiast jęczmienia sypnąłem przenicę i uwarzyłem stouta na pszenicy i gęstwie z bittera wg Twojego przepisu-alem łoś-wszystko do bani. Takiego "eksperymentu" chyba nikt nie popełnił.. - w sensie: bezsensowny nowy styl.
 12. ..może ktoś znajdzie po cenach wyprzedażowych sterownik pid do automatycznego kotła?
 13. Ja zakupiłem przez swoje konto. Wyszło 38 zł. Możesz znaleźć za 36 są takie aukcje. I tak się opłaca.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.