Skocz do zawartości

dpgcandy

Members
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. dpgcandy

  Receptura

  Siemka po zabutelkowaniu trzymamy w 20 stopniach przez tydzień w później do chłodnego poniżej 10 na ile dni ?
 2. dpgcandy

  Receptura

  Siemka wczoraj wsZystko poszło prawie wszystko z planem... blg po wysladzaniu było pomiędzy 5-6 po gotowaniu 12. Wyszło Ok 21 l. Przy zakładaniu rurki trochę wody wciągnęło do fermentatora przez rurkę czy to duZy problem ?
 3. dpgcandy

  Receptura

  Czyli butelkowanie po 2 tyg ? Jeśli blg się nie spada po 12 dniach ?
 4. dpgcandy

  Receptura

  Zapomniałem zapytać jakie proporcje w gr ile chmielu simcoe i halerta?
 5. dpgcandy

  Receptura

  Siemka w niedziele warzymy jeszcze kwestia jednotemperaturowego zacierania pisałeś 66* na ile minut ? Nie robić normalnie 63* , 73*, i 79?i czy wrzucić na chwile w niższej temp ?
 6. dpgcandy

  Receptura

  Jedna paczka czy dwie?
 7. dpgcandy

  Receptura

  Dzieki bardzo zamawiam drozdze !
 8. dpgcandy

  Receptura

  Czyli sterlinga i halertaueta mniej więcej w jednum czasie 20-30 min przed końcem gotowania ?zacieranie 66 * 60min? A mam takie drożdże nadadzą się Saflager s23?czy jednak t notingham ? I ostatnia kwestia ile wody i do ilu wysladzac podoba mi się pomysł bo wszystko mam 
 9. dpgcandy

  Receptura

  Czyli sterlinga i halertaueta mniej więcej w jednum czasie 20-30 min przed końcem gotowania ?zacieranie 66 * 60min? A mam takie drożdże nadadzą się Saflager s23? I ostatnia kwestia ile wody i do ilu wysladzac podoba mi się pomysł bo wszystko mam
 10. dpgcandy

  Receptura

  I Rozumiem ze mam zmierzyc blg przed butelkowaniem i ma być 2-3 ? I wtedy zdecydować o dodaniu glukozy?
 11. dpgcandy

  Receptura

  Fermentować w 18* ? Później butelki do jakiej temp i na ile ?
 12. dpgcandy

  Receptura

 13. dpgcandy

  Receptura

  Chodzi Ci o gar 29 l. Na tych drożdżach co podałeś jak długo fermentować ? na burzliwej rozumiem ze nie zlewam na cicha tylko do butelek a kwestia kiedy który chmiel i na ile ? Dzięki za odp.
 14. dpgcandy

  Receptura

  Mam tak pilznenskiego 10kg wiedeńskiego ok4.8 kg monachijskiego 5kg chmielu każdego po 50g wpomne tylko ze jestem początkującym browarnikiem i nie wiem co to znaczy smash ?drozdze muszę kupić mieszkam w Uk wiem ze tez są fajne sklepy z drożdżami których potrzebuje jakie propozycje co do drożdży? I jeszcze temp zacierania plus ile wody i proporcje słodu, w którym momencie dorzucić który chmiel sory ze tak prosto z mostu ale poprostu nie wiem . Dzięki za odp.
 15. dpgcandy

  Receptura

  Witam Mój lager fermentuje sobie pięknie w 11* ale zanim będzie gotowy myślałem żeby uwarzyć coś co będę mogl spróbować trochę szybciej niż lagera i może na górna fermentacje Do dyspozycji mam: slody: pilznenskiego bruntal monachijski i wiedeński chmiele : Hallertau mittelfruh 4.1%alfa Simcoe 12.1%alfa Hallertau Tradition 5.2%alfą Premiant 7.9 %alfa Saaz 3.5 % alfą Sterling 7.8 alfa drozdze muszę dokupić jakies propozycje coś może na górna fermentacje ?
×