Jump to content

pietrus96

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dobrze, jednak w przypadku grzalki czy pompy poprostu nie uruchomi się co w zupełności powinno wystarczyć. Autor nie określił co do SSR ma być podpięte. A jeśli nawet to gniazda powinny być zabezpieczone aby nikt paluchów nie wtykał. W SSR rolę wykonawczą pełni triak dla obwodów AC w związku z czym nie zapewni on przerwy jaka występuje w przekaźnikach czy stycznikach na stykach. Jeśli dobrze rozumiem to mieszadło jest podłączone do płytki z półmostkiem/mostkiem H?
 2. Wydaje mi się sensownym rozwiązaniem tutaj aby wyłączać obwód po stronie wysokiego napięcia np. wyłącznikiem nadprądowym jeżeli takowe posiada, bądź taki założyć.Jest możliwość wyłączenia oraz mamy zabezpieczenie elektryczne dla urządzenia.
 3. Jaki rezystor bazy będziesz stosował? Jeśli 1k to pobór prądu będzie bliski 3mA (2,6mA), jeśli 4,7k to dla charakterystyk BC547 będziesz mógł do tranzystora podłączyć obciążenie do 50mA więc na twoje SSR wystarczy. Diody możesz zostawić jak już założone jednak należy pamiętać o dobrej polaryzacji podczas podłączania żeby nie uszkodzić elementów (sam tranzystor to tam jeszcze gorzej z malinką). Do zasilania tak jak koledzy pisali wziąłbym osobno zasilanie. Ja wykorzystałem wolny port USB z zasilacza coś jak u kolegi @JsKefir
 4. Raczej powinno iść bez problemu. Podrzuć jakie masz modele SSR oraz jaki tranzystor będziesz stosował? BC337? Ile prądu pobiera taki SSR? Jeśli mogę zapytać skąd zaczerpnąłeś ten schemat? Jakieś fora dotyczące CraftBeerPi? Jeśli będziesz podłączał SSR to w tym wypadku dioda D1 jest zbędna. Dzięki za zainteresowanie. Moje przypuszczenia się potwierdziły co do wzbudzania się przez sterowanie przyciskiem. Jednak bardzo mnie to cieszy że zapytałeś jeszcze raz dzięki wielkie. Problem takiego wzbudzania w moim przypadku występuje tylko przy ustawieniu
 5. W obciążeniach czysto indukcyjnych nie stosowałbym przełączania w zerze ze względu na prąd.
 6. Już nie te czasy. Jako przewody fazowe używane są kolory brązowy, czarny i szary. Tak samo jak nie istnieje przewód zerowy jest przewód neutralny.
 7. Dobry SSR powinien posiadać izolację galwaniczną.
 8. Mógłbyś dopytać albo jakieś namiary podać? Wydaje mi się że raczej chodziło o wyzwalanie rolet (przycisk) jednak mogę się mylić. Fajnie byłoby jakbyś mógł coś więcej się dowiedzieć.
 9. Ogólnie interfejs jest prosty, według mnie łatwo można ogarnąć. Filmik krótki prezentujący działanie. Poradnika jako takiego nie znalazłem.
 10. Logikę z RaspberryPi mam odseparowaną oraz osprzęt załączający przekaźnik (zasilanie 12V itd). Przekaźnik załącza się normalnie i "trzyma" prawidłowo, nic nie rozłącza. Problem występuje na automacie, gdy temperatura zostanie osiągnięta (schłodzone) to wyłącza się ale malinka jakby podaje chwilowe stany wysokie przez co przekaźnik tyka i następuje chwilowe załączanie/wyłączanie lodówki. Moim multimetrem nie byłem w stanie wyłapać tych stanów (za wolno próbkuje). Według mnie to problem od softu (ręcznie załączając płatkiem śniegu załącza i wyłącza bez zarzutów). Jak przeglądam możliwe typy
 11. Zwykły przekaźnik na 12V ale wpisując w google "przekaźnik arduino" to mogę potwierdzić że to ten. <- taki jak ten Jeśli dobrze Cię rozumiem masz na myśli załączanie stanem wysokim i wyłączanie stanem niskim? Właśnie szukam na github jakie pluginy są. Pamiętam kiedyś jak się bawiłem z tym to ściągnąłem plugin który podawał stan wysoki gdy lodówka była wyłączona.
 12. Cześć, aktualnie również męczę się z instalacją CBP. Chciałem jednak zainstalować starszą wersję 2.2. CBP używam głownie do fermentacji, jednak na wersji 3 po wyłączeniu przez automat słychać było wyraźne cykanie przekaźnika i lodówka również w takt cykania załączała się i wyłączała. Stawiam na problem w oprogramowaniu dlatego chciałem wersję 2.2 spróbować jednak nie mogę zainstalować. Używa ktoś wersji 3 do fermentacji i działa ona dobrze? Zastosowany przekaźnik mam mechaniczny oraz obwód elektroniczny wykonany według własnego schematu. Problem elektryczny wykluczam bo jak ręcznie u
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.