Jump to content

Misiek30

Members
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Misiek
 • Komunikator
  Misiek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak się domyślałem.Dzięki. Będę musiał samemu poeksperymentować. Zastanawiam się czy jakby taki układ podłączyć do chłonicy i chłodzić brzeczkę po gotowaniu (ok25 l) to by zadziałało? Pojemność komory na glikol nie jest za duża może z 8-10 l. Czy takie rozwiązanie ma sens? Jakby tak zacząć chłodzić glikolem o temp. - 10C. Pytanie tylko czy agregat nadąży ze schładzaniem.
 2. Witam Poszukuję instrukcji obsługi takiego urządzenia, ewentualnie wsparcia w uruchomieniu. Niby prosta rzecz ale wolę dmuchać na zimne. Zastanawia mnie po co jest ta komora na glikol - do schładzania czego ma służyć, ma tylko pompę nie ma chłodnic do produktu ? Pozdrawiam Michał
 3. Witam Mam problem ze starterem. Moje pierwsze podejście do płynnych drożdży. Kupiłem WLP002, lekko przeterminowane, ok. 2,5 miesiąca. Zrobiłem starter wg instrukcji, drożdże i na mieszadło. Nie zauważyłem oznak fermentacji , po 36 h brzeczka czysta, osad na dnie. Myślę - nie wystartowały, ale sprawdziłem ekstrakt refraktometrem i okazało się, że spadł z 9 na 4 Brix. Czyli coś przegapiłem? Mam zamiar dzisiaj gotować i pytanie jest czy mogę zadać ten starter?
 4. Tak. Obecnie ok. 20C (start 15C). Drożdże uwodnione, brzeczka napowietrzona. Za późno się połapałem z tą ilością drożdży. Mam nadzieję, że nie naprodukuję granatów😅.
 5. Witam Zaczynam swoją przygodę z Piwowarstwem i mam takie pytanie. Zrobiłem warkę dokładnie według Twojego przepisu #9, z jednym wyjątkiem, zamiast gęstwy (nie dysponowałem takową) dodałem jedną paczkę US-05. Warka nastawiona 08.01.19. Od sześciu dni cukier nie spada, zatrzymał się na 5 Blg - pewnie mało drożdży. Chmielić na zimno i butelkować czy jeszcze poczekać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.