Jump to content

Radi_wroc

Members
 • Content Count

  140
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Radi_wroc last won the day on November 5 2019

Radi_wroc had the most liked content!

About Radi_wroc

Piwowarstwo

 • Miasto
  Wrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Do gotowania nie próbowałem. Daję przed zlaniem do kega. Uwaga tylko: zalewam wrzątkiem (ze 100ml) i z minutę staram się podtrzymać wrzenie. Później chwila na zimnej posadzce w garażu i... chlup do baniaka. Na pierwszy raz zacznij od małych ilości, gdyż kaffir potrafi przykryć wszystko.
 2. 3-4 gramy daję na 2 dni /23-24L. Raz dałem 5 i było to dla mnie za dużo, wyszła po 3 dniach taka liściano-gałęziowa gorycz.
 3. zlałem już drugie piwko z jego użyciem i muszę napisać, że jest niczego sobie (Centennial, Crystal osobne warki). Nie powala aromatem tropiku jak wersja US, napisałbym nawet zę jest troszkę odmienny i stonowany, ale w pełni akceptowalny.
 4. Hej, odwiedziłem depozyt i zabrałem: Browar Sesquialtera - APA oraz Browar Wielka Sowa - Whisky Stout. Zostawiłem US Hazy Kafir Wheat IPA x 2, miałem przygotowanego jeszcze U.S Citrus Ginger Wheat, jednak wyszła pomyłka przy pakowaniu.... będzie następnym razem. Stan depozytu: Brett Ale WLP640 12 blg - rozlew połowa listopada 2019 Browar Prokrastynacja - Brett Apa - data rozlewu 21 listopada Browar Prokrastynacja - Weizenbock - data rozlewu 4 grudnia Diabelski browar - Marcowe - 3.01.2020 Browar Wielka Sowa - Dry Stout 11 blg - rozlew 11.01.2020 Browar Wielka Sowa - Grodziskie 8 blg - rozlew 19.01.2020 Browar RadiBrew - US Hazy Kafir Wheat IPA x 2 - rozlew 09.02.2020
 5. a co myślisz o tym zapisie w stosunku do starsanu: Sposób użycia: do płukania po dokładnym umyciu za pomocą dobrego alkalicznego detergentu, takiego jak Chemipro Wash. Użyj 15 do 25 ml Chemipro San na 10 litrów wody. Nakładaj na powierzchnię za pomocą szmatki, gąbki, zamocz lub rozpyl. Spłucz tylko czystą wodą. ? Jeśli chodzi o skład to chyba identyczny też nie jest ?
 6. Wkleisz proszę, etykietę ze składem i instrukcją używania ?
 7. Sprawa pilna. Nie musi być piękny, gdyż będzie ocieplny. Fitiing, jest również obojetny.
 8. Dzięki. Mysle że nie będzie to nietaktem, że etykiety będą z ręki? Butelki są dla mnie okazyjne, gdyż od dłuższego czasu to tylko kegi napełniam i opróżniam 😃
 9. Cześć, tak wtrącę poza tematem, choć poniekąd związane Napiszcie proszę gdzie znajduje się depozyt (albo przeoczyłem , albo nie doczytałem lub nie znalazłem). Tak się zbierałem, zbierałem i....zasady zrozumiałem i chętnie coś tam wymienię oraz zostawię do oceny.
 10. Jakiś czas temu przy okazji porządków znalazłem u siebie kilka szt. zapomnianych krachli z 2014r. Po otwarciu odnośnie szczelności, wysycenia płynu wszystko w jak najlepszym porządku. Oczywiście płyn w środku, który widniał przy podpisie jako APA pijalny nie był, jednak żadnej infekcji nie zauwarzyłem...poprostu zestarzałe i utlenione. Co do czyszczenia to jak zawsze: płukanie + naoh +płukanie + starsan. Co do butelek to jak się gumka wyrobiła lub zdechła to poszła na wymianę (do CZ) na nowego Bernarda. Choć teraz widzę że też te plastikowe zamknięcia robią, wcześniej była porcelana.
 11. U mnie porcelanowe są, choć piekarnik dawno porzuciłem - za dużo zachodu z tym było.
×
×
 • Create New...