Jump to content

Orzech1988

Members
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, z tego co się dowiedziałem to słody prawdopodobnie będą wysłane w przeciągu 2 tygodni. Pozdrawiam T.S.
 2. To już ode mnie jest niestety niezależne czy Viking Malt przekazał informacje czy nie, trzeba czekać. Pozdrawiam T.S.
 3. Dane zwycięzców wraz z rodzajem i ilością słodów zostały przekazane przez organizatorów (Bractwo Piwne Krąg Częstochowa) do sponsorów i sklepu Twój Browar. Od tego momentu nie mamy wpływu na czas realizacji bony. Proszę się uzbroić w cierpliwość i czekać. Być może ktoś będzie się kontaktował z Państwem ze sklepu. A może wysyłka pójdzie z automatu na wskazany adres. Pozdrawiam Tomasz S.
 4. Zapraszamy do kolejnej Bitwy Piwowarów Domowych! Witamy w Rundzie III --> Tym razem do uwarzenia mamy: "Piwo Świąteczne" Piwo Świąteczne (Christmas Ale) - z uwagi na okres w jakim będzie spożywane, czyli okolice Świąt Bożego narodzenie i miesiące zimowe powinno być raczej mocne i rozgrzewające z alkoholem w granicach 6%, a nawet 8%. Najczęściej są to piwa ciemne, warzone na bazie stoutów, black IPA, choć dowolność stylu bazowego jest duża. Rzadziej spotykane są ciemno-bursztynowe, aż do ciemnobrunatnych. Wiodącą rolę w przypadku tego stylu odgrywają dodatki, które kojarzą nam się ze świętami. Zaliczyć do nich można: ziele angielskie, anyż, cynamon, lukrecję, gałkę muszkatołową, kardamon, imbir, skórkę pomarańczy, jałowiec, goździki, a także suszone owoce. Niekiedy można spotkać piwa z dodatkami syropu klonowego, melasy, czy miodu. Jeżeli chodzi o chmiele zwykle stanowią tło, dając ziołową niezbyt intensywną goryczkę. Jak widać możliwych kombinacji składników jest co niemiara! Dzień Bitwy ogłaszamy na 27 grudnia (piątek) godzina 19:00 Tak jak w poprzednich edycjach przynosimy piwo do Multitap Piwiarnia Częstochowa - 4 butelki po 0,5L lub 6 butelek po 0,33L - oczywiście w stylu Bitwy. https://www.facebook.com/MultitapPiwiarniaCzestochowa/ (al. NMP 31 - Częstochowa) Prosimy o dostarczenie piwa najpóźniej dzień przed imprezą. Ponadto prosimy o dołączenie do piwa imienia i nazwiska oraz opisu piwa. Próbki dostają zainteresowani klienci Piwiarni w dniu bitwy, oceniają je na uproszczonym arkuszu. Wygrywa najlepsze piwo według obecnych konsumentów. Impreza skierowana jest do wszystkich, nie tylko Członków Bractwa - Piwowarzy Częstochowscy i z regionu, wielbiciele dobrego piwa - łączmy się! Spotkajmy się o 19 godzinie, 27 grudnia w Multitap Piwiarnia Częstochowa. Piwu cześć!
 5. Ten punkt został wykreślony, dlatego nie ma potrzeby, aby publikować recepturę. W praktyce punkt 11. nie był stosowany, dlatego podjęto decyzję o jego wykreśleniu. Pozdrawiam T.S.
 6. Informacja dla zwycięzców "X Częstochowskiego Konkursu Piw Domowych Bractwa Piwnego" Wczoraj rano, tj. 19 wrzesień zostały wysłane nagrody Pocztą Polską, czyli: dyplomy, medale, bon o wartości 100 zł za I-sze miejsca, bony na słody, koszulki Jeżeli chodzi o koszulki, to jeśli nie było rozmiaru, który został zgłoszony - wysyłaliśmy koszulkę o rozmiarze większym. Jeżeli chodzi O słody to: Aby otrzymać słody wyślij do końca września email na adres ckpdbp@gmail.com z treścią ->"Twoje imię i nazwisko", login do sklepu twojbrowar.pl (adres email), rodzaj słodów. Proszę zapoznać się z informacjami zawartymi na bonie. (P.s. 1 bon - 1 rodzaj słodu) Pozdrawiam T.S.
 7. Przypominam!!! ;))) 27 Września 2 runda Bitwy Piwowarów. Piwowarzy i piwowarki z okolic i nie tylko, wzywamy Was na udeptaną ziemię częstochowską pod herbem Multitap Piwiarnia Częstochowa ( https://www.facebook.com/MultitapPiwiarniaCzestochowa/ ) na bitwę jako rzecze obwieszczenie. Wygrana przysporzy Wam chwały i fortuny przychylność! 4 piwa należy ostawić w piwiarni o wielu kranach, lub bodaj zacniej przybyć z nimi w dzień bitwy. Należy także odpowiednie adnotacyje na temat piwa dołączyć lub samemu objawić zebranej czeladzi o napitku tajnikach. Pomnieć należy o owoców dodatku do piwa Waszego, co by w zgodzie z potyczki zasadą się pojedynkować. Spotkajmy się o 19 godzinie, 27 września w Multitap Piwiarnia Częstochowa. Piwu cześć! Zapraszamy! Bractwo Piwne Krąg Częstochowa
 8. Niestety nie, mamy system zrobiony pod Pocztę Polską Może w przyszłości się taka opcja pojawi Pozdrawiam T.S.
 9. Witam, w załączeniu wyniki X Częstochowskiego Konkursu Piw Domowych Bractwa Piwnego Częstochowa, 7 września 2019 r. Dziękuję za udział Wszystkim uczestnikom! oraz Gratuluję zwycięzcom! Pozdrawiam serdecznie Tomasz S. Bractwo Piwne Krąg Częstochowa P.s. metryczki powinny być wysłane w ciągu dwóch dni natomiast nagrody postaramy się wysłać w ciągu 2 tygodni Dane-konkursowe-Wyniki.pdf
 10. Tak mniej więcej w tym tygodniu ;] a na serio to konkretną odpowiedź dam na wieczór, po konsultacji z kolegami zajmującymi się tą częścią konkursu Pozdrawiam T.S.
 11. Postaram się dzisiaj dostać dobrą jakość i niezwłocznie zamieszczę tutaj. Pozdrawiam T.S.
 12. 1. DIPA - 12 2. ABW - 9 3. Porter - 13 4. Belgian T. - 13 5. Grodzisz - 10 6. Tea IPA - 12 7. Black R. IPA - 13 8. Gruit - 4 9. Cydr - 8 10. Niskoalkoholowe - 7 (zgłoszono 9, dwa zbyt mocne) Może się ta liczba różnić, bo odpisuję na szybko.
 13. Witam ponownie, Ten punkt był dyskutowany w ostatnim czasie i został wykreślony, z uwagi na to, że nie było eliminacji. Wszystkie zgłoszone piwa przeszły do konkursu. Jedynie dwa piwa niskoalkoholowe zostały odrzucone, bo miały więcej niż 4% Proszę również spojrzeć na punkt 23 regulaminu. Jeśli chodzi o wyniki to będą opublikowane na profilu FB Bractwa Piwnego Krąg Częstochowa: https://www.facebook.com/bractwopiwneczestochowa/ Z kolei metryczki zostaną dostarczone drogą mailową. Pozdrawiam T.S.
 14. Nie ma takiej listy i nie będzie. Jutro (w sobotę) będą ogłoszone wyniki. Wówczas będzie widać kto jakie miejsce zajął. Pozdrawiam T.S.
 15. Witam Piwowarów i Piwowarki Przypominam o wysyłce piwa oraz opłacie! Jest to ostatni dzwonek Wysłane piwo powinno być dostarczone do dnia 2 września 2019 r. (Fizycznie powinno znajdować się pod adresem wysyłkowym) A jeżeli chodzi o opłatę to przypominam: Opłacie podlega start w każdej kategorii konkursu, opłata wynosi 10,00 zł za jedną kategorię. Opłaty należy dokonać do dnia 31.08.2019 na rachunek bankowy skarbnika Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego: 41 1140 2004 0000 3502 7431 3828, mBank S.A. W tytule przelewu proszę wpisać: X CKPDBP oraz nazwisko i imię piwowara. Dokonanie terminowej wpłaty jest warunkiem przyjęcia piwa do konkursu. Pozdrawiam Tomasz S.
×
×
 • Create New...