Jump to content

gorek007

Members
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  WSZYSTKO STYKA
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  23
 • Miasto
  Przemyśl

Kontakt

 • Imię
  Rafał

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. gorek007

  Cornelius KEG

  Dokładnie tak jak wyżej kolega napisał. Skontaktuj się z kolegą o nicku Wajcha, on się zajmuje sprzedażą to Ci pomoże w tym temacie.
 2. Ja też miałem tak, że ta kapslownica przestała mi dobrze zaciskać i kupiłem stołową, też nie żałuję.
 3. Przy 50g na 60min może wyjść trochę bardziej gorzkie niż karmi, ja bym chmielił na 15 min.
 4. Życzymy samych udanych warek!
 5. gorek007

  Co wybrać

  Kocioł warzelny fajna sprawa i rzeczywiście ułatwia bo sam utrzymuje zadane temperatury oraz "miesza" zacier. Ale uważam, że każdy powinien zacząć od zwykłego gara, bo warzenie w kotle już nie daje takiej frajdy. Jak się na kotle nauczysz wszystko robić jak należy załapiesz procesy i będziesz chciał sobie usprawnić warzenie to wtedy można myśleć o kotle. Ja bym polecał na początek taboret gazowy (nowy ok 80zł) i koniecznie chłodnice (można szukać używanej za ok 100zł).
 6. Racja ale wtedy nie wyglądałoby to za ładnie, a etykieta też przyciąga klienta.
 7. Nie jest to sprzęt przystosowany do robienia piwa, więc ma pewne mankamenty, ale jak ktoś bardzo chce to da się uwaŻyć w nim piwo.
 8. Zgadzam się z przedmówcą, że butelki z kraftów się wywala, ale jak są butelki 0,3 to szkoda bo jest ich mało, a przydają się do butelkowania mocnych piw. Próbowałem opcji z olejem i nie polecam. Ja osobiście jak już muszę zedrzeć etykietę z krafta to zalewam butelkę gorącą wodą na minutę, zdzieram etykietę, a kleju pozbywam się za pomocą WD-40, wystarczy klej spryskać i odczekać 1-2 min i zetrzeć klej suchą szmatką. Na koniec można jeszcze butelkę umyć z tego WD-40 wodą z płynem.
 9. Wspomniany Braumeister kosztuje ponad 6500zł, więc nie wiem co masz na myśli stwierdzając, że nie "rozwali portfela" bo są kociołki ze sterownikami podobne do Braumeistera a w cenie poniżej 2000zł. Tylko nie wiem czy taka cena już jest do przyjęcia czy szukasz czegoś do 200zł.
 10. Witamy i życzymy samych udanych warek!
 11. Wypróbowałem sito z ikei i nie jest ono idealne, jeżeli mówimy o wiadrach z BA to zatrzymuje się gdzieś na wysokości 10l, jak się mocno nie dociśnie to się poluzuje i obróci, a także potrafi przez sito puścić lekki osad. Z tej siatki co chcesz wyciąć to może działać podobnie, a do tego jak nie zabezpieczysz krawędzi siatki to przy wkładaniu porysujesz fermentator, a tu już skutków nie muszę tłumaczyć. Dobrym rozwiązaniem, ale też nie idealnym są takie siatki: https://pl.aliexpress.com/item/New-Arrival-h45cm-Diameter-40cm-Customized-Reusable-Homebrew-Filter-Bag-For-Mash-Tun-Sparge-Brew-Hop/32813161338.html?spm=a2g17.10010108.1000001.12.74d6d753flCEwD nie są idealne tylko dlatego, że trzeba je czymś dociążyć bo lubią do góry uciekać. Ja przeważnie stosuję skarpetę, po cichej przelewam do osobnego fermentora przez skarpetę i z niego butelkuję. ten sposób mnie nie zawodzi.
 12. Wydaje mi się, że samo powietrze nie powinno Ci zakazić piwa, chyba że masz w nim dużo kurzu, pyłu czy roztoczy. Ja wyciągam rurkę jak przenoszę i jest ok.
×
×
 • Create New...