Jump to content

gorek007

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  WSZYSTKO STYKA
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  24
 • Miasto
  Przemyśl

Kontakt

 • Imię
  Rafał

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A ja uważam, że ankieta nie jest całkiem zła, trzeba tylko zrozumieć zamysł, chociaż są rażące niedociągnięcia. Nie chodzi o to żeby oceniać od 1 do ileś jak się myśli w danej kwestii tylko ocenić co jest ważniejsze, wprowadzają w błąd źle sformułowane pytania, prawidłowe pytanie to pytanie nr 10, w którym pada znamienne słowo "uporządkuj". Duże niedociągnięcie to moim zdaniem pytanie nr 13 o gatunki piwa, gdyż przy naprawdę dużej ilości styli piwa pod grupę Ale wciągnięte zostały wszystkie ważne style APA, IPA etc. (przynajmniej tak mi się wydaje) po czym pojawia się nikomu nieznany styl "piwo czekoladowe".
 2. Ja nigdy nie stosowałem pożywki, ale obiło mi się o uszy, że są osoby stosujące pożywkę w piwowarstwie. Pozwolę sobie lekką uszczypliwość 😛 Nie jesteśmy w browarze w Żywcu, więc waRZymy piwo 😀
 3. Witam, mam w planach jutro uwarzyć porter bałtycki, niestety nie mam drożdży dolnej fermentacji. Czy jak zadam s-04 lub us-05 to będzie ok?
 4. Tutaj możesz sobie zaprojektować w łatwy sposób i od razu zamówić odpowiednią ilość: http://www.bottlabel.com/pl/3-etykiety-na-piwo
 5. Jak spuściłem ciśnienie to po prostu z kranu leciała mi dalej sama piana i dużo strzałów CO2 nie zdążyłem napełnić kufla, a CO2 w kegu się skończył i już nie pchał piwa. Reduktor mam taki na śrubokręt, kran też mam z kompensatorem. Powiedz mi jeszcze jak to wygląda z wyszynkiem, jak już CO2 rozpuści się w piwie to codziennie odpalać butlę tylko do wyszynku (i spuszczać ciśnienie z kega po wyszynku), czy pozostawić pod jakimś ciśnieniem cały czas?
 6. Witam, potrzebuję pomocy przy wyszynku z kegeratora. Zbudowałem sobie cacko do wyszynku, ale nie potrafię się z nim obchodzić i proszę o porady krok po kroku jak podejść do wyszynku aby wszystko było super. Miałem już dwa piwa w kegu, pierwszy nagazowałem wg wskazówek z YT mianowicie 2-3 strzały po 3 bary i turlanie kega przez 10 min poniej 1bar do wyszynku, efekt? 1 dzień ładnie leciało piwo, a z każdym kolejnym dniem już praktycznie sama piana. Drugie piwo podłączałem już po przeglądnięciu większej ilości informacji z forum, zlałem piwo do kega i podłączyłem zgodnie z tabelą - kto w temacie, to wie o jakiej mówię -efekt leci sama piana, a nawet nie tyle piana co trochę piany i kran strzela co2. Proszę o pomoc, napiszcie krok po kroku jak podłączyć piwo, żeby było ok, czy gaz jest ciągle podpięty, czy się go zamyka jak się nie używa etc. Interesują mnie wszystkie szczegóły. Butla stoi w lodówce z kegiem (ok 9stopni C). Wąż do wyszynku ok. 1,7m w osłonie.
 7. Mi też się podoba. Ekstra pomysł!
 8. Do rozlewu koniecznie zakup zaworek grawitacyjny: https://twojbrowar.pl/pl/kraniki-syfony/181-zaworek-grawitacyjny.html
 9. Może i rozbije grudki szybciej, ale napowietrzy zacier, którego nie powinien napowietrzać, wiec lepiej zostać przy łyżce. A co do samego wpisu to koledzy buk0 i Kaniutek bardzo dobrze się wypowiedzieli. Co do filtracji to zamiast sitka z ikei może być sracz wężyk (jak poczytasz to będziesz wiedział o co chodzi). Najbardziej polecałbym filmy na YT, sam się na nich uczyłem. Kanały które wymienił buk0 są ogólnie o piwie, ale najwięcej rad dla początkującego piwowara, jak zacząć etc. znajdziesz na kanale Tomasza Kopyry, jak już zaczerpniesz podstawowej wiedzy, to możesz sięgnąć po kanały browar Gdynia, Piwna Planeta, Ares czy browar Lichtus tam też piwowarzy starają się pokazać procesy z jakimi zmagają się domowi piwowarzy. Wspomniany również wyżej Bartek Filipiuk prowadzi kanał na którym można zaczerpnąć sporo wiedzy z jego własnych doświadczeń, ale to jak już będziesz "coś wiedział" na temat warzenia. Ja na początek polecam kupić zestaw startowy do robienia piwa, który znajdziesz w każdym sklepie z artykułami dla piwowarów domowych, a garnek o pojemności około 35l pożyczyć od babci (powinna mieć - jak nie to kupić). No i w zależności od ambicji, albo zacząć od brewkitu, później piwo z ekstraktu i wtedy próbować z zacieraniem, albo od razu rzucić się na głęboką wodę i zacierać. Życzę wielu udanych warek i cierpliwości przy pierwszej!
 10. Zaraz, zaraz. Jak zeszło z 14 do 7 to z jakich obliczeń wyszło 5,6% alko? 14-7=7, a 7/1,938=3,61%. Czy ja coś źle liczę?
 11. Witamy i zapraszamy do tego cudownego hobby
 12. na allegro jest: https://allegro.pl/oferta/star-san-118ml-starsan-srodek-dezynfekcyjny-piwo-8000131909
 13. gorek007

  Cornelius KEG

  Dokładnie tak jak wyżej kolega napisał. Skontaktuj się z kolegą o nicku Wajcha, on się zajmuje sprzedażą to Ci pomoże w tym temacie.
×
×
 • Create New...