Jump to content

gorek007

Members
 • Content Count

  48
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  WSZYSTKO STYKA
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  29
 • Miasto
  Przemyśl

Kontakt

 • Imię
  Rafał

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hej, używał ktoś Whirlfoc'a do wyklarowania piwa po fermentacji cichej? Można go tak użyć czy wystąpi jakiś problem? Co jeżeli przy przelewaniu brzeczki z gara do fermentora przedostaną się resztki osadu z Whirlfloc'em na fermentację burzliwą?
 2. Wygląda na to, że jesteś doświadczonym piwowarem z sporą wiedzą. Drogą dedukcji wydaje mi się, że może problem może tkwić w układaniu receptur. Spróbuj zakupić gotowy zestaw ze sklepu z surowcami i zobaczysz czy dalej będzie problem. A co do posmaku kukurydzy to tylko DMS przychodzi mi na myśl, więc jeżeli nie gotujesz pod przykryciem, to spróbuj wydłużyć gotowanie.
 3. Z tego co wyczytałem to praktycznie wszystko chciałeś poprawić, a o tym co jest najważniejsze w procesie warzenia piwa wspomniałeś tylko na marginesie, mianowicie fermentacja i temperatura fermentacji. Zaznaczyłeś, że wszystkie fermentacje przeprowadzasz w niższych temperaturach niż zalecana, rozwiń ten fragment, jak bardzo zaniżasz temperaturę fermentacji i czy dowolnie się ona zmienia czy może jesteś w stanie nią sterować? Jak tylko zanosisz do piwnicy i jest tam zbyt chłodno dla drożdży do normalnej pracy to one też nie dadzą rady przerobić cukru skąd może się wziąć późniejsze przegazowanie gdy nagle drożdże zaczną w butelce zjadać pozostały cukier. Przegazowanie w NEIPAie może się również wziąć z drobinek chmielu który przypadkiem mógł się dostać do butelek.
 4. Wiele osób zaczynało z berwkitem Super, że próbujesz i się wciągasz, a najważniejsze, że Tobie smakuje! Cheers!
 5. Po umyciu i wysuszeniu warto zawsze powąchać butelkę od środka, jak się coś nie domyło to śmierdzi.
 6. Z dnia na dzień zmieniaj temperaturę o 1 max 2 stopnie unikaj wyższych
 7. A może zmień metodę warzenia na metodę z użyciem worka, wtedy odpada Ci filtracja, oszczędzasz czas, a efekt bywa lepszy. Przy około 3-5 warkach rozeznasz się jaką masz wydajność i będziesz dostosowywać ilość słodu i wody do pożądanego blg.
 8. U mnie warki #17-26 co daje 198l piwerka i tak jak kolega wyżej nie skończyłem jeszcze warzyć w tym roku
 9. Sama końcówka kranu się odkręca i możesz wtedy (chyba) zastosować złączkę jak w wymienniku.
 10. Naturalnie, popieram przedmówcę. Podoba mi się stwierdzenie " kulturalnie tracąc równowagę"
 11. Ja bym się tylko martwił, że po takim wkładzie można stracić również smak i inne dobre składniki z piwa.
 12. Chmieliny bardzo fajnie się oddzielają kobiecą skarpetą
 13. Ogólnie w browarach z reguły pracują ludzie życzliwi i skorzy do współpracy więc nie powinno być problemu. Znajdź jakikolwiek kontakt, a oni już Cie przekierują do odpowiedniej osoby.
 14. Wystarczy wpisać w google "rollbar" i nazwę popularnego koncerniaka, który chcesz sprzedawać. Wybrać i na dowolnym portalu możesz sobie zakupić. A co do reszty to już będziesz mógł sprzedawcę wypytać.
 15. Przegazowałeś ewidentnie, jak otworzysz keg zobaczysz, że w środku jest piwo mocno nagazowane, a przy nalewaniu przez tą pianę się wygazowuje. Miałem taki sam problem, pomógł mi ten filmik: Od 4:50 jest omówiony problem. Możesz na jego kanale znaleźć całe poradniki o kegowaniu i nagazowywaniu. Mi się nigdy nie udało uratować przegazowanego piwa, więc może być tak ze warto je zlać do butelek, a przy następnej warce daj około 0.8 bara, zakręć gaz i zostaw na tydzień (ewentualnie dobij w połowie tygodnia jeszcze raz do 0,8) jak gaz się już dobrze rozpuści to przy ciśnieniu około 0,6 bara rób wyszynk. Sytuacja 2,5-3 bara i turlanie stosuje się jak piwo chcesz mieć gotowe na następny dzień i w całości je wypijesz, inaczej przegazowujesz i masz sytuacje w jakiej się obecnie znajdujesz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.