Jump to content

Krzych132

Members
 • Posts

  66
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Krzych132's Achievements

 1. Może mieć inne gwinty. Ale jeżeli na cieczy i na gazie są takie same (gwinty) to są tylko dwie możliwości 9/16 lub 19/32 cala.
 2. Mam, używam. Szczelna nie jest, docinałem uszczelkę i z silikonu jest lepiej. Poza tym ciężko się do czegoś przyczepić. Miałem dwie, jedną wymieniłem, druga jeszcze służy, ale jej czas dobiega końca ponieważ ma już z 3 lata w ruchu ciągłym. Gdybym musiał dopasować do wielkości lodówki to kupiłbym ponownie, jeśli wielkość lodówki nie jest ograniczeniem to wybrałbym coś innego.
 3. Bezpółkowych zamrażarek niestety jak na lekarstwo, a jeśli już to starocie. Rozwiązaniem może być kompaktowa lodówka z wewnętrznym zamrażalnikiem z którego można usunąć wszystkie plastyki. Sterownik zewnętrzny z pominięciem termostatu załatwia sprawę temperatury, aby uniknąć zjawiska skraplania wody na przewodach chłodzących jakiś wiatraczek do mieszania powietrza.
 4. Zwykłych spawalniczych przewinęło się przez moje ręce już kilka i wszystkie pokazują ciśnienie. Takiego używam do gazowania. Dedykowane piwne mogą mieć zabezpieczenie przed zalaniem w postaci zaworu zwrotnego - i ma to sens. Do wyszynku używam minireduktora na butlę do sodastream i myślałem że to koledzy z Chin coś sknocili przy projektowaniu, rzeczywiście nie da się zobaczyć ciśnienia w kegu, można ewentualnie usłyszeć ;). W takiej sytuacji odwołuję moje myśli o chińskiej jakości ;).
 5. Wszystkie jakie widziałem powinny pokazać ciśnienie w kegu. No chyba że to jakiś specjalny reduktor.
 6. Ja bym spróbował tak jak na moim nieudolnym rysunku. Czyli: rura spiro bezpośrednio za okno, za oknem trójnik kątowy kanalizacyjny z podłączonym wentylatorem. Działać będzie na pewno, kwestia czy wydajnie. Koszt niewielki więc warto zaryzykować.
 7. Dla równowagi, kilkadziesiąt warek bez najmniejszego problemu, bez modów, na standardowych sitach, bez problemów z pompą. Od razu dodam że hopstopper też standardowy.
 8. W ostatnich miesiącach to nie, jakieś dwa lata temu u tego sprzedawcy. Fabrycznie miał histerezę 0,3 C, był programowalny. Działa bezproblemowo.
 9. I tak naprawdę jest płukanie nie mycie. Nie krytykuję Cię, ale po takim płukaniu nigdy nie było OK. W innym poście pytasz dlaczego nie karbonka. Ponieważ higienicznie jest o wiele gorsza niż gładka stal. Aha, mam chłodnicę z rurki karbowanej, chętnie sprzedam, mam gładką dużą sprzedam, i chętnię kupię gładką, okrągłą max 14,4 cm obwodu,
 10. Wymiennik ciepła ma swoje wady i zalety, Chłodnice z "karbowanki" jeszcze więcej wad i zalet. Ale tutaj gadka o nierdzewnej gładkiej. Jedyną wadą jest cena, ja kupiłem swoją na o,,l,,x za 70. Jeśli nie masz presji czasu, odczekaj na okazję. Te spirale są świetne.
 11. Krzych132

  Wyszynk

  Zawsze, bez wyjątków za nadmierne pienienie piwa przy wyszynku odpowiada niewłaściwe ciśnienie na reduktorze, podnoś cienienie po "małej szklaneczce piany" - troszkę, aż do momentu gdy zacznie płynąć płyn. Jeśli docelowe ciśnienie kiedy zacznie płynąć "płyn" jest zbyt wysokie dla twojego gatunku piwa, znaczy że przegazowałeś, albo próbujesz odgazować przegazowane i jeszcze potrzebujesz czasu. Te wyliczenia z linków w warunkach domowych nie mają sensu. "
 12. Zastanowiłem się nad tym opisem i: - gaz popłynie szybko przez kilka sekund przez kamień do wyrównania ciśnienia ustawionego na reduktorze i wtedy będzie szybko karbonizował piwo, ale te kilka sekund gazowania będzie nieistotne do całkowitego czasu nagazowania, bo - po wyrównaniu ciśnień gaz popłynie bardzo wolno, ponieważ będzie tylko uzupełniał ciśnienie CO2 które rozpuściło się w piwie, więc obecność na tym etapie kamienia jest marginalna. Rozwiązaniem byłoby upuszczanie ciśnienia zaworem bezpieczeństwa ale to już nie będzie bezobsługowe i na pewno wybrudzisz pianą zawór bezpieczeństwa (ryzyko infekcji). Widzę jeszcze kilka wad takiego gazowania: 1. Przy szybko opróżnianym kegu piwo będzie coraz bardziej nasycone CO2, 2. Przy wzroście temperatury piwa może nastąpić cofka piwa do reduktora, 3. Jeśli będziesz gazował upuszczając ciśnienie zaworem, pójdzie dużo więcej CO2 z butli, x1d Przecież tutaj nie może być mowy o jakiejkolwiek precyzji
 13. No wszystko co zostało na filmie użyte, czyli przewody, złączki, pompa, trójnik, końcówki do trójnika, kamień Można i tak, ja tam jestem tradycyjny i bym tego tak nie zostawił, musiałbym wszystko rozkręcić, umyć, wymoczyć w jakimś oxi ,skręcić, pompę czymś zalać itd.
 14. Niektórzy to potrafią sobie utrudniać życie. Przecież przez 40 minut można nagazować 3 kegi a jak pomyślę o dezynfekcji wszystkiego, później myciu to odniechciewa się piwa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.