Jump to content

Lubliniak

Members
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No i jakieś opinie na temat tego chmielu? Dałem min 50g tego chmielu do risa w ciemno zobaczymy czy zagra.
 2. A próbował ktoś z Was zamiast słodzić ksylitolem to poprostu zatrzeć na gęsto jakiś słód karmelowy jasny np 0,5kg caramel pils i 0,5kg np słodu monachijskiego odebrać tylko brzeczkę przednią ok 1,5l i dodać do ok 5-6 l soku jabłkowego? Cydr prawdziwy oczywiście z tego nie wyjdzie ale kwaśność myślę że się zredukuje znacznie bo cukrów z karmelu drożdże nie przerobią. Pół kilo karmelowego słodu potrafi zmulić 20l piwa czasem. Jak nikt nie próbował to ja będę pierwszy jak tylko czas znajdę. Co o tym myślicie?
 3. Coś się nie mogę z Wajchą skontaktować. Może wysyłka by coś taniej wyszła
 4. Nieaktualne ogłoszenie. Ktoś z czytających mnie podkupił.🤔
 5. No węże akurat używam silikonowe. Fermentory plastikowe więc trochę hipokryzji jest w moim myśleniu. Swoją drogą jak przeczytałem ile masz zapełnionych kegów to stwierdzam że na moje 120 pełnych butelek w piwnicy to jednak w detalu robię 😀
 6. Trzeba było 10 lat temu kupić tysiąc sztuk to by człowiek interes życia zrobił. Piwo z plastiku to pomimo braku z mojej strony merytorycznych argumentów poprostu nie po mojemu. Chociaż na pikniki nie wykluczam
 7. Pytałem właśnie o ten reduktor lokalnego piwowara i stwierdził że to reduktor spawalniczy. Czytałem wątek o reduktorach kolegi o nicku BNP bodajże który argumentował że jak najbardziej można używać spawalniczych do wyszynku ale potem była dyskusja i nie wiadomo na czym stanęło. Generalnie to chodzi o przepływ albo utrzymywanie stałego ciśnienia na wyjściu. Niech mi ktoś obeznany ostatecznie odpowie czy jeżeli zegar na wyjściu ma podziałkę do 5-6 barów to się nada do naszych celów czy nie?
 8. Może ktoś z forumowiczów posiada kega jak w tytule albo na takowy namiary. W ogłoszeniach wszędzie po 200 zł chcą a uważam że to za drogo. Powiem szczerze że zainteresowałem się tematem od kilku dni i jeżeli takie ceny teraz obowiązują i taniej nic ładnego nie znajdę to będę zmuszony odżałować
 9. Podpinam się pod temat. Też potrzebuję reduktora do 60 zl. Z ogłoszeniami jestem w miarę na bieżąco Ten ostatni link podany to z tego co czytałem średnio się nadaje bo toporna regulacja na wyjściu.
 10. Kupiłem 7m rury nierdzewnej karbowanej. Próbuje zawijać na garnku i dramat. Sprężynuje i wraca do stanu pierwotnego czyli robi się prosta. Próbowałem wiązać trytytkami z myślą żeby potem miedzianym drutem i guzik bo rura wygrywa z trytytką. Ma ktoś patent jak to dobrze rozwiązać tzn związać?
 11. Odświeżę temat. Dagome pisał kiedyś że domowej produkcji syropy mocno zakwaszają brzeczkę. Wodę w kranie mam zdecydowanie twardą. Czy mimo to istnieje konieczność dodawania np kredy do ważenia quada z 10% udziałem takiego syropu. Dodam że mój syrop w smaku nie przepalony raczej w smaku gdzieś na 3 planie może delikatna kwaskowość występuje.
 12. I rzeczywiście się nagazuje chociaż nie chciało po 3 tygodniach w ciepłe? Masz takie doświadczenia!
 13. Raczej z tego co pamiętam to temperatura się podniosła. Nie obwiniam brak cichej może być że f42 mają tendencję do wznawiania pracy po zaprzestaniu bo o tym na forum czytałem. Nie wykluczam jednak że w tym przypadku cicha fermentacja by pomogła.
 14. Tlenu owszem nie unikniesz,ale jeszcze żadne piwo po przelaniu na cichą, nie zeszło mi niżej po przelaniu. Z tym że nie przelewam w trakcie fermentacji Kolego mój ris na którym nie robiłem cichej tylko przez miesiąc na burzliwej pykał dałem do butelek i się drożdże obudziły robiąc granaty. A balingometr stal w miejscu przez tydzień przed butelkowaniem. Może osobliwy przypadek ale wyleczyłem się z nie robienia cichej. Ale u mnie to względy wygody jak wcześnie pisałem przeważyły.
 15. Stosuję cichą i ma to sens. Po pierwsze to zawsze coś tam dofermentuje gdy ruszysz drożdże i tlenu przy przelewaniu nie unikniesz. Zawsze cichą robię w wiadrze z kranikiem uprzednio okręcając kran szczelnie folią i dając jakiegoś odkażacza do środka. Plusy takiego rozwiązania są taki że ładnie piwo się klaruje i robisz szybki rozlew podłączając zaworek grawitacyjny prosto do kranu ( łączka z 3 cm węża niezbędna). Oczywiście żeby to miało sens to surowiec do refermentacji trzeba dawać do butelek bo nie ma sensu mieszać to co się odstało ani tym bardziej przelewać do kolejnego wiadra. Minus rozwiązania może być taki że w przypadku piw dolnej fermentacji będzie za mało drożdży żeby zrobić refermentacji. Ale niech się bardziej doświadczeni wypowiadają.
×
×
 • Create New...