Jump to content

Rafal Toruń

Members
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Smoczy Browar
 • Rok założenia
  2018
 • Liczba warek
  27
 • Miasto
  Toruń

Kontakt

 • Imię
  Rafał

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. niby na opakowaniu jest od 20-30l ale wszystko wskazuje że 1 to za mało 2 pewnie ok a nawet kalkulator pokazuje 3 tylko żeby nie było drożdżowe w smaku ...
 2. Witam wszystkich. Chciałbym się upewnić jaką ilość drożdży powinienem dodać do nadchodzącej Warki. Chcę poczynić prosty przepis American Wheat 13 BLG celując w ok 30l ile wyjdzie z gara. 3,75 słodu pszenicznego 3,75 słodu pilzneńskiego Citra łącznie 90g Planuję dodać saszetki Safale US-05 Fermentis Ile powinienem dodać drożdży do takiego przepisu.
 3. sprawdziłem dzisiaj i moje obawy się sprawdziły 😕 po tygodniu z 12,5 spadło do 10... co robić da się to uratować ?
 4. czyli jakieś 4-5 bo laktoza jeszcze jest. dobra zobaczymy
 5. widzę że jeszcze coś tam się dzieje mimo że nie ma piany bo wypycha pokrywę. ok nie ma co. A do ilu w tej sytuacji zejść powinno blg ?
 6. ok zobaczę wieczorem blg. ale jeżeli by się okazało że będzie na poziomie powiedzmy +/- 8Blg to dodawać kolejną saszetkę drożdży ? i kolejne pytanie czy mogą to być inne drożdże np S-04 ?
 7. też tak ok 20 / 19 było i faktycznie rano był kataklizm - pracowała fantastycznie. temperaturę brzeczki wskazuje mi termometr ciekłokrystaliczny przyklejony na fermentorze
 8. temperatura brzeczki, otoczenie ok 20. teraz przeniosłem do chłodniejszego ok 19 czyli pewnie brzeczka spadnie na jakieś 18. Blg początkowe 12,5 (z 0,5kg laktozy)
 9. W czwartek robiłem milk stouta. W piątek fermentacja ruszyła, że prawie wychodziło przez rurkę a dziś już widzę że ustała. temperatura 19c. Brak piany ani bomblowania... 1 dzień to wiadomo za mało.... nigdy tak się mi nie działo a nic w procesie nie zmieniłem .... co to może być za przyczyna ???? Drożdży wsypałem 1 paczkę Lallemand Danstar Windsor .. Zastanawiam się już czy nie za mało ? ale jak rok temu robiłem wg tego samego przepisu wystarczyła 1 fakt że inne drożdże ... Zacieranie w 68C ale mogło na początku podskoczyć na kilka chwil do 72.. może tu jest problem ?
 10. I ku mojemu zaskoczeniu po 8 dniach warka zaczęła pracować jak gdyby nigdy nic. Ponownie sprawdza się że do warzenia trzeba mieć cierpliwość
 11. Ktoa cos dorqdzi z tym dodawac te drożdże. Bedzie lepiej czy pogorszy to temat ?
 12. Mam jeszcze na stanie polowa paczki Safale s-33 czy ratowac w ten sposob czy zupelnie nic to nie da ?
 13. To jeszcze jedno pytanie. Czy w zwiazku z tym gdy dodam drozdze w wtorek lub srode jeszcze cos uratuje ? W miedzy czasie widze ze drozdze pracuja ale bardzo oporbie. Bulgocze 1/20min.
 14. czy możesz podać najlepszy albo bardziej najbardziej czytelny dla mniej wyspecjalizowanych użytkowników
 15. No zgodnie z przyzwyczajeniem przy innych warkach no i co ważne zgodnie z instrukcją na drożdżach. 1 paczka na 20l warki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.