Jump to content

Rafal Toruń

Members
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2018
 • Liczba warek
  13
 • Miasto
  Toruń

Kontakt

 • Imię
  Rafał

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. I ku mojemu zaskoczeniu po 8 dniach warka zaczęła pracować jak gdyby nigdy nic. Ponownie sprawdza się że do warzenia trzeba mieć cierpliwość
 2. Ktoa cos dorqdzi z tym dodawac te drożdże. Bedzie lepiej czy pogorszy to temat ?
 3. Mam jeszcze na stanie polowa paczki Safale s-33 czy ratowac w ten sposob czy zupelnie nic to nie da ?
 4. To jeszcze jedno pytanie. Czy w zwiazku z tym gdy dodam drozdze w wtorek lub srode jeszcze cos uratuje ? W miedzy czasie widze ze drozdze pracuja ale bardzo oporbie. Bulgocze 1/20min.
 5. czy możesz podać najlepszy albo bardziej najbardziej czytelny dla mniej wyspecjalizowanych użytkowników
 6. No zgodnie z przyzwyczajeniem przy innych warkach no i co ważne zgodnie z instrukcją na drożdżach. 1 paczka na 20l warki.
 7. Na fermentacje cichą mam przeniesc do 5-10C jedyne takie miejsce ze stala temperatura 7C to lodowka:D, moze byc?
 8. Masz na mysli ze zadajemy drozdze w 12C i podnosimy stopniowo do np 15?
 9. Tak mi sie wydawalo, podniose do 15C . Wczoraj byla malutka pianka dzisiaj widze poprawę. Na pianie strzelają powoli bombelki i widze bardzo wolne ale jednak poruszenia wody w rurce. W zwiazku z tym jak powinienem wystartowac z fermentacja burzliwa przy takim rodzaju piwa ? Poczekac do fermentacju na poziomie 18C i wtedy przeniesc do 12-15C ?
 10. Wczoraj wcisnąłem całe wieko aby sprawdzić czy coś się dzieje. Dzisiaj wieko jest w pełni wybrzuszone. Czyli fermentacja postępuje ale niebywale wolno. Może te 12C to za niska temperatura ? Moze ogrzac do tych 15 ?
 11. Tak dokladnie 1 paczke na 20l. Odnosnie piany to nie wiem czy mozna powiedziec ze ona sie pojawila a bardziej zostala po napowietrzeniu brzeczki przed zadaniem drożdży. Jedyne co mam to polowa paczki Safale s-33 . Ale nie wiem czy sie nadaje. Otwarta byla dokladnie rok temu i po uzyciu polowy zacisnieta zatrzaskiem. Gestosc mierzylem od razu po schlodzeniu do 22C jak dodawalem drożdże. Teraz smak zapach i gestosc mierzylem przy 12C.
 12. Zabrałem się za marcowe w październiku Nastawiłem fermentor 24.10.19 ze wzgledu na temperatury startowalo od 16C ale od 3 dni jest na poziomie 12C (za zimno ?) drozdze zadane. Gozdawa W35 . (Przeleżały od marca w kartonie może złe warunki przechowywania) Fermentacja po 6 dniach jeszcze nie ruszyla. Rurka wydaje głuchą ciszę. Sprawdzilem Blg jest na poziomie 13 tak jak bylo podczas zadawania drożdży. Zapach i smak wydaje się prawidłowy. Utrzymuje sie piana pokrywa fermentora sie wybrzuszyla ale tyle. Nic sie nie dzieje. Cierpliwie czekac czy cos zadzialac ?
 13. wystawiłem do goscinnego temperatura ok 18 /19C . Efekt natychmiastowy. Gazik na odpowiednim poziomie . teraz spokojnie można czekać
 14. czeski pils . wstawiłem do pokoju zobaczymy za kilka dni. Do tej pory zawsze refermentacja była w garażu ale może teraz istotnie zimniej się zrobiło.
 15. tu nie chodziło o picie tego piwa tylko test zawsze tak robię po 2-3 dniach czy wszystko jest ok. Normalnie po 2-3 dniach gazu było dostatek a tu nie ma wcale. Zohan wspomniał o temperaturze pokojowej i tak też zrobię. bo w garażu jest ok 5C.
×
×
 • Create New...