Jump to content

Fab Parznice

Members
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Parznice
 • Rok założenia
  2019
 • Liczba warek
  20
 • Miasto
  Radom

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam. Uzywam zewnętrznego programatora do lodówki w czasie fermentacji żeby uzyskać dokładny wynik. Czy możliwe jest że metalową końcówką zanurzona przez cały czas fermentacji w piwie może wpłynąć na smak czy nie zachodzą jakieś reakcję z metalem. Czy lepiej trzymać koncowke w lodówce.???
 2. Szybkie pytanie. Czy mogę dezynfekować soda kaustyczna emaliowany gar zacierny i chłodnice miedziana? Czy nie wystąpi niepożądana reakcja
 3. Witam wszystkich. Wiem że w każdym poradniku dla początkujących jest wyjaśnione w jakiej temp. robimy konkretną przerwę i zależy co chcemy osiągnąć jak długa. Ale w każdej przerwie są jakieś widełki np maltozowa 62-66 C i wiem że bliżej 62 będzie bardziej wytrawne alkoholowe a bliżej 72 treściwe. Moje pytanie brzmi Co decyduje o tym bardziej. Konkretna temp np 62 lub 66 dla maltozowej (i innych przerw) czy bardziej czas przerwy? Czy osiągnę bardziej wytrawne piwo trzymając np w 62 C 20 min czy w 66C 40 min i jak te dwa parametry dobierać do siebie.
 4. Wiem czekam właśnie na Inkbird ITC do lodówki z alliexpres ale to może potrwać. Drożdże to Fermentis W-34/70
 5. Witam. Wybierając ten temat liczę się z tym że większość odpowiedzi będzie w stylu : " to już było na forum wiele razy" ale jako że przejrzałem setki stron artykułów wszędzie są odpowiedzi mało konkretne. Moje pytanie to: W jakich temp. fermentować i leżakować lagery na przykładzie marcowego. Proszę o konkrety w kolejnych etapach czyli Jak długo na burzliwej ile na cichej i ile leżakować. Czy leżakowanie przeprowadza się w fermentorze po cichej czy już w butelkach?
 6. Dzięki za odpowiedzi. Jeśli chodzi o właśnie zimną fazę procesu. Pale Ale trzymałem 2 tyg na burzliwej i tydzień na cichej po zdekantowaniu w temp. 18-22 C. Po zabutelkowaniu tydzień w takiej samej temp. i przeniosłem w zimniejsze miejsce jakieś 12 C. Z IPA zamierzam zrobić podobnie. Czy to dobry proces? Czy w przypadku IPA niezbędne jest dodatkowe chmielenie na zimno (w kilku miejscach tak wyczytałem) i kiedy ewentualnie to zrobic?
 7. Witam. Proszę o podpowiedzi na temat przemyśleń o błędach które popełniłem w czasie produkcji moich pierwszych warek. W pierwszej warce (najprostszy polski pale ale) z 23 L przed gotowaniem zostało 19 (docelowo 20) dodatkowo z zamierzanych 12 BLG wyszło 14 BLG. Czy powinienem przed zadaniem drożdży dolać (jeśli tak to jaką wodę) do docelowych 20L wtedy ekstrakt się rozcieńczy i będzie niższy? Drugi błąd to nie napowietrzyłem brzeczki przed zadaniem drożdży. Jak duże ma to znaczenie?? (Pierwsze piwo już zabutelkowane prawie się kończy smak dla mnie bezcenny ale pewnie każdy ta
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.