Skocz do zawartości

Kfax

Members
 • Zawartość

  32
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Ale nie jestem w stanie przyjechać tu znowu za te 3 dni, więc albo leje dziś, albo będę musiał kiedyś po pracy podjechać te 70 km specjalnie po to...
 2. Kfax

  pierwszy brewkit

  No właśnie góra jest czysta, wszystko opadło na dół (a może tam fermentowalo od poczatku? Nie wiem, nie zaglądałem). Sporo gazu jest w piwie, musiałem odczekać dobrą godzinę żeby sprawdzić BLG w próbce...
 3. Kfax

  pierwszy brewkit

  Dzisiejsza próbka ma taki sam odczyt BLG. Może jednak butelkować?
 4. Witam, dziś mija 15 dzień lagerowej fermentacji z brewkita Coopera. Wczorajsza próbka dała pomiar ok. 2-3, dzisiejsza podobnie. Fermentor stał w temp. Ok 15°C, a w środku miał ok. 16-17°C. Dziś muszę wracać do domu (piwo stoi u rodziców). Mogę rozlewać, czy jeszcze czekać? (Nie wiem kiedy znów uda mi się przyjechać).
 5. Kfax

  pierwszy brewkit

  Tak też się stało, Zostawiłem próbkę na kilka godzin i się ociepliła (pobierałem ze zbiornika o temp. 17°C) i odgazowała. Teraz wskazuje 2-3 BLG. Myślicie, że jednak mógłbym zabutelkować i odstawić do piwnicy? (13°C) Czy lepiej jeszcze zostawić w fermentorze w pokoju (15°C)?
 6. Kfax

  pierwszy brewkit

  Pierwsze pomiary BLG po dwóch tygodniach Wygląda na okolice 5, więc chyba muszę się wstrzymać z rozlewem. Sprawdzę jeszcze jutro. Jak nie, to zostawię na jeszcze 2 tygodnie. Pytanie w jakiej temperaturze? 15°C jest ok? Ogolnie bardzo dużo pęcherzyków gazu mi się zbiera w probówce jak wsadzam pływak - tak ma być?
 7. Kfax

  pierwszy brewkit

  Spoko, spoko ja się po prostu odnosiłem do instrukcji, a nie filmów, więc myślałem, że do tego pijesz Cicha fermentacja to najprostsza droga do zakażenia, z tego co się wywiedziałem. Spróbuję w czwartek skontrolować BLG i w piątek może się uda rozlać.
 8. Kfax

  pierwszy brewkit

  Od Tomka Kopyra zaczęła się w ogóle cała moja przygoda z zainteresowaniem piwem i procesem jego tworzenia. Ale jakoś nie wyłapałem w żadnym jego filmie informacji, żeby olać instrukcje i warzyć po swojemu, wg zlepek różnych porad... Dlatego trafiłem na TO forum, do TEGO działu (czyli Piaskownicy), żeby poradzić się bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów, jak znaleźć złoty środek. @LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO jeśli nie chcesz tłumaczyć początkującym oczywistych rzeczy, to tu nie zaglądaj. Inni nie mają problemów z naszą niewiedzą i chętnie pomagają. I wcale nie oznacza to, że idziemy na łatwiznę. Po prostu nie chcemy, żeby nasza praca i pieniądze poszły na marne.
 9. Kfax

  pierwszy brewkit

  Dzięki! Co do cukru, to też wolę niedogazowane niż granat
 10. Kfax

  pierwszy brewkit

  Super, dzięki @tymbarck - bardzo cenne info! Jeżeli nie ma problemu, żeby postało dłużej to spokojnie je zostawię, a BLG sprawdzę w przyszłym tygodniu albo za dwa, bo po prostu fizycznie nie mam kiedy tam pojechać. (nie powiem w nowej pracy, że biorę urlop, żeby rozlać piwo a w weekendy mam kursy od rana do wieczora)
 11. Kfax

  pierwszy brewkit

  No właśnie dlatego, że się wysiliłem i poradziłem ludzi tutaj, to moja fermentacja przebiega w niższej temperaturze. Chodziło o to, że tak naprawdę nie wiedziałem z jakimi drożdżami mam do czynienia.
 12. Kfax

  pierwszy brewkit

  Dodałem 1kg cukru i do butelek też tak planuje. Z tym, że nie wiem kiedy będę mógł pojechać to rozlać i to jest największy problem; nie wiem jak długo może to stać w fermentorze...
 13. Kfax

  pierwszy brewkit

  I robiłeś wg instrukcji? Wyszło Ci? Zresztą teraz i tak za późno, bo u mnie temperatura była niższa. Dziś temp. nastawu spadła do 16°C, więc poprosiłem mamę o włączenie kaloryfera, zobaczymy co się zmieni do rana.
 14. Kfax

  pierwszy brewkit

  Dziś 6 dzień warzenia. W niedzielę jest ostatni dzień kiedy mogę butelkować (od poniedziałku zaczynam nową pracę i raczej się nie wyrwę do rodziców). W sobotę minie dziesiąty dzień fermentacji. Nastaw stoi w pokoju w temp. ok. 15°C i ma 17°C. Czy w takich warunkach potrzymać go do końca, czy odkręcić kaloryfer? I czy wieszczycie mi koniec pierwszej fermentacji w sobotę?
 15. Kfax

  pierwszy brewkit

  No ale kranik mam cały oblepiony woskiem, więc raczej nie mogę przez niego lać, więc pomyślałem, żeby rozlewać górą, za pomocą wężyka i zaworka
×