Jump to content

Kfax

Members
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ten brewkit to był prezent i jeśli nie grozi mi strucie to chętnie spożyję/porozdaję
 2. Moje jest dosyć spoko w smaku, choć pozbawione cech piwnych. Jeśli nie grożą mi nieprzyjemne skutki (po pierwszej butelce nie było), to myślę, że można je wypić...
 3. Spróbowałem swojego pierwszego lagera z brewkitu Coopera. Czy to normalne, że ma posmak gruszki i nie pachnie piwem? Piana wzorcowa, kolor żółty nieprzejrzysty, pykło gazem przy otwarciu, butelek nie dolałem nawet do szyjki. Fermentacja ok. 2 tyg. w ok. 15°C, leżakowanie ponad 1,5 miesiąca też ok 13-15°C. Ten smak mnie nieco niepokoi i nie wiem czy coś mi grozi, czy można się struć? Jak poznać jakieś zakażenie?
 4. Witajcie, właśnie otworzyłem swojego pierwszego lagera z brewkitu Coopera. Czy to normalne, że ma posmak gruszki i nie pachnie piwem? Piana wzorcowa, kolor żółty nieprzejrzysty, pykło gazem przy otwarciu, mimo że nie dolałem do szyjki. Ten smak mnie nieco niepokoi i nie wiem czy coś mi grozi, czy można się struć?
 5. Ale nie jestem w stanie przyjechać tu znowu za te 3 dni, więc albo leje dziś, albo będę musiał kiedyś po pracy podjechać te 70 km specjalnie po to...
 6. No właśnie góra jest czysta, wszystko opadło na dół (a może tam fermentowalo od poczatku? Nie wiem, nie zaglądałem). Sporo gazu jest w piwie, musiałem odczekać dobrą godzinę żeby sprawdzić BLG w próbce...
 7. Dzisiejsza próbka ma taki sam odczyt BLG. Może jednak butelkować?
 8. Witam, dziś mija 15 dzień lagerowej fermentacji z brewkita Coopera. Wczorajsza próbka dała pomiar ok. 2-3, dzisiejsza podobnie. Fermentor stał w temp. Ok 15°C, a w środku miał ok. 16-17°C. Dziś muszę wracać do domu (piwo stoi u rodziców). Mogę rozlewać, czy jeszcze czekać? (Nie wiem kiedy znów uda mi się przyjechać).
 9. Tak też się stało, Zostawiłem próbkę na kilka godzin i się ociepliła (pobierałem ze zbiornika o temp. 17°C) i odgazowała. Teraz wskazuje 2-3 BLG. Myślicie, że jednak mógłbym zabutelkować i odstawić do piwnicy? (13°C) Czy lepiej jeszcze zostawić w fermentorze w pokoju (15°C)?
 10. Pierwsze pomiary BLG po dwóch tygodniach Wygląda na okolice 5, więc chyba muszę się wstrzymać z rozlewem. Sprawdzę jeszcze jutro. Jak nie, to zostawię na jeszcze 2 tygodnie. Pytanie w jakiej temperaturze? 15°C jest ok? Ogolnie bardzo dużo pęcherzyków gazu mi się zbiera w probówce jak wsadzam pływak - tak ma być?
 11. Spoko, spoko ja się po prostu odnosiłem do instrukcji, a nie filmów, więc myślałem, że do tego pijesz Cicha fermentacja to najprostsza droga do zakażenia, z tego co się wywiedziałem. Spróbuję w czwartek skontrolować BLG i w piątek może się uda rozlać.
 12. Od Tomka Kopyra zaczęła się w ogóle cała moja przygoda z zainteresowaniem piwem i procesem jego tworzenia. Ale jakoś nie wyłapałem w żadnym jego filmie informacji, żeby olać instrukcje i warzyć po swojemu, wg zlepek różnych porad... Dlatego trafiłem na TO forum, do TEGO działu (czyli Piaskownicy), żeby poradzić się bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów, jak znaleźć złoty środek. @LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO jeśli nie chcesz tłumaczyć początkującym oczywistych rzeczy, to tu nie zaglądaj. Inni nie mają problemów z naszą niewiedzą i chętnie pomagają. I wcale nie oznacza to, że idziemy na ła
 13. Dzięki! Co do cukru, to też wolę niedogazowane niż granat
 14. Super, dzięki @tymbarck - bardzo cenne info! Jeżeli nie ma problemu, żeby postało dłużej to spokojnie je zostawię, a BLG sprawdzę w przyszłym tygodniu albo za dwa, bo po prostu fizycznie nie mam kiedy tam pojechać. (nie powiem w nowej pracy, że biorę urlop, żeby rozlać piwo a w weekendy mam kursy od rana do wieczora)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.