Jump to content

BartłomiejEs

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie chodzi o oszczędność, ale czy jest sens wlewać do płukania butelki więcej niż 100ml? Spirytus już jest, nawet litr, ale w międzyczasie znalazłem oxi:)
 2. Mam mały problem. Jutro rano muszę zabutelkować piwo, ale zorientowałem się, ze nie mam nic do dezynfekcji butelek, fermentora itp. Gdzie mógłbym kupić coś po czym nie będę musiał płukać butelek wodą? W aptece da się coś kupić?
 3. Nie do końca jasno się wyraziłem. Piwo dwa tygodnie temu jeśli chodzi o nagazowanie było take jak teraz. Po otworzeniu nie ucieka z butelki, ale przy nalewaniu powstaje bardzo obfita piana. Piwo z 12BLG podczas burzliwej zeszło do 2-2,5BLG, postało jecze dwa tygodnie na cichej, gdzie chmieliłem na zimno. Stało w temperaturze około 16 stopni. Fermentowane na US-05. Zabutelkowałem dając 6g glukozy na litr. Co powiecie na delikatne odkapslowanie i powtórne dociśniecie kapsla?
 4. Sprawdziłem dzisiaj piwo. Na smaku nie straciło. Myślę, ze jest jeszcze lepsze niż dwa tygodnie temu. Gdyby takie zostało byłbym bardzo zadowolony. Jest to jedna z moich pierwszych warek i we wszystkich piwach dostrzegam jakieś wady o tyle to wydaje mi się naprawdę fantastyczne. Jeśli ktoś pił Panakeje z Olimpu to moje piwo wyszło bardzo podobne, ale bergamotka nie jest aż tak nachalna. Jedyny problem jaki się pojawił to to, że piwo jest bardzo mocno przegazowane i piana dość trwała. Jak to wygląda na konkursach? Jest to wada, która dyskwalifikuje?
 5. Drożdże US-05. Mogę kilka piw, które będą wysłane na konkurs umieścić w lodówce.
 6. IBU w granicach 35-40, zasyp to 90% angielskie Pale Ale, Reszta to Monachijski i Płatki owsiane. BLG 12. Leży w temperaturze około 14 stopni w piwnicy.
 7. Witam, Powiedzcie mi proszę jak na podstawie waszych doświadczeń wygląda sprawa leżakowania Pale Ale. Zrobiłem fajnego, herbacianego ejla, który teraz jest około miesiąc po butelkowaniu. Myślicie, że jaki jest okres najlepszy dla spożycia takiego piwa? Piwo wydaję mi się na tyle fajne, że chciałbym wystawić je w konkursie. Podczas jego oceniania będzie miało około 2,5 miesiąca od butelkowania. Za długo? Nie straci na aromacie? Pozdrawiam, Bartłomiej
 8. Panowie, znowu ja. 4 warka, nowy fermentor z KEGa i brak objawów fermentacji na rurce. Nie wiem czy nieszczelność czy o co chodzi. Minelo 72h. Pale Ale na US-05, drożdże zadane w 15-16 stopniach. Jako, że keg nieprzeźroczysty to nie wiem co się dzieje. Zajrzałem kamerą inspekcyjną i taki widok. Piana wygląda na zdrową?
 9. Stoi dopiero 5 dni w butelkach na refermentacji i już dać do zimnego czy jeszcze czekać? Drożdży chyba musiało być dość dużo, bo nalałem też dwie butelki około 350ml i wrzuciłem po jednym dropsie do refermentacji. Po dwóch dniach butelka była napięta do granic możliwości, a po jej odkręceniu piana momentalnie robiła się po samą zakrętkę. Dodam, że piwo z 10 BLG odfermentowało do 2 BLG i tak zostało.
 10. A ten intensywny posmak o którym wspomniałem może z czasem zniknąć w wyniku leżakowania piwa czy raczej bez szans?
 11. Witam, Jakiś czas temu pisałem o swojej pierwszej warce. Pale Ale z Brewkitu dodatkowo chmielone przy gotowaniu, a później na zimno. Na zimno ze względu na wyjazd chmiel został około 10 dni w fermentorze. Rozlewając do butelek można było uznać piwo za dość klarowne. Po zabutelkowaniu, po jakiś 4 dniach zerknąłem do butelki pod światło, a z dna zaczął odrywać się bardzo dziwny osad i w bardzo dużej ilości (załączam zdjęcie). Piwo przy rozlewie miało dość dziwny smak, którego nie potrafię do końca zdefiniować. Jakby jakaś trawa, mokra trawa. Po schłodzeniu mniej wyczuwalne, ale nadal
 12. Witam, Mam do kolegów pytanie. Czy taki gar jak z linku: http://piwoszarnia.pl/garnek-warzelny-herms-obs-elektryczny-2x2000w-50l-p-1521.html spełniłby swoją role przy zacieraniu? Ta grzałka nie przeszkadzałaby w mieszaniu zacieru itp? Czy jest to jednak gar tylko i wyłącznie do gotowania już brzeczki i chmielenia w nim? Co ogólnie sądzicie o takim rozwiązaniu? Pozdrawiam
 13. Tak, dobrze zrozumiałeś. Wyjechałem na Święta i zasypiałem po 30g Mosaica i Cascade, wcześniej nie dam rady rozlać. Czego można się spodziewać? Ile powinno trwać, jeśli 10 dni to za długo?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.