Jump to content

Cheatek

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Powiedz mi, ile mikronów ma twój hopspider i czy ewentualnie polecasz więcej/mniej?
 2. Jak skutecznie przeflitrować piwo po chmieleniu na zimno? Skarpeta nie zdaje egzaminu. Myślałem o kupieniu hop spidera i o "przepuszczeniu" piwa przez niego, ktoś robił to w ten sposób? Jeśli tak to jaki najlepszy hopspider kupić? Drugie pytanie co do dodawania witaminy C przy rozlewie. Czy faktycznie zmniejsza to utlenienie w odczuwalnym stopniu i czy nie wprowadza to jakichś niepożądanych smaków do piwa?
 3. Zdecydowałem się użyć olejku z bergamotki. Z tym, że mam problem jak go dodać do piwa - olejek jak to olejek nie rozpuści się. Jedyne co mi przychodzi do głowy to wziąć ok. 10-15g chmielu(mam na stanie centennial i mosaic) i skropić go 2ml takiego olejku i wrzucić normalnie do chmielenia na zimno. Co o tym myślicie?
 4. To może być dobre wyjście. Ktoś próbował i podzieli się efektami? Jak to dawkować?
 5. Dzień dobry, szukam sprawdzonego sposobu na dodanie herbaty earl grey do IPA. Parametry piwa: 18.5BLG 21L Odfermentowało do 4BLG. Piwo będzie chmielone na zimno 30g CryoHops Amarillo. Z herbaty chciałbym uzyskać delikatny aromat earl grey, przede wszystkim chcę uniknąć tanin i garbników. Myślałem nad wrzuceniem ok. 30-40g herbaty do wody o temp. 80-90 stopni, następnie przefiltrowanie i wrzucenie tego razem z chmielem na zimno. Jeśli ktoś ma sprawdzony sposób na dodanie herbaty bardzo proszę, żeby się podzielił.
 6. Wrzuciłem 3 butelki kontrolnie do lodówki, po schłodzeniu większość tego syfu opadła. Piwo po otworzeniu smakuje dobrze, w aromacie nie wyczuwam nic złego - ale szczerze mówiąc średni ze mnie sensoryk. Jest się czym przejmować czy zostawić to jeszcze na tydzień-dwa i wtedy sprawdzać?
 7. Panowie co o tym myślicie? Piwo to IPA, drożdże US-05, butelki są nowe, dokładnie płukane po spożyciu, potem jeszcze raz płukane wodą i mocnym roztworem nadwęglanu. Było chmielone na zimno, filtrowane przez wygotowaną pończochę. W butelkach stoi od czwartku (14.03).
×
×
 • Create New...