Jump to content

Andrzej Czaja

Members
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Andrzej Czaja last won the day on January 28 2019

Andrzej Czaja had the most liked content!

About Andrzej Czaja

 • Birthday 08/05/1970

Kontakt

 • Imię
  Andrzej

Piwowarstwo

 • Miasto
  Wieliczka

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Andrzej Czaja

  grainfather

  Sterownik sam ustawia moc grzania, ja nie zauważyłem różnicy na nowej apce, działa tak jak poprzednio. 3 dni temu warzyłem i wszystko było ok.
 2. Z ciekawostek, pojawił się CONICAL WIRELESS CONTROLLER , na razie dostępny tylko w sklepie NZ. Cena taka sobie, tanie to nie jest lekko poniżej 380 zł, ale i tak się doczekać nie mogę 😎 Wreszcie będzie można zdalnie nie tylko monitorować, ale również zmieniać temperaturę np. jak będzie widać dzięki iSpindel, że proces zwalnia. No i to co mnie najbardziej interesuje, ustawienie zdalnie crash cold, wracam do domu i mogę butelkować, zero ekstra czekania. 🤗
 3. Napisz, że stawiasz ultimatum, kociołek ma zostać odebrany w terminie do 5 dni, w przeciwnym razie nie zawahasz się go użyć i przejmiesz przez zasiedzenie 😉
 4. Ja mam BIERMAXX, od czasu jak się pojawił u mnie, praktycznie z każdej warki leje do jednego, dwóch kegów. Niestety jeszcze nie używałem w lecie wiec tu nie mam doświadczenia, ale z chłodzeniem z temperatur pokojowych do 8 stopni sobie radzi, niżej nie ustawiałem. Nie wiem ile czasu to zajmuje bo nigdy na to nie zwracałem uwagi, po prostu wstawiałem kega wcześniej i jak było około 10, to zaczynała się konsumpcja 😉 Co do ekonomi zgodnie z życzeniem się nie wypowiem, ale czuję się lepiej jak piwo dłużej leży w kegu z zaworkiem bezpieczeństwa niż butelkach 🙂
 5. Ja przy rozlewaniu każdej warki leje do dwóch , trzech butelek PET 0,5. Jedną zalewam na początku, kolejną w środku i ostatnią na końcu rozlewania. Bardzo pomaga w ocenianiu, czy już nagazowane i w jakim stopniu. Jak butelka jest jak beton to kontrolnie otwieram jakąś szklaną aby sprawdzić czy już mam się niepokoić 🙂
 6. ja z zestawów TB jestem zadowolony, jednak teraz zamówiłem 2 zestawy za alledrogo 😉 bo dostawa za darmo w smart, a to aż 16,90 mniej za przesyłkę, przy jednym zamówionym zestawie to dużo.
 7. Na tyle na ile mogłem precyzyjnie 263 mm , niestety nie mam tak dużej suwmiarki by było na 100%
 8. Nie ma za co, w sumie jest jeszcze jedna opcja którą ja używam, zamiast sypania miarką glukozy do butelek, robisz syrop np. 120gr glukozy na 650ml wody, trochę to gotujesz, studzisz i dozujesz strzykawką do butelek (koniecznie sterylną) kalkulator masz tu https://brewness.com/calculator/pl/carbonation , przeliczasz ilość ml np. 700 / 40 butelek czyli 17,5ml na butelkę. generalnie roztwór powinien mieć tyle BLG co brzeczka wyjściowa, ale ja naginam to trochę by wychodziły równe dawki np. 20ml 😉 Może trochę upierdliwe, ale dość precyzyjne i przy rozlewie mieszanym do butelek i keg chyba jedyna opcja.
 9. Do fermentora w którym piwo fermentowało -> NIE! Jak nie masz drugiego do przelania to dajesz cukier / glukozę bezpośrednio do butelek
 10. Nie wiem czy się rozumiemy, sama siec iSpindel jest dostępna przez jakiś czas tylko po wymuszenie 3x klik. W konfiguracji trzeba ustawić sieć domową do której będzie się łączył i wysyłał dane. Sam ispindel jest nie aktywny, nie jest podłączony do sieci, robi to tylko co zadany czas.
 11. Nie działa w fermentorze czy wcale ? Po konfiguracji iSpindel wysyła dane co 15 min do wskazanego serwisu, w lokalnej sieci go praktycznie nie widać i można mieć wrażenie=, że nie działa Tak jak w instrukcji, włączony ispindel oczywiście, 3x przycisk byle nie za szybko, pojawia się sieć wifi ispindel, po podłączeniu do niej automatem odpala stronę do konfiguracji. wybrałem wifi wpisałem hasło, save i działa. Przy czym za pierwszym razem nie poszedł ale pewnie coś z hasłem było nie tak. Ja ustawiłem go na ubidots i tam założyłem darmowe testowe konto, po 15 minutach miałem pierwszy odczyt. Wczoraj próbowałem przetestować z monitor.beer ale skubany nie chce mi się zmienić z ubidots na http. Nie wiem dlaczego. Więc wylądował w fermentorze, konto jeszcze 13 dni darmowo więc wystarczy. Przy kolejnej warce powalczę z monitor.beer do skutku.
 12. Ja polecam iSpindel od kolegi @Michał W to samo co Tilt, tańsze i nie trzeba dodatkowego sprzętu, działa nawet w stalowym fementorze. Przy kolejnej warce mam zamiar użyć Monitor.beer jest wparcie Tilta i iSpindela bezproblemowy dostęp zdalny. Co ciekawe zatopiłem ipindela bez kalibracji tak jak dotarł do mnie od Michała, zmierzyłem balingometrem wyszło mi, że 7 BLG korekta do iSpindel 2,66. Dziś sprawdzałem iSpindel pokazuje 5,01, balingometr dokładnie tyle samo. To działa hehehehe. Co do pomiarów temperatury już tak "różowo" nie jest, iSpindel pokazuje 5+ w stosunku do rzeczywistej temperatury, to akurat nie jest problem. Słabiej z opóźnieniem, na podwyższenie lub obniżenie temperatury, nie działa to zbyt szybko, zanim plastik i powietrze w którym zamknięty jest sensor zmieni temperaturę mija trochę czasu. U mnie przy zmianie z 18C na 20C na sterowniku fermentora, iSpidel potrzebował 20h by pokazać, że jest 20, w drugą stronę podobnie. Więc nie zastąpi to sondy z termometrem pokazującej wachania temperatury.
 13. Wszystko ma plusy i minusy, i ważne by wybrać to co będzie, co jest wystarczające, spełniające potrzeby. Rozwiązanie z lodówką i sterownikiem jest bardzo fajne, mnie się podoba bo można kombinować ze sterownikami, osprzętem itd. GF ma plus mocny bo każdy podłączony fermentor do chillera można ustawić na inną temperaturę, więc może być 8C, 18C i 24C a to w lodówce ciężkie do zrealizowania. Minus na pewno za cenę, bo tanio nie jest, niestety. Jednak coś za coś .. coż, cieszy oko za każdym razem.
 14. Jak by ktoś się zastanawiał czy iSpindel zadziała w GF, to u mnie działa bardzo dobrze. Miałem duże wątpliwości czy sygnał wifi przebije się z tej stalowej tuby 🤣 Router w odległości 7 metrów, dwie ścianki działowe (cienkie) sygnał wifi - ok, iSpindel raportuje bezproblemowo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.