Jump to content

Pjoter

Members
 • Posts

  13
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Pjoter

 1. Przyznam, że zabiłeś mi ćwieka ze smakiem kawy. Pijam sporo kawy i jestem dość wybredny, I nie zauważyłem, żeby jakoś gorzej smakowała 🤔 cóż... Dla świętego spokoju będę musiał kupić mineralną, skoro sprawy tak się mają. 

  Dzięki za odp 🤘

 2. Witam. Aby woda w domu nadawała się do picia, muszę zmiękczać ją solą. Nie wyczuwam w niej niczego dziwnego, jest po prostu dobrze zmiekczona. Tylko teraz nasuwa się pytanie... Czy ktoś już używał takiej wody do warzenia, czy taka woda się nadaje? 

   

  Mieszkam w Irlandii, a tu dość ciężko o dobrą wodę, i mam wyjście, żeby kupić mineralną w baniakach 5l, ale uważam, że ta woda też nie jest najlepszej jakości. Ostatnio bardzo dużo wód mineralnych wycofali ze sprzedaży, z powodu zbyt dużej ilości arsenu znajdującego się w wodzie 😅

   

  Z góry dzięki za pomoc 🤘

 3. 2 hours ago, Jancewicz said:

   

  Skąd wziąłeś czystą wodę?

  W sensie, że wodą bez żadnych dodatków typu vwp czy oxi. Z kranu😉

   

  W sumie, to chyba doszedłem do tego co spowodowało infekcję. Po powrocie z pracy pozostanie mi tylko potwierdzić czy moje obawy są prawdziwe. Na pokrywce od beczki była gumowa uszczelka, której nie mogę znaleźć. Obawiam się, że przy zamykaniu beczki, uszczelka wpadła do srodka... Sprawdzałem ją przed dezynfekcją i siedziała dobrze, możliwe że naruszylem ją podczas czyszczenia pokrywki. Mam nauczkę na przyszłość, jeżeli okaże się to być prawdą. 

 4. Tauruss, tak była, po czym była używana jako fermentor, i piwo wychodziło ok. 

   

  Leonzn

  Niestety mieszkam w Irlandii i nie ma tu Castorama 😜 do czyszczenia używam vwp - załączone zdjęcie. Beczka ma 30 litrów, więc nie jest aż tak duża. 

  containers.jpg

 5. Niestety nie. Z racji tego, że chciałem uniknąć infekcji, fermentora nie otwierałem. Jest to niebieska beczka przeznaczona do spozywki, więc z zewnątrz nic nie widać. Drożdże obecnie wyglądają jak lane kluski. 

 6. Na to pytanie ciężko mi odpowiedzieć. Po zadaniu drożdży zaczął się tydzień pracy, jako że pracuje po 12h, ciężko mi obserwować co się dzieje. Niemniej jednak sądzę, że fermentacja nie ruszyła tak jak powinna. Na tyle ile byłem w domu w fermentorze był cały czas spokój. Kobieta będąc całymi dniami w domu, też nie mówiła, żeby w fermentorze coś się działo. Przez pierwsze dwa dni, unosił się delikatny zapach drożdży, co jest normą, z tego co mi wiadomo. Nic poza tym, cisza... 

 7. Piwko w fermentorze siedzi od 9/12, drożdże zasypane na sucho przy 21°. Fermentacja raczej spokojna od samego początku, a wszystko to przy temperaturze około 17-18°C. Chyba pójdzie do ścieku. Po smaku wnoszę, że nie jest do uratowania.

  Jest to moja pierwsza warka, więc próbuje się dowiedzieć co mogło pójść nie tak. Wszystko porządnie umyte za pomocą VWP, po czym przepłukane czystą wodą. Do zacierania użyłem wody z kranu, tylko jak teraz o tym myślę, woda jest chyba chlorowana. Czy to mogło mieć jakiś wpływ? 

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.