Jump to content

Kmiciu

Members
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, przymierzam się do uwarzenia piwa pszenicznego na drożdżach Gozdawa Fruit Blanche G1. Jaka temperatura fermentacji będzie optymalna dla piwa pszenicznego.
 2. Spróbować zdjąć tą błonę jakimś sitkiem albo sklarować to żelatyną?
 3. Po 7 dniach praktycznie nic nie spadło, aktualnie jest praktycznie 4blg, może 3,5. Ten korzuch nadal się utrzymuje na powierzchni. W smaku i zapachu jest normalne, nie czuć żadnej plesni, zepsucia itd. Sam już nie wiem co robić, pomóżcie ☹️ fotki przedstawia aktualny wygląd. Dodam jeszcze że piwo zostało nastawione 3 lutego.
 4. Aktualnie jest 4blg(początkowo było 12,5blg), w smaku nic nie wyczuwam dziwnego. Nie żadnej dziwnej kwasowości czy też smaku jakiejś pleśni itd.
 5. Zapach jest normalny, pachnie piwem nic nie wyczułem dziwnego, drożdże S33, temperatura w pomieszczeniu około 15 stopni.
 6. Zrobił się taki korzuch trochę jakby, trochę przypomina to warstwę która występuje na ogórkach kiszonych nieraz.
 7. Dzisiaj w fermentorze dostrzegłem coś takiego, fermentacja trwa już ponad trzeci tydzień. To moje pierwsze piwo, czy to jest pleśń?
 8. Pisząc, pod koniec lekko podnieś temperaturę, masz na myśli koniec całej fermentacji czy burzliwej?
 9. A jeżeli zostawię na cichą bez przelewania to pozostawione drożdże nie wpłyną jakoś na bukiet piwa ? Powiedz jeszcze czy wtedy temperatura otoczenia nieco niższa na cichej jak normalnie?
 10. Nie chcę zaśmiecać tematu, ale jeśli możesz to rozwiń w skrócie sugestie. Dlaczego ewentualnie muszę, a czemu nie koniecznie przelewać na cichą? Naczytałem się właśnie o tym przelewaniu na cichą i sam już nie wiem.
 11. Starałem się ją napowietrzyć przez mieszanie łychą ale być może za słabo to zrobiłem. Fermentor na "oko" zamknięty szczelnie. Czy po tym przeniesieniu na weekend w cieplejsze miejsce przelać na cichą? Dzięki bardzo za odpowiedź 👍
 12. Jestem po pierwszej warce, konkretnie ten zestaw Zestaw słodów (wyszło 9 litrów) i mam do was pytanie: wszystko zrobiłem według instrukcji, drożdże Safbrew S33 zadane do wystudzonej brzeczki, uwodnione w ilości 5-6 gram. Rurka nie bulkała i nie bułka. Minęło 72godz. tak to wygląda teraz : przed zadaniem drożdży bylo 12,5 BLG, obecnie spadło do 5,5 BLG. Temperatura pomieszczenia w jakiej stoi fermentor to 14-15 stopni. W zapachu wyczuwalny jest alkohol, zapach drożdży bardzo słaby, w smaku nic nie wyczuwam dziwnego, smakuje jak dobre wygazowane piwo. Czy taka piana świadczy o prawid
 13. Dolewacie wodę i cukier do nastawy? Czy to niezgodne ze "sztuką rzemiosła"🙄?
 14. Posiadam sok jabłkowy tłoczony od lokalnego sadownika i chciałbym zrobić z niego cydr. Mam drożdże ciderini Sweet, powinienem przecedzić ten sok żeby oddzielić miąższ? Czy wlewać śmiało do fermentora + drożdże, a następnie butelkować? Dodawać pożywkę? Chciałbym poddać go refermentacji , mam czekać na butelkowanie kiedy będzie 0 Bóg? Dzięki za odpowiedź, to mój pierwszy cydr
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.