Jump to content

Fatal

Members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gorącą brzeczkę spokojnie możesz mieszać z zimną wodą źródlaną. Raczej nie stosuj drożdży z zestawów, bo jak ktoś wyżej już napisał w większości są słabe. Dokup odpowiednie do stylu. Raz przetrzymałem drożdże w szklance prawie 3h i nic im nie było. Tylko przykryj szklankę. Blg sprawdź przed zadaniem drożdży - jak schłodzisz brzeczkę. Jeśli będziesz używał wody źródlanej i dolewał - to lej z wysokości i rozchlapuj - samo się napowietrzy odpowiednio.
 2. Wal z ekstraktów. Są gotowe przepisy. Robiłem kiedyś Milshake Mango z pewnego sklepu i Egzotic Saison. I szczerze polecam. Jeśli chciałbyś wiedzieć z jakiego sklepu to pisz na PM.
 3. To muszę przemyśleć planowane zakupy w takim razie. A drożdże lałem od razu do fermentora. Oczywiście po wcześniejszym schłodzeniu brzeczki. I jeśli trzymasz drożdże w lodówce to wcześniej je wyciagam, żeby nabrały temperatury zbliżonej do temp. brzeczki. Do tej pory zawsze startowały, ale zawsze trzymam US-05 na zapasie.
 4. Dwa dni temu też zrobiłem tą Tea Ipa. Tylko ja robiłem na samym Simcoe i na innych drożdzach - FM52 Amerykański sen. Ciekawy jestem jakie będą różnice. Przymierzam się do kupna Hop spider na ali express i mam pytanie. Lepiej ten kosz do chmielenie kupić? Jakie masz odczucia?
 5. Cześć, generalnie czytając Twoje przygody przypomniało mi się jak sam robiłem piwerko z mango. I identyczne problemy miałem i kombinowanie na bieżąco (k...wa przecież ja to muszę jeszcze przefiltrować). Ja użyłem metalowego sitka z nałożoną siateczką muślinową. I tak też działam na ekstraktach z mini zacieraniem Pozdro!
 6. Cześć, przede wszystkim dzięki wielkie, że dzielisz się wiedzą,przepisami i odczuciami po degustacji. Dla początkujących takich jak ja jest to świetna baza, żeby rozwijać się w tym temacie krok po kroku. Pozwoliłem sobie zrobić mały miks twoich receptur na pszeniczniaki. I tak: ekstrakt pszeniczny bruntal x 2 słód pszeniczny Carahell 0,2kg Chmiel Hallertauer Mittelf. 30 g ksylitol 40 g drożdże Safale wb-06 (chciałem FM 41 gwoździe i banany ale nigdzie nie były dostępne akurat). Minęło 2,5 tygodnia od zabutelkowania. Cukru na refermentację dałem
 7. Link który podał kolega Kaniutek jest na płaską wylewkę (jednouchwytową). Jeśli masz baterię na pokrętła użyj tego https://www.google.com/url?sa=i&source=images&cd=&ved=2ahUKEwi8iouM1ZLlAhXBwsQBHVSnDnkQjRx6BAgBEAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.castorama.pl%2Funiwersalne-przylacze-na-kran-fi-13-15-mm-id-1009315.html&psig=AOvVaw34ApAt2elTX14pDBGNbRIg&ust=1570830305938829
 8. Możesz przykryć płatkiem kosmetycznym i przykleić taśmą bezbarwną na czas przenoszenia.
 9. Cześć, mam taką samą sytuację jak Ty. Z 3 piętra noszę do piwnicy. Nie zlewam na cichą ale po 14 dniu sprawdzam Blg. Najpierw psikam dookoła despejem i uchylam pokrywę możliwie jak najmniej. Jeśli fermentacja dobiegła końca - wnoszę na górę i czekam ze 2-3 godziny, żeby wszystko osiadło. W tym czasie przygotowuję sprzęt i butelki. Póki co nic złego się nie wydarzyło
 10. Czyli lepiej wnieść całość na górę i tam zrobić rozlew? A nie wzburzę za bardzo osadów z dna przy wnoszeniu?
 11. W związku z tym,że fermentacja odbywa się w piwnicy i muszę to wnieść na trzecie piętro to mam pomysł, żeby przelać w piwnicy z nad osadu drożdżowego. I wtedy wniosę na górę. Poczekam parę godzin (w temp. pokojowej czy dać na balkon?). Nie zależy mi na klarowaniu - to weizen. I później po rozlewie - przetrzymać to tydzień w temp. pokojowej, a później do piwnicy? Czy od razu do piwnicy (jest tam 14 stopni, a w mieszkaniu mam 24-25 stopni).
 12. Gotowałem 10-15 minut. Czyli faktycznie lepiej sobie darować. Nie pomyślałem że dodatkowo rozwodnie jeszcze. W takim razie zostaje mi czekanie. Ewentualnie zakupienie granulatu chmielowego.
 13. Witam, za mną zrobienie pierwszego brewkitu. Zanim przystąpiłem do robienia dużo czytałem zarówno wiki jak i forum. Mimo wszystko parę błędów popełniłem, których można było uniknąć. Wyszedł brak praktyki. Może ktoś, kto będzie przymierzał się do robienia pierwszego własnego piwka to przeczyta i uniknie moich błędów. A na koniec będę miał parę pytań. A więc do rzeczy. Jak pisałem w poście w dziale przywitań - zestaw startowy dostałem od żony na gwiazdkę. Oczywiście rozpoczęła się lektura forum i wiki. A także filmy na youtubie (warze z Kopyrem). Zaopatrzyłem się w 2 fe
 14. Witam Wszystkich bardzo serdecznie. Jest to mój pierwszy post na forum, więc zanim zacznę zadawać pytania to wypada się przywitać. Jestem Kuba i mieszkam w woj. podkarpackim. Piwowarstwem domowym zainteresowałem się mniej więcej 1,5 roku temu. Chodząc po księgarni (Matras) zauważyłem na promocji książkę o piwie i co powinienem o nim wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka. Jako, że piwo lubię, a na głupka nie lubię wychodzić - książkę zakupiłem. Przeczytałem i pojawiły się myśli o warzeniu samodzielnym. Ale nie maaam czasu, nie maam miejsca (mieszkam w bloku) itd.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.