Jump to content

Kacper Fryń

Members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeśli chodzi zaś o problemy gastryczne - takowych nie zaobserwowałem, jednak pojawiły się bąki: -wysycenie: średnie -aromat: nuty estrowe, cytrusowe, ananas, sosna i żywica -barwa: brak
 2. Poczułem że wyrosły mi skrzydła i wyskoczyłem z balkonu. Na wskazówkach dodanych przez sklep Browamator było nawet napisane, aby fermentować 7 dni, potem tylko chmielenie na zimno (3 dni przed rozlewem).
 3. Drożdże to s33, temperatura raczej koło 20* - coś mi się pochrzaniło
 4. Ostatnią warke trzymałem 7 dni + 3 dni cichej i wyszło spoko, butelki też nie strzelały.
 5. To ile miałbym trzymać tej burzliwej, 2 tygodnie?
 6. W sobotę uwarzone, wczoraj (sobota) zlałem na cichą. Próbowałem przy zlewaniu co z tego wyszło i okazało się że piwo wyszło dosyć wytrawne (a dodałem 700 laktozy). Czy to piwo ma jeszcze szansę nabrać tej słodyczy czy dodać jeszcze z 300 na cichą?
 7. Może lepiej dodać przyprawy podczas gotowania? Nie mam w tym doświadczenie, stąd moje "nieogarnięcie" w temacie
 8. Dokładnie tak jak napisałeś - świąteczny milk stout.
 9. W sobotę będę warzył pierwszego sweet stouta, czy ta receptura ma ręce i nogi? (warka ok 20l, 16,5blg) Viking Pale Ale malt 4 kg Karmelowy Jasny 30EBC 0.5 kg Płatki owsiane 0.5 kg (planuje je podprażyć) Viking Wheat Malt 0.35 kg Jęczmień palony 0.25 kg Strzegom Czekoladowy ciemny 0.25 kg Milk Sugar (Lactose) 0.7 kg Drożdże : S04 Chmiel: Challenger (30g) + na cichą dodałbym taki pakiet przypraw:
 10. Pytam po prostu czy dodanie laktozy ma sens i czy ktoś z was próbował tej magii
 11. Czy dobrym pomysłem jest dodanie laktozy do brown ale'a? Myślę tutaj o 20l warce i 0,5kg surowca. Jakie są wasze doświadczenia i czy to w ogóle ma sens?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.