Jump to content

powerrubber.com

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Robert
 • Strona www
  https://powerrubber.com

Piwowarstwo

 • Miasto
  Brwinów

Recent Profile Visitors

195 profile views
 1. Kwestia jeszcze miejsca. Jeżeli możemy pozwolić sobie, aby stało to można spawać.
 2. Raczej na pewno oring jest silikonowy - mamy informację w opisie oraz podpowiada to czerwony jego kolor.
 3. @Spiewaczek1 to rozwiązanie jest lepsze niż "wyciskany" Silikon, zwłaszcza jeżeli uszczelka w danym miejscu jest zalecana płaska. Załącz proszę zdjęcie, gdzie dokładnie potrzebujesz tego użyć. Jeżeli jednak jest potrzeba większej ilości, to można kupić to zdecydowanie taniej.
 4. Kwestia może być inna. To nie jest wynnik temperatury, a zacieru. Każda mieszanka gumowa ma swoją odporność chemiczną. Jeżeli jesteś @c64club chętny potestować to zapraszam na priv. Z tego co się orientuje znajdując informację na forum, to temp. powinna być do około 70°C, prawda?
 5. Na rynku możemy wyróżnić dwa/trzy rodzaje silikonów. 1. Pierwszy załączony powyżej przez @Hobbysta - silikon akwarystyczny 2. Silikon budowlany - silikon spoinowy, służący do fugowania. W formie tuby, z której jest wyciskany http://www.tytan.pl/pl/produkty/silikon-budowlany/ 3. Silikon jako Guma https://powerrubber.com/kat/oringi-gumowe/oringi-silikon/ Zakres temperaturowy dla oringów czy sznurów, a nawet płyt od -50°C do +240°C. Również występuje wersja wysokotemperaturowa do +300°C @PiwoLab - uważam, że pierwsza oraz druga opcja jest mylona z trzecią. Silikon nie równ
 6. @Hobbysta Przyznam, że o tym silikonie nie mamy wiedzy. Na rynku występują dwa rodzaje: ten dostępny w tubkach oraz jako mieszanka gumowa.
 7. c64club w zależności jakie uszczelki silikonowe kupisz.
 8. Warto dodać, że materiał, z którego jest wyprodukowany oring to nie wszystko. Warto znaleźć takie, które są dedykowane do kontaktu z artykułami spożywczymi, czyli Silikonowe z certyfikacją FDA (tłumacząc na polski Agencja Żywności i Leków). Jeżeli oringi nie mają tej certyfikacji, nie zalecane jest ich użycie do kontaktu z żywnością, a to dlatego, że nie mamy pewności, z czego taki oring został wyprodukowany (np. mieszanki z recyklingu opon samochodowych) - w tym przypadku możemy liczyć na zawartość rtęci, czy innych metalach ciężkich, a to wnika to płynów, czy docelowych posiłków
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.