Jump to content

szczawiosław

Members
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

szczawiosław last won the day on November 5 2020

szczawiosław had the most liked content!

Kontakt

 • Imię
  Szymon

Recent Profile Visitors

400 profile views
 1. Widać nikt nie robił. Jedyna podpowiedź jaka mi przychodzi do głowy to Milk Stout z jagodami (od razu uprzedzam że nie mój), na 2kg mrożonych jagód szło 650g laktozy (warka chyba 12l).
 2. Brakuje mi możliwości zrobienia kilkustopniowego startera. W filtrach w Stylach piwa jak kliknie się na napis opisujący rodzaj fermentacji to przenosi do zbioru pasujących drożdży. Jak się kliknie obok napisu normalnie filtruje wszystko.
 3. @Sumikk Ehhh, dobra, próbujesz otworzyć plik xlsx starszą wersją excela i wywala tobie formułę przy konwersji. Wklej całe formuły z komórek w których pokazuje tobie błąd.
 4. @Sumikk co chcesz zmienić? Tylko dane etykiet czy coś więcej modyfikujesz? I jak dane etykiet to które? Co dokładnie tam wpisujesz?
 5. Za dokumentacją "+Denotes a lead-free package. A “+” will appear on the top mark of lead-free packages."
 6. No to w nim łatwiej o przypalenie bo faktycznie do 0 może wypompować brzeczkę.
 7. Ja niedawno kupiłem Klarsteina Brauhelda 30l i po pierwszym użyciu wszystko obyło się bez problemu najmniejszego. Stosunek wody do słodu 4:1, nic się nie zatkało i nie przypaliło. Po wsypaniu słodu trochę mi się zbrylił więc musiałem rozmieszać, ale grunt to nie szorować po dnie łygą, ja starałem się "poderwać" wszystko z dna kosza i dopiero później mieszać nie dotykając już dolnego sita. Jeszcze kłopot miałem z woreczkami z chmielem, zatykały odpływ i podczas gotowania musiałem tego pilnować i czasami zamieszać łygą (kupiłem używkę i nie było bazooki) Odpływ jest na tyle wysoko że z 1l n
 8. Jak gotujesz i dotkniesz to się nie poparzysz.
 9. Tyle uwag się pojawia że nie wiadomo co już było, a co nie Zauważyłem błąd na stronie 50, w drugim zdaniu pod zdjęciem. Jest tam "Producenci ekstraktów chmielowych...", a chyba powinno być "Producenci ekstraktów słodowych...".
 10. Ja robię na fi20 i u mnie wygląda to tak: Nie muszę patrzeć czy prosto, bo są o tyle mniejsze że ciężko aby wystawały
 11. @weronika_14 tam nie ma kółek, po prostu dostosowane jest do papieru etykietowego z kółkami. Jeżeli chcesz drukować na dowolnym papierze to tak jak Kaniutek proponuje wycinarkę do kółek.
 12. Druk 3D nie nadaje się, niby można zrobić z materiałów które są dopuszczone do kontaktu z żywnością, w teorii mogą być wydruki szczelne, ale taniej już wyjdzie kopić preformę za 5zł/szt. niż bawić się w wydruki. @330ml Przetestuj te Wemosy na innym sofcie, jakiś przykład z Arduino gdzie komunikują się z siecią, i zapisują jakieś dane do eepromu, trudne to nie jest a pozwoli faktycznie sprawdzić czy są uszkodzone. Ja ESP w różnych wersjach przewaliłem co najmniej kilkaset i może z 5% z nich coś było faktycznie nie tak.
 13. Pół dnia walczę aby połączyć BrewPiLess i iSpindel i skończyły mi się pomysły. Może ktoś komu udała się ta sztuka dokładnie opisać konfiguracje jednego i drugiego urządzenia? Jak się komunikować mają, itp.?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.