Skocz do zawartości

opec

Members
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Tak, z zostawionym gwintem w srodku garnka.
 2. A są może w ofercie garnki z kranem o pojemnościach do 30-33L?
 3. Gdańsk. A jakich rozmiarów ta emalia? Zapomniałem też wspomnieć że interesują mnie garnki które mają przynajmniej 27 cm wysokości, tak żeby cała chłodnica mogła się zanurzyć.
 4. Może komuś zalega jakiś niewielki egzemplarz na strychu bo przesiadł się na większe kotły Proszę o propozycje. Kraniki mile widziane.
 5. opec

  Butelki Twist-off

  No obejrzałem, i z jednej strony faktycznie fajnie się ogląda i można się dowiedzieć interesujących rzeczy, ale z drugiej ciągle mam to samo uczucie co przy innych tego typu nowych serialach discovery- nigdy do końca nie wiesz ile w tym scenariusza, a ile życia. Ale metoda pomiaru ciśnienia działającego na kapsel ciekawa
 6. opec

  Butelki Twist-off

  Czyli że testów nie przeszły i dlatego trafiły do pracowników, czy właśnie testy wypadły pomyślnie? Akurat twist-offy po lechu free kapslują się banalnie prosto bez jakichkolwiek starań. Wszyscy mi mówili że kilka pierwszych kapsli trzeba poświęcić na naukę kapslowania, a mój pierwszy wyszedł idealnie i to na lechowym twist-offie. Co do odkręcania to też nie jest źle, owszem jak odkręciłem 5 zakapslowanych butelek pod rząd to ręka mnie trochę bolała, ale żebym po ścierkę leciał... łapę też mam cherlawą więc chyba to kwestia butelki.
 7. Na początek się przywituje bo to mój pierwszy post Jestem w trakcie fermentacji swojej pierwszej warki, i powoli myślę o butelkowaniu. Trochę już poczytałem i zastanawiam się dlaczego cała brać piwowarska jest trochę przeczulona na punkcie butelek twist-off? Czytałem sporo wypowiedzi w stylu np. "zakręcać to sobie można słoiki", "jak ci zwykłe kapsle przeszkadzają to kupuj puszki", "naucz się otwierać piwo czymkolwiek", ale mało jakichś merytorycznych faktów. Chodzi o to że posiadam ok 25 butelek twist-off 0,33l po lechu free. Wiem wiem, zielone szkło- mam zamiar natychmiast schować je do ciemnej szafy i wypijać w pierwszej kolejności w celach degustacyjnych. Pozostałe 15l warki mam zamiar rozlać do zwykłych butelek. Pojemność 0,33l i odkręcany korek wydają się być idealnym sposobem, tak żeby niezobowiązująco co kilka dni w celach edukacyjnych próbować piwa i zobaczyć jak się zmienia Robiłem już próby eterną i butelki kapslują się idealnie. Zrobiłem też z pięć testów ciśnieniowch - świeżo otwarte, zimne lechy free, zakapslowałem, doprowadziłem do temp pokojowej, a następnie wstrząchałem ile siły starczyło. Żadnych syków spod kapsli, włożone pod wodę też nie dają bąbelków, po odkręceniu (przy odkręcaniu trzeba włożyć odrobinę więcej siły niż przy zakręconych fabrycznie) oczywiście gejzer Więc jak to w końcu jest? Można czy nie można?
×