Jump to content

Browman

Members
 • Content Count

  75
 • Joined

 • Last visited

 1. Mam pytanie,czy ktoś używał tego słodu cena 94 zł za worek 25 kg. Czy jest OK.
 2. Czy może ktoś wie gdzie takową można kupić przez internet..
 3. Znalazłem coś takiego: http://www.niro-bio.pl/galeria/images/min/a/campo_2.jpg'>http://www.niro-bio.pl/galeria/images/min/a/campo_2.jpg Zobaczcie młynek Campo. http://www.niro-bio.pl/
 4. Browman

  Dunkelweizen

  Chyba zrobię Maibocka według zestawu z BA. - słód pilzneński Weyermann - 3,0 kg, - słód pszeniczny jasny - 1,0 kg, - słód karmelowy jasny Carahell - 0,4 kg, - chmiel goryczkowy Marynka - 20 g (granulat), - chmiel aromatyczny Tettnanger - 30 g (granulat), Z tym ,że zamiast pszenicznego dam orkiszowy. Jeszcze się zastanawiam nad dekokcją.
 5. Browman

  Dunkelweizen

  Dzisiaj będę butelkował,zapomniałem,że mam tylko 32 kapsle. Ale dam sobie radę,przygotowałem 32 butelki 0,66 + 3 0,5 na klamerkę i jedną 2 L też na klamerkę. Mam około 1,7 L brzeczki zawekowanej nie wiem czy to wystarczy na 23 L. Chyba dla bezpieczeństwa brzeczkę zagotuję i schłodzę przed zadaniem. Pierwszy raz dodaję brzeczkę do refermentacji. Chciałem też zrobić piwo na drożdżach W34/70,ale nie zwykłego Pilsa tylko coś mocniejszego-mam tylko takie drożdże na stanie. Jeśli chodzi o słody to mam tylko pilzneński 10 kg orkiszowy 2 kg Carahell 0,6 kg Carapils 0,5 kg pszeniczny czekoladowy 0,05 Caraffa typ II 0.8 kg. Chciałby coś o wyższym °Blg Proszę o skasowanie mojego posta powyżej.Coś było nie tak podczas wysyłania.
 6. Browman

  Dunkelweizen

  Dzisiaj będę butelkował,zapomniałem,że mam tylko 32 kapsle. Ale dam sobie radę,przygotowałem 32 butelki 0,66 + 3 0,5 na klamerkę i jedną 2 L też na klamerkę. Mam około 1,7 L brzeczki zawekowanej nie wiem czy to wystarczy na 23 L. Chyba dla bezpieczeństwa brzeczkę zagotuję i schłodzę przed zadaniem. Pierwszy raz dodaję brzeczkę do refermentacji. Chciałem też zrobić piwo na drożdżach W34/70,ale nie zwykłego Pilsa tylko coś mocniejszego-mam tylko takie drożdże na stanie. Jeśli chodzi o słody to mam tylko pilzneński 10 kg orkiszowy 2 kg Carahell 0,6 kg Carapils 0,5 kg pszeniczny czekoladowy 0,05 Caraffa typ II 0.8 kg.
 7. Browman

  Dunkelweizen

  Dzisiaj uważyłem Dunkel-weizena. Cel 25 L Zasyp: pszeniczny jasny-1,5 kg pilzneński - 2 kg orkiszowy- 1 kg Caraaroma 0,2 kg Carawheat 0,2 kg psze,czekolad. 0,06 kg Zapowiada się niezłe piwo.
 8. Jeszcze nie ma co chwalić,jak zrobię to wrzucę zdjęcia. Najważniejsze by spełniał pokładane w nim nadzieje.
 9. Jestem właśnie w trakcie realizacj projektu ,,gniotownik walcowy'' Mam do dyspozycji dwa walce stalowe o śr. 12 cm i długości 25 cm. Mam możliwość wykonania moletowania profesjonalnym sprzętem. Wszystko w korpusie na łożyskach,napęd korba + koła zębate z możliwością demontażu korby a w to miejsce podłączenie silnika z regulacją obrotów. Co o tym myślicie?
 10. Właśnie mam w planie pojutrze zrobić pszeniczniaka na orkiszu. Mam tylko WB-06,więc nie mam wyboru. Zastanawiam się,czy jak pominę przerwę ferulikową to pozbędę się bananów i gożdzików,dlatego,że zależy mi na wydobyciu orzechowych posmaków orkiszu,które mogą być przysłonięte przez te wcześniejsze. Myślę,że obniżenie temp.fermentacji też wpłynie korzystnie tak do 16°C. Zapewne drożdże WB-06 i tak wytworzą mi trochę gożdzików. Chodzi mi po prostu o to by używając słodu orkiszowego,nie uzyskać tego samego co na słodzie pszenicznym jasnym.
 11. W ofercie BA jest nowy słód czeski jasny klepiskowy Bohemian Floor. Co o tym myślicie,macie jakies doświadczenia w tej dziedzinie.
 12. Dzisiaj zabutelkowałem tego Pilsa,a wczoraj wyciągnąłem z lodówki. Nie wiem czy od razu do zimnego,czy niech postoi kilka dni w ciepłym. Dałem 130 g glukozy na 21 L,a miał 2,5°Blg .
 13. Zrobiłem swego pierwszego Pilsa na W34/70. Miesiąc stał na burzliwej 8-12 °C -brak czasu. Dwa tygodnie stoi na cichej w lodówce 7°C. Jak przelewałem na cichą-to wyglądał rewelacyjnie,mam na myśli zapach,kolor,krystalicznie czysty. Jako,że to mój pierwszy lager proszę o poradę,bowiem nasuwają mi się wątpliwości typu- co dalej. Nie mam możliwości uzyskania 0 °C. Czy butelkować. A co z nagazowaniem-czytałem o wielu problemach piwowarów w tej części procesu.Słyszałem o dodawaniu drożdźy dodatkowo do butelkowania ,ale nie wiem co i jak.
 14. Mi ostatnio tak posmakowały pszenice,że teraz kończy mi się burzliwa Hefe a od wczoraj zaczęła się Dunkel. W planie za dwa tygodnie znów Hefe i Dunkel. Robiłem na WB-06 i na płynnych: http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Wyeast_3068_Weihenstephan_Weizen_50_ml&przedm=1351879&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164394%2F183109%2F1594574&sortuj=kod ale bardziej mi pasują WB-06. Na płynnych mocno zajeżdźało drożdźami,chyba,że cos źle zrobiłem.
 15. Właśnie chłodzi się Dunkel-weizen. Wszystkie słody odsiewałem sitem do mąki z obawy przed filtracją. Dzięki czemu filtracja była przepiękna. Przełom też był niesamowity,jeszcze takiego nie miałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.