Jump to content

fikusny

Members
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dobra, jak "wioskowy głupek" zadałem pytanie i sam na nie odpowiadam... pokopałem ustawiania sond. Nie zauważyłem, że dodałem dwa razy tą samą sondę - raz na lodówkę a raz na piwo... skapnąłem się dopiero jak drugi raz przeinstalowałem soft, dodałem urządzenia i znowu to samo... przyjrzałem się jeszcze raz liście i zdziwiło mnie, że obie sondy mają ten sam adres... na dole były dwie różne. Uważajcie mniej doświadczeni... jak dodacie urządzenie i wskoczy "na górną" listę to dalej zostaje na dole i można drugi raz dodać! Lista z zaznaczonymi sondami u góry i na dole:
 2. Poradziłem siebie czyszcząc i wgrywając jeszcze raz soft i zadziałało. Teraz inny mam problem... dziwnie pokazuje mi temp. Sondy podłączone są tak jak poniżej - zasilanie 3,3V z pinu razem z OLED. W lodówce termometr pokazuje 19,8 st.C woda w wiadrze zmierzona termometrem ma 23,1 st.C a BrewPiLess wskazuje tak:
 3. Dobra... nie wiem co dalej... [emoji20] Złożyłem całość według schematu na NodeMCU Wgrałem soft 4.1 oled za pomocą flasher'a Odłączyłem USB i podłączyłem zasilacz 5v Płytka odpala i na OLED pojawiają się informacje Przyciskami mogę przechodzić pomiędzy informacjami i coś tam zmieniać Tylko jak to połączyć z WiFi, żeby ustawiać zdalnie? Pojawiał się sieć 'brewpiless' z którą nie mogę się połączyć... i stoję w tym miejscu. Szukałem info na GitHub Vita ale nie bardzo kumam co dalej chyba... do tego jakby brakowało jakiejś informacji tam jak wejdę w "WiFi setup after v3.1". Podpowiedzcie proszę
 4. Potrzebujesz jeszcze min. dwóch elementów: 1. Rezystor 4,7k 2. Zasilacz 5V Rezystor jest konieczny pomiędzy czujnikami - jest na schemacie. Zasilacz aby zasilić D1mini i na wejścia zasilające płytki przekaźników. Może być taki od tel. podlaczach po wgraniu programu pod micro USB a przekaźniki zasilacz z płytki - ponoć tak się da jednak nie wiem czy to nie będzie za duże obciążenie dla układu - ja używam osobny zasilacz i tak polecam. Reszta jak na schemacie
 5. @Pabllo_Lodz i jak receptura udana? Mam zamiar pierwszy raz Dunkelweizena uwarzyć i się zastanawiam czy bardziej w przepis Twój czy[mention=1932]zgoda[/mention] iść.
 6. Korzysta ktoś z Was z połączenia BrewPiLess z Brewfather? Widziałem tam taką opcję i się zastanawiam jak to działa w praktyce... można np. zaprogramować kroki fermentacji już na etapie tworzenia receptury a potem po prostu uruchomić je? Czy tylko odczyt temp. na osi jak w iSpindel?
 7. Ja myślałem o takim standardowym, podwójnym. On jest sterowany niskim stanem. Coś takiego: https://allegro.pl/oferta/modul-2-kanalowy-5v-10a-przekaznik-arduino-10547548706 Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 8. Hehe... z przekaźnikami miałem mało do czynienia. Już sobie przypomniałem (niespełna 20 lat nie ruszałem tematu). Poczytałem wczoraj i dzisiaj i pewnie wybiorę Wemos D1 mini - zwykly + przekaźniki ekranowane na płytce z tranzystorami (takie pod Arduino) + zasilanie 5V. Wemos działa w logice 3,3V a przekaźniki mają cewki 5V, na płytce przekaźników są 4piny Vcc, In1, In2 i Gnd. Jak rozumiem podłączam zasilanie bezpośrednio z zasilacza na Vcc i Gnd a sygnał z pina Wemosa na in1 i in2 - one odczytają 3,3V jako stan wysoki? Ogólnie zamierzam nabyć zestaw taki gdzieś z alledrogo: Wemos D1 mini Modu
 9. Cześć, mam kilka pytań laika: 1. Jestem raczej zielony jeżeli chodzi o budowanie takich urządzeń (niby technik elektronik ale to lata temu i nic nie robiłem w tym kierunku później) - myślicie, że dam radę czy lepiej sobie darować i poszukać specjalisty? 2. Te schemat z początku posta jest dalej aktualny czy coś się zmieniło? 3. Jaką wersję ESP i czujników polecacie obecnie? 4. Jakie czujniki temperatury polecacie obecnie? 5. Lodówka ma moc znamionową 90W, 0,55 A - przekaźnik 5A wystarczy? 6. O czym powinienem pamiętać, na co zwrócić uwagę przy składaniu i uruchamianiu? Dobre rady dla początkuj
 10. A sądzicie, że te słody cara... i płatki będzie jakoś czuć w tym "zasypie" ?? - mało ich jakoś tak mi ale nie mam doświadczenia z nimi.
 11. Czyli dla 850g ekstraktu (połowa puszki) jak dam ok 1,1kg słodu pale ale to powinno być ok? Bardziej zależy mi na zwiększeniu BLG do podobnego poziomu. Jak oceniacie wtedy taki "zasyp": 1,2kg słodu Pale Ale 75g carapils 75g carahell 100g Płatki błyskawiczne (jęczmienne lub owsiane) To zatarte ok. 60 min. w 70st.C - odlane przez gęste sitko i przelane wodą (al'a wysładzanie) potem 1,7kg ekstraktu Jasnego Bruntal ??
 12. Cześć Z racji na bardzo, bardzo ograniczone miejsce i trochę czas praktykuję od niedawna częściowe zacieranie + dodanie ekstraktów niechmielonych - warki po ok. 10l Znalazłem fajną recepturę od Jancewicz : Planuję z połowy zrobić ale ciężko jest odlać połowę puszki ekstraktu (do tego go nie mam a zanim dojdzie to weekend minie) dlatego pomysł żeby dodać słodu Pale Ale do częściowego zacierania tyle aby zstąpić ten ekstrakt tylko nie wiem jak to policzyć - tak chociaż mniej więcej. Pomożecie??
 13. Sprytne bardzo. Dzisiaj mam plan jeszcze namoczyć etykiety i umyć wstępnie butelki, jutro będzie sterylizacja, rozlew i kapslowanie. Zobaczymy za jakiś zaś co z tego wyjdzie. Dziękuję wszystkim za pomoc i odezwę się za jakieś czas z efektem tego pierwszego wyrobu :-D
 14. Tylko jak się posiada jeden fermentor na razie to nie jest łatwe porozdzielać na butelki. Macie jakiś patent na taki wypadek?
 15. Dzięki za odpowiedzi :-) Niestety jestem świadomy zbyt wysokiej temperatury i myślę nad tym intensywnie. Na razie fermentuje w kuchni (wiem że to nie najlepsze miejsce) bo mieszkanie małe 48m2 i rodzina na 2+2 a w piwnicy ciepłej niż w mieszkaniu - w mieszkaniu ok. 20-21st. a w piwnicy że 2st. więcej bo rury idą luzem ciepłe. Jaki dobry kalkulator polecacie do policzenia cukru? Sporo tego jest.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.