Jump to content

fikusny

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A sądzicie, że te słody cara... i płatki będzie jakoś czuć w tym "zasypie" ?? - mało ich jakoś tak mi ale nie mam doświadczenia z nimi.
 2. Czyli dla 850g ekstraktu (połowa puszki) jak dam ok 1,1kg słodu pale ale to powinno być ok? Bardziej zależy mi na zwiększeniu BLG do podobnego poziomu. Jak oceniacie wtedy taki "zasyp": 1,2kg słodu Pale Ale 75g carapils 75g carahell 100g Płatki błyskawiczne (jęczmienne lub owsiane) To zatarte ok. 60 min. w 70st.C - odlane przez gęste sitko i przelane wodą (al'a wysładzanie) potem 1,7kg ekstraktu Jasnego Bruntal ??
 3. Cześć Z racji na bardzo, bardzo ograniczone miejsce i trochę czas praktykuję od niedawna częściowe zacieranie + dodanie ekstraktów niechmielonych - warki po ok. 10l Znalazłem fajną recepturę od Jancewicz : Planuję z połowy zrobić ale ciężko jest odlać połowę puszki ekstraktu (do tego go nie mam a zanim dojdzie to weekend minie) dlatego pomysł żeby dodać słodu Pale Ale do częściowego zacierania tyle aby zstąpić ten ekstrakt tylko nie wiem jak to policzyć - tak chociaż mniej więcej. Pomożecie??
 4. Sprytne bardzo. Dzisiaj mam plan jeszcze namoczyć etykiety i umyć wstępnie butelki, jutro będzie sterylizacja, rozlew i kapslowanie. Zobaczymy za jakiś zaś co z tego wyjdzie. Dziękuję wszystkim za pomoc i odezwę się za jakieś czas z efektem tego pierwszego wyrobu :-D
 5. Tylko jak się posiada jeden fermentor na razie to nie jest łatwe porozdzielać na butelki. Macie jakiś patent na taki wypadek?
 6. Dzięki za odpowiedzi :-) Niestety jestem świadomy zbyt wysokiej temperatury i myślę nad tym intensywnie. Na razie fermentuje w kuchni (wiem że to nie najlepsze miejsce) bo mieszkanie małe 48m2 i rodzina na 2+2 a w piwnicy ciepłej niż w mieszkaniu - w mieszkaniu ok. 20-21st. a w piwnicy że 2st. więcej bo rury idą luzem ciepłe. Jaki dobry kalkulator polecacie do policzenia cukru? Sporo tego jest.
 7. A ten gaz co już się pojawił to normalna sprawa?
 8. Witam wszystkich. Oczywiście jest to mój pierwszy post dotyczący pierwszej warki z brew-kitu. Nastawiłem Gozdawa Golden Ale + słód jasny Gozdawa z puszki. Siedzi sobie to w pojemniku już 20dni i zeszło z 11 do 2,5 blg w ok. 22-23st.C i tak trzyma już z 3-4 dni, choć nam problem z pomiarem przez nasycenie próbki bąbelkami. Jak nalewam z kranika do probówki to musuje jak dobrze nagazowane piwo z butelki, piana szybko znika ale dalej bąbelki się unoszą wewnątrz. Staram się rozgazować próbkę potrząsając zatkaną i puszczając i cały czas sporo gazu. Pachnie jak piwo, smakuje jak piwo (może trochę kwaskowe ale naprawdę troszkę). Przeszukuje internety od kilku dni, forum to i jeszcze jedno i za dużo nie ma ten temat. Trochę boję się butelkować a czas już na to chyba. Planowałem po 3g glukozy do butelek dodać (narazie mam tylko jeden pojemnik) a boję się "granatów". Butelkować z 3g glukozy, mniej glukozy na wszelki? Wolałbym nie wylewać pierwszego piwa ;-) Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
×
×
 • Create New...