Jump to content

GrubyDzoló

Members
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mierzyłem przez tydzień temperaturę w piwnicy. Waha się między 10-12. Przeważnie 12. Myślę ,że powinno być dobrze.
 2. Dzięki za odpowiedź. Po prostu wolę się upewnić i czy jest to w ogóle możliwe. Nie chciałbym zostać ślepy. Nie chcę też robić osobnego wątku to zapytam tutaj. Mam zamiar uwarzyć to piwo https://homebeer.pl/pl/p/Piwo-domowe-Oktoberfest-Marcowe-15-BLG-zestaw-ze-slodow/126 . Fermentacja ma przechodzić w około 12C. Ale chodzi mi głównie o rehydracje. Napisane jest w około 21-25C. Potem mam, schłodzić ten rozczyn do tych 12, czy nie schładzać i zadać do brzeczki o temperaturze około 20C? Podejrzewam ,że raczej trzeba będzie schłodzić, i brzeczkę i drożdże do tych 12C. Dobrze myślę? Nie chcę zabić d
 3. Mam takie pytanie. Czy jeżeli zrobimy coś nie tak przy warzeniu piwa, to możemy wytworzyć metanol?(chodzi o ten trujący alkohol). Zrobiłem w życiu 3 warki z czego jedną kompletnie zepsułem. Jako ,że jest kwarantanna i mam czas, to naszła mnie ochota zrobić piwo. Tak się właśnie zastanawiam jak to jest z tym metanolem.
 4. Tak rzeczywiście jest total imm. Dzięki przyjaciele za pomoc. Cenne rady tu dostałem.
 5. Dobra dzięki za informacje. Co do procentów to ile to piwo będzie ich miało 3%? Teoretycznie powinno być około 4,5% ale jak wiemy coś poszło nie tak. Teraz planuje zrobić witbiera. Jakieś porady co do fermentacji? Słyszałem ,że przy tym piwie najlepiej przeprowadzać tylko burzliwą.
 6. działały sobie mimo wszystko, przestały gdzieś tak tydzień przed butelkowaniem. Czyli jeśli dobrze rozumiem to ten termometr powinienem wkładać cały do wody tak? Oglądałem wiele filmików i tak wszyscy wkładali tylko końcówke. Piwo też nie będzie miało zbytnio % tak?
 7. Na słodko czyli zbyt wysoka czy zbyt niska temperatura zacierania? Jeśli chodzi o twoje pytania to tak. Termometr taki https://browamator.pl/termometr-uniwersalny-20-do-110-c,3,21,1359 Składniki te tylko razy 2 bo nie na 10 lecz 20 litrów https://homebeer.pl/pl/p/Piwo-domowe-Milk-Stout-12-BLG-zestaw-ze-slodow/256 Drożdze Fermentis Safale S-04 Właśnie z zacieraniem był problem. Przy zanurzeniu 1/3 termometra było 64-65C a przy niemal całym nawet do 73C. Nie wiem jak ten termometr ma działać i kiedy wskazuje dobry wynik. Domyślam się ,że temperatura była zbyt wysoka.
 8. Cześć mam niewielki problem z moją drugą warką. Mianowicie chodzi o milk stouta. Fermentowałem go przez tydzień na burzliwej potem przelałem prawie miesiąc na cichą. Chodzi o to ,że butelkowałem go wczoraj. Przy okazji zmierzyłem BLG. Wynosiło aż 7. Po burzliwej było 9 blg. Dlaczego aż tyle? To przez laktoze? Chyba jedyna możliwość którą widzę. Laktozy dałem pół kilo na 20 litrów. Na koniec wyszło 18 litrów. Drugi problem zauważyłem przy zacieraniu. Mianowicie chodzi o termometr. Przeważnie wkładam go gdzieś do 1/3 do wody. Jednak gdy prawie go zanurzyłem powiedzmy do 4/5 podbiło temperatur
 9. Jutro rozlewam, jeśli BLG się nie zmieni. Macie jakiś kalkulator który obliczy ile cukru dać do refermentacji? Ten od Kopyra nie działa. Dzięki wam tak wogóle za wszystkie odpowiedzi. Wiem ,że niektóre moje pytania były śmieszne.
 10. Jednak temperatura jest dobra 19-21C ma brzeczka, tyle ile jest napisane w instrukcji. Wystarcza raz za czas skręcać kaloryfery.
 11. No widzisz czyli kolejny mój błąd. Na instrukcji jest napisane 7 dni burzliwej,14 dni cichej. Zmierzyłem BLG tylko raz w trakcie przelewania już na cichą. Mimo wszystko 2 dni temu bulgotanie zwolniło a dziś w nocy i rano już praktycznie nie bulgotało. Teraz bulgocze bardzo rzadko, chyba tak jak powinno. Myśle ,że podczas cichej to BLG spadnie. Jeżeli nie to dodam mniej cukru do butelkowania. Do ilu powinno spaść to BLG?
 12. Cześć znów wszystkim po tygodniu przelałem można powiedzieć już piwo, na cichą fermentacje. Zmierzyłem blg i wyniosło ono 4. Spadło z 13,5. Oczywiście próbke spróbowałrm i muszę powiedzieć. Mślałem ,że będzie gorsze. Już czuć wyraźną goryczkę i słodowość. Piwo narazie jest dosyć słodkie no ale 4blg. Myślicie ,że wszystko w porządku? To blg spadnie przez 2 tygodnie cichej? Nie czuć estrów, rozpuszczalnika ani nic takiego. Jedyny minus to w zapachu troszkę ubogie ale jeszcze będe chmielić 40 g. Take pytanie mam bo mam tylko jeden termometr taki przyklejany na fermentor. Teraz piwo jest w drugim
 13. Właśnie też nie wiem jak to jest ze sztucznym światłem. Fermentor z browamatora, tak przymętnia widok więc jakiś 100% przeźroczysty nie jest. Co do temperatury fermentacji to tak jest napisane w instrukcji aby fermentować w temperaturzeod 19-21 stopni.
 14. Fermentacja się rozpoczęła i bulgocze aż miło. temperatura fermentującej brzeczki to 20 stopni, więc jest tyle ile powinno być na nowozelandzkie IPA. Mam jeszcze tylko jedno pytanie. Czy fermentor powinienem trzymać w zacienionym miejscu.? W tej chwili jest u mnie w pokoju i wieczorem zawsze świeci się tu światło, w sensie żarówka :D.
 15. Nie chciałem dużej czekać, bałem się że taki czas zaszkodzi brzeczce bez drożdży. Co do chłodzenia to włożyłem garnek z brzeczką do większego garnka dzięki czemu powstał taki pierścień wolnego miejsca o szerokości 2-3 cm. Do niego wylewałem zimną wodę a on chłodził ścianki garnka z brzeczką . Po jakiejś godzinie ze 100 stopni zostało 40. Mogłem jeszcze wylać i wlać zimną wodę ze 2 razy,wtedy by było raczej dobrze wszystko.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.