Jump to content

Luk Luk

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na cichej trzeci dzień 60 gram eureka i 35 gram bravo jeśli mnie pamięć nie myli, nie mam przed sobą przepisu. Z Twojegobrowaru pl.
 2. To jest NEIPA, Chmielenie na cichej też jest rozpisane. 3 dni po przelaniu na cichą należy dodać chmiel.
 3. Cześć mam w przepisie następujący zapis: (...) FERMENTACJA: Burzliwa: 18-21 st.C, 7-10 dni Po 24h od rozpoczęcia fermentacji chmiel Eukanot 40g Po zakończeniu fermentacji burzliwej chmiel Enigma 40g Cicha: (...) Mam rozumieć, że druga dawka chmielu przypada na np. 10 dzień (lub inny gdy zakończyła się fermentacja burzliwa) bezpośrednio przed przelaniem na cicha? Dodaję porcję chmielu po czym przelewam na cichą?
 4. Nie mam jeszcze dużego gara i gotowałam wszystkie puchy plus trochę ponad 3 litry wody, może tu jest problem? (później wymieszałem z wodą w fermentorze)
 5. Klaskacja stylów piwnych według PSPD; style-pspd-2013.pdf; strona 30 do 25st ale podana wartość jest po przeliczeniach dla wyskalowania cukromierzu
 6. Cześć #1 wg opisu stylu dla AIPA ekstrakt początkowy ma 14,0 – 18,0 °Blg . Zestaw z ekstraktów, który zakupiłem miał pozwolić mi na uwarzenie piwa ok 15 °Blg. Pomiar cukromierzem po ściągnięciu brzeczki znad osadu chmielin a przed zadaniem drożdzy, wskazał na 12,5 °Blg. 1. W jakim stylu będzie te piwo? 2. Czy otrzymując ww. pomiar, mogłem coś jeszcze zrobić, aby ekstrakt początkowy zawarał się w wymaganym przedziale, czy powinienem wykonać jakiś ruch wcześniej? Zestaw był przewidziany na 22 litry piwa, wyszło 19 litrów, więc przed pomiarem spodziewałem się że będzie > 15 °Blg.
 7. Dzień dobry, Butelka AMBER NRW 500 ml 40szt z wysyłką 53zł link Butelka do piwa - szklana 0,5 l NRW grubościenna 40szt z wysyłką 101,97zł link Którą butelkę wybrać?
×
×
 • Create New...