Jump to content

mandowskas

Members
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Miasto
  Zabrze niech będzie słońce

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 12, ale piwo robione na ekstrakcie słodowym. Przy US5 schodziło do 3-4 maks. Sprawdziłem blg dzisiaj i były 4. Do ilu powinno zejść teoretycznie na ekstraktach słodowych ?
 2. Podniosłem temp. do 13,5C, zamieszałem wiadrem i obecnie na tafli jest już jedynie minimalna ilość pianki. Zaczęłem schładać do 2C. Mam jeszcze pytanie. Macie jakiś patent, aby nie zaciągać z dna, drożdży do wężyka w końcowej fazie przelewnia piwa?
 3. Mój pierwszy raz z dolną fermentacją i potrzebuje rady. Lager na ekstaktach słodowych, 2 saszetki 34/70 wstępnie uwodnione, fermentacja w 8C dwa tygodnie, 9,5C tydzień Minął trzeci tydzień, blg ok. 4,5 mierzone dwa razy. Niestety wyjeżdżam w środę na trzy tygodnie i nie jestem pewien co dalej zrobić 1. podniesć temp do np 13C na dwa dni, potem schłodzić i przelać na lager? 2. Zostawić na kolejne 3 tygodnie z drożdżami? Obecnie pacjent wyglada tak jak na zdjęciu.
 4. Odpowiem sam sobie, ale też dla potomnych NIe dostanę, a przynajmniej nie udało mi sie.
 5. Z mojego skromnego doświadczenia mogę dodać, że porządną pianę (czapę) udaje mi się osiągnąć od czasu gdy zadaję drożdże (US05) dopiero w temperaturze 16-18C i po solidnym napowietrzeniu/ przemieszaniu. No i nie wystrasz się opóźnienia. U mnie oznaki fermentacji pojawiają sie po 12-16 godzinach.
 6. Hej Czy w np. markecie budowalnym dostanę na szybko oring, który będzie pasował do pokrywy kega pepsi ? Jeśli tak, to wiektoś może jaki rozmiar?
 7. Dzięki za wyjaśnienie sprawy. Zdecydowanie za cieńki na to jestem. No nic, muszę rozgryźć co nie tak z tą refermentacją.
 8. Taki pomysł. Do kega, nagazować i rozlać do butelek. Ma to sens? Próbował ktoś może. Jakoś o wiele lepiej smakuje mi piwo przed refermentacją w butelkach. Pomyślałem, że w ten sposób mógłbym uniknąć refermentacji.
 9. Daj znać jak poszło. Ja tym razem robiłem na nowym sprzęcie, dezynfekowałem wszystko Oxi i Incidin, więc powinno być ok.
 10. 20C przez 4 dni plus 1 dzień 6C BLG mierzone dwukrotnie przed dodaniem chmielu ~ 0,5
 11. W trakcie butelkowania, wcześniej nie zaglądałem do środka tzn. w trakcie chmielenia na zimno.
 12. Luzem. Chmiel pływał sobie na powierzchni stopniowo opadając.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.