Jump to content

qoster

Members
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

  1. Właśnie się zastanawiam jak zbić czas warzenia piwa dlatego pomyślałem nad tym koszem. Pomysł z pompką też mi się podoba, przyszłościowo właśnie będę także chciał zamontować wymiennik ciepła. tutaj warka którą uwarzyłem przez 9h ( w notatkach zapisałem godziny co z czym mi się schodzi ).
  2. Właśnie też się nad tym zastanawiam. Zamiast 3L/1kg słodu, zastosować np 5L. Ostatnie warzenie zajęło mi 9h, szukam jakiś rozwiązań aby skrócić niektóre procesy. Jeśli nie musiał bym robić wysładzania oszczędzam ok 1h.
  3. Witam, Ostatnio zastanawiam się nad takim koszem do słodów. Zainspirował mnie YT gdzie piwowarzy takich używają, natomiast z tego co zauważyłem nie robią procesu wysładzania jedynie podnoszą kosz i czekają aż wszystko ścieknie. Ja aktualnie przelewam wszystko do filtracji do wiader z wężykami i następnie wysładzam dwa razy. Chciałem się dowiedzieć czy używając tego kosza mogę pominąć wysładzanie? Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania. Pozdrawiam
  4. Tak jak w tytule. Może być używany.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.