Jump to content

Czeslaw

Members
 • Content Count

  96
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Czeslaw last won the day on June 18 2019

Czeslaw had the most liked content!

About Czeslaw

 • Birthday 09/09/1990

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Domowy Wielka Sowa
 • Rok założenia
  2018
 • Liczba warek
  20
 • Miasto
  Wrocław

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tzn. w czym jest problem? Mi przy "standardowym" piwie (ok. 12 blg) z ok. 28-29 litrów przed gotowaniem w garze zostaje spokojnie 22-23 litry po gotowaniu i 20 litrów gotowego piwa. Gdzie masz największe straty? @INTseed @Juniorek Jeden lubi czekoladę, a drugi jak mu śmierdzą nogi. Dajcie chłopakowi szansę się przekonać o własnych gustach
 2. Aha, to dzięki za info. Niespecjalnie ogarniam tę nowoczesną wersję internetu.
 3. Ta, pomogłeś strasznie. Przerabiałem temat i jeśli miałbym coś doradzać, powiedziałbym, że cena jest niestety kluczowym elementem zakupu, tj. dostajesz to za co płacisz. Alkomaty godne zaufania zaczynają się od 250-300 zł. Jeśli nie chcesz tyle przeznaczać, to w ogóle daj sobie spokój. Pamiętaj, że alkomaty policyjne kosztują ok. 5000 zł i kalibruje się je co chwilę. Od razu odrzuć alkomaty, które nie mają możliwości kalibracji - te są nic nie warte. Dobrze też, żeby miały jakiś certyfikat kalibracji, acz musisz pamiętać, że taki papierek z pieczątką to ja też mógłbym Ci wystawić Więc to żadna gwarancja. Ja mam w tym momencie Alcofind Expert i działa bardzo dobrze. Kalibrować go trzeba co rok lub 500 pomiarów. Pomiary robi bardzo wiarygodne. Osobiście nie sprawdzałem go na policji, ale sądzę, że wypadłby nieźle. Zapewne płacąc 3 razy tyle dostaniesz alkomat o wyższej dokładności. Ale nie zamierzam tego sprawdzać.
 4. Czeslaw

  American Staut

  Stout, nie Staut. Przerwa scukrzająca to bardziej 62 C. Rozumiem, że słodu Low Colour do czarnego Stouta używasz dlatego, że go masz, a nie dlatego, że musisz go kupić? Bo w przeciwnym wypadku używanie specjalnie jak najjaśniejszego (i najdroższego) słodu trochę się mija z celem. Co tak mało chmielu na goryczkę? Nie lubisz? Jak dla mnie powinno być więcej chmielu w przepisie, American Stout to piwo z wyraźną goryczką (średnią do wysokiej). Jak dla mnie powinno być z 30-40g na goryczkę. Poza tym wygląda OK.
 5. Nie polecałbym mierzenia częstotliwości bulkania. Drożdże to organizmy niewykształcone - nie czytają instrukcji, ile dwutlenku węgla mają dokładnie naprodukować. Zresztą i tak nie potrafiłyby tego przeliczyć na czas, co jaki rurka powinna wydać z siebie odgłos. Raz będzie bulkało rzadko, raz często, a raz wcale - bo źle zamknąłeś pokrywę. A intensywność i jakość fermentacji zależy głównie od temperatury. Upewnij się, że jest właściwa (na początku w dolnym zakresie widełek, na końcu w górnym).
 6. Oddam gęstwy: - S-04, ok. 250 ml (krem), po 2 przebiegach (11 i 16 blg) - S-33, 1 litr łącznie z piwem (jako że drożdże te słabo flokulują, nie mam kremu, lecz dość rzadką masę, która powoli sedymentuje), po 1 przebiegu 14 blg Obie świeże - zebrane w ten weekend. Odbiór we Wrocławiu - Galeria Dominikańska lub Tarnogaj.
 7. Nie no, bez przesady. Chyba chodzi o kategorię. Ja odpadam z konkursu, nie dam rady wziąć udziału i siłą rzeczy również nie będę organizował wysyłki.
 8. Daj znać na priv. Szukam jeszcze 1-2 osób i powinniśmy to ogarnąć. Wychodzi mi cena za osobę ok. 20 zł - myślę, że do przeżycia. EDIT: Czytam sobie regulamin i tam widnieje: After creating your account and adding your entries to the system, you must pay your entry fee(s). Accepted payment methods are: Cash Koniec xD Serio jest aż tak źle? Czy mamy hajsy w euro wrzucać do paczki?
 9. Nie trzeba zawozić osobiście. Kurier DHL za paczkę 40x60x80 (w takiej zmieściłoby się ok. 20 piw) kosztuje 110 zł: https://dhl24.com.pl/paczka/ @Wiśnia81 Ja mogę zorganizować wysyłkę z Wrocławia. Znajdą się jeszcze chętni? Szukam 2-3 osób.
 10. Na pewno lepiej stałe 13-14 niż wahania w zakresie 17-22 czy nawet 16-20. Ewentualnie ze styropianowym pudełkiem, co podniesie temperaturę wewnątrz - tak jak koledzy pisali
 11. APA 20 l ESB 20 l Hefe-Weizen 21 l Dunkel-Weizen 23,5 l Pils Bohemski 20 l Koźlak 25 l Porter Bałtycki 9,5 l RAZEM: + 139 l = 6909 l
 12. No znakomicie, że w końcu to ruszyło... Już myślałem, że nic z tego nie będzie... Brawo Chłopaki Co do odczuć na temat piw z mojego browaru, mam mniej więcej takie jak Wy, więc raczej wszystko w porządku. @Glowa Co do Wytchnienia Krecika - dobrze, że Twoja opinia jest taka jak napisałeś, bo piwo miało lekką infekcję, która z każdym miesiącem stawała się coraz bardziej wyczuwalna. Być może trafiłeś na butelkę, w której tego nie było (chociaż raczej wątpliwe). Lekko piwnicą zajeżdżało - ja nie mam już żadnej butelki, bo jak się zorientowałem w problemie to czem prędzej przyspieszyłem konsumpcję
 13. Szczerze mówiąc, nie rozumiem wiadomości. Chwalisz się dystrybutorem (gratulacje) czy pytasz o ilość cukru do refermentacji? Co to ma wspólnego ze sobą w ogóle? Z refermentacją jest tak, że zależy jaki efekt chcesz osiągnąć. 4 g na 0,5 l jest OK, jeżeli jesteś pewien, że fermentacja się skończyła, a piwo ma mieć wysokie wysycenie. Jeżeli chcesz średnie wysycenie, to 3 g / 0,5 l, a niskie to 2 g / 0,5 l. Tylko że Twój dystrybutor (jakkolwiek by nie działał, bo o tym nie mam pojęcia), nie ma żadnego wpływu na ilość cukru do refermentacji.
 14. No to za wysoko, ale bez tragedii. W takim razie słusznie zwróciłem na to uwagę, bo wszyscy wcześniejsi przedmówcy założyli, że fermentacja przebiegała w 28 stopniach. To by skutkowało kompletnym kwasiżurem o smaku zgniłych jabłek połączonych z najtańszym płynem do spryskiwaczy.
 15. A jeszcze jedno pytanie. Całą fermentację przeprowadziłeś w 28 stopniach czy w takiej temperaturze tylko zadałeś drożdże? Bo jeśli nie schłodziłeś brzeczki wystarczająco, ale w pomieszczeniu miałeś np. 15 stopni, to wcale nie tak źle zrobiłeś. Oczywiście nie jest to rozwiązanie optymalne, bo chłodzi się do poniżej 20 stopni, ale pytanie brzmi raczej, jaka była temperatura brzeczki w momencie początku fermentacji, a nie w momencie zadania.
×
×
 • Create New...