Jump to content

Kaniutek

Members
 • Content Count

  588
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Kaniutek last won the day on December 30 2020

Kaniutek had the most liked content!

2 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Dinderi Ghost Gum
 • Rok założenia
  2018
 • Miasto
  Raszyn

Kontakt

 • Imię
  Mirek
 • Strona www
  https://www.facebook.com/linkenergy

Recent Profile Visitors

1034 profile views
 1. O to toto! Kiedyś próbowałem rozlać piwo do 50 butelek za pomocą zaworka na sztywno podłączonego do kranu. To najniewygodniejszy sposób jak znam.
 2. Nie są. Te drożdże są kompletnie do niczego. Można ewentualnie na nich ciasto drożdżowe upiec. Skoro komuś smakują piwa na tych drożdżach, to znaczy, że nasze gusta są tak bliskie, jak Ziemia z Mgławicą Magellana.
 3. Tak się domyślam i nie żałuję. Chciałem tylko przybliżyć genezę nazwy tej warki
 4. Warka #23 - Poludniowo-raszyński Ale, czyli Jewarzkowa wyjebałka Kiedyś zadałem na Jewarzce pytanie, czy żeby osiągnąć bardziej chlebowy smak, trzeba do piwa dodać chleb. Był to mało wyrafinowany, piątkowy żarcik, obliczony na śmieszny flow komentarzy, ale nie spotkał się ze zrozumieniem. Zostałem obrzucony śmierdzącym błotem i wyjebany z grupy, bez możliwości reakcji, przez admina w ludowym stroju z Finnmarku, czy innego Nordlandu, do spółki z jakimś piwnym celebrytą (już nie pamiętam ich nazwisk). Od tamtej pory minęło wiele miesięcy, ale siekera została zabita więc postanowiłem
 5. To już wiem, dlaczego nie dojdziemy do porozumienia w kwestii doboru drożdży, mając tak odmienne gusty smakowe. Ja uważam s33 za bardzo słabe drożdże, raczej nigdy więcej dla mnie.
 6. To jest tzw. "trzecia góralska prawda". Na każdych drożdżach można zrobić dobre piwo - lepsze, gorsze ale zawsze dobre. Na wb-06 zrobiłem jak dotąd najlepszego pszeniczniaka. Na stephanach jeszcze mi lepszy nie wyszedł, ale to kwestia opanowania drożdży. Więc kolego, ja bym ostrożnie z tymi radykalnymi opiniami.
 7. Na WB-06 zrobiłem jedno z najlepszych moich pszenicznych piw. Nie był to wprawdzie klasyczny w smaku Weizen, ale piło sie nader przyjemnie. Dla mnie niepożądaną cechą tych drożdzy jest bardzo głębokie odfermentowanie, przez co piwo robi się mocne, a ja lubie raczej piwa niemocne. Bardzo ważny jest start w niskiej temperaturze i za dzień podniesienie jej do cca. 18. A potem już trzymanie w takowej prawie do rozlewu.
 8. A czym to będziesz fermentował?
 9. Miałem puszkę ekstraktu przeterminowaną 11 lat. Nic jej nie było.
 10. Jeśli był normalnie przechowywany, nie będzie zauważalnej różnicy. Słód się tak bardzo szybko nie starzeje.
 11. Temat sprzed 3 lat zaczął się i zawiesił.... Czy kolega jeszcze tu bywa? Jak się udał sos?
 12. Może Malteurop załóży sobie konto na wysylajtaniej.pl, przesyłka będzie o 10 PLN tańsza niż to co podali Kupiłem w tym tygodniu 25kg worek niesłodu na allegro, przesyłka kurierska kosztowała 16 PLN.
 13. Firma Ormet wykonuje dowolne wężownice.
 14. Tylko trzeba pamiętac, że wiercąc w stali nierdzewnej, bezwzględnie trzeba lać chłodzenie na wiertło, non-stop.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.