Jump to content

Kaniutek

Members
 • Content Count

  455
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Kaniutek last won the day on December 15 2019

Kaniutek had the most liked content!

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Dinderi Ghost Gum
 • Rok założenia
  2018
 • Miasto
  Raszyn

Kontakt

 • Imię
  Mirek

Recent Profile Visitors

537 profile views
 1. Jesli drożdże nie ruszą, jednym z mozliwych rozwiazan jest ponowne zagotowanie brzeczki w celu pasteryzacji, schłodzenie i zadanie nowych drozdzy, juz bez serwowania im takich przygód.
 2. Dziękuję @DanielN. Jak zawsze mozna na Ciebie liczyć. Uzyje drożdzy i chlorku cynku, tak jak to opisałes w artykule o propagacji drożdzy. Na razie pożywki nie, bo musiałbym czekac, aż przyjdzie, a nie będe miał na to za bardzo czasu w przyszłym tygodniu. Chciałbym sie z tematem rozprawic w ten weekend.
 3. Mam chlorek cynku i ewentualnie pożywkę winiarską z wit. B1, dekstrynami i fosforanem amonu. W temacie o propagacji drozdzy jest opis by dodac ok 0,4mg/l ZnCl2. Czy odzyskując drożdże z butelki, w celu zrobienia startera pierwszego stopnia, który zaraz powędruje do banku, wystarczy jak do rozpuszczonego suchego ekstraktu slodowego dodam wspomnianą proporcję chlorku cynku? Czy dodać również tej pozywki winiarskiej, albo ew. troche ugotowanych drożdży?
 4. Mam brewkity z USA i tamtejsze instrukcje są pisane zupelnie normalnie. Moje doświadczenia z podroży mówią, że czy polski, czy amerykański, czy jakikolwiek inny klient jest w zasadzie taki sam. Kompletnie nie rozumiem tej ignorancji.
 5. Nagazuje sie, ale takie zabawy z temperaturą mogą ten proces wydłużyć.
 6. Moze trzeba mieszać w trakcie podgrzewania?
 7. Mi po czymś podobnym zeszła skóra z połowy klaty i częsci brzucha. Tydzień walczyłem, zeby sie nie wdała infekcja, a nastepny tydzień się goiło. Teraz mam przebarwienie na klacie w kształcie litery S, jak Superman. Najsmaczniejsze piwo mi wtedy wyszło...
 8. Trudno o stabilniejsze zasilacze niż komputerowe.
 9. Nie do końca. Przetwornica zanim podłaczysz płytkę Raspberry powinienes wyregulować. Możesz pod nią podpiąc inne napięcie wejsciowe, ale na wyjsciu potencjometrem trzeba ustawić 5V. Nie ma też 100% pewności, że przetwonica jest prawidłowo wyregulowana pod wejsciowe 12V. Dlatego lepiej najpierw zmierzyć i się upewnic.
 10. No dobra. Przeredagowałem wpis o Refraktometrze w Wiki. Nie wiem, czy jest prostszy w zrozumieniu, ale na pewno jest pełniejszy
×
×
 • Create New...