Jump to content

Kaniutek

Members
 • Content Count

  217
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Dinderi Ghost Gum
 • Rok założenia
  2018
 • Miasto
  Raszyn

Kontakt

 • Imię
  Mirek

Recent Profile Visitors

236 profile views
 1. To może napisze konkretnie. To jak wygląda z zewnątrz, kran ma się nijak do jakości wody. To, że baniak będzie wysterylizowany nic nie da, jeśli naleje sie do niego wodę o nieznanym profilu biologicznym. Żródła oligoceńskie nie są biologicznie czyste, a tym bardziej instalacja (rury) do jej pozyskiwania. Więc oczywiscie możesz uzyć tej wody do piwa, ale zalecałbym jej uprzednie przegotowanie. Chyba, że będziesz gotował tę wodę jako składnik brzeczki, to możesz lać i z niesterylizowanego wiadra.
 2. Możesz sobie poziom nagazowania zrobić jaki chcesz. Lepiej nie przekraczać 3,0 bo butelki jednorazowe niekoniecznie muszą wytrzymać wyższego ciśnienia. I tak nie robisz piwa stylowego więc obojętne jak nagazujesz.
 3. Ilośc pakowanego piwa podaje się w litrach.
 4. Mój dziurkacz ma źle przyszlifowaną krawędź noża. Na niedoskonałych zdjęciach z telefonu to ta poszarpana krawędź. Niestety, problem się nasilił, prawdopodobnie po zmianie papieru do drukarki na cieńszy. Rozmowa tutaj skłoniła mnie do rozebrania dziurkacza i podszlifowania tej krawędzi. Niestety, szlif jest eliptyczny więc z braku odpowiedniej szlifierki, trzeba sobie radzić ręcznie. Albo kupić nowy dziurkacz, w nadziei, ze sie trafi na lepszy egzemplarz. Generalnie problem rozwiązuje grubszy papier. Taki 100g/mkw już nie ma problemu. Ale nóż jest ZnAlowym odlewem, bardzo miękkim wiec po jakimś czasie problem będzie się pojawiał coraz częściej.
 5. W tym srodku glownym skladnikiem jest nadtlenek potasu i jakies siarczany.
 6. Kaniutek

  Black ipa

  Duży jest. W całości może się nie dać wsadzić do gara :) Z podzieleniem na mniejsze też może być problem, bo duzy jest :) Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać :)
 7. Moj tez nie docina i tez z dpcraft. Ale jak sie go odpowiednio ustawi, pod innym kątem niz prostopadle do krawedzi kartki, to docina. Generalnie, ma jakis feler w szlifie ostrza.
 8. Kaniutek

  Co wybrać

  Nie będzie problemem. Wystarczy że bedziesz tak gotował, zeby nie wykipiało.
 9. Tydzień to jest cały okres fermentacji? Jeśli tak, to polecam zacząć od czytania tego: https://www.wiki.piwo.org/Pierwsze_piwo A potem następnych artykułów w Wiki.
 10. Wystarczy woreczek muślinowy. Zajmuje jeszcze mniej miejsca. Albo stare skarpety. A substytut forum? Przeciez będzie tęsknił Sztywna rurka na klipsie w garnku z podłaczonym węzykiem i zaworkiem grawitacyjnym wystarczy, żeby robić rozlew do butelek. Da się to zrobić bez kraników. Wężyk musi być odpowiednio długi, żeby najpierw spokojnie zassać piwo, a potem założyć zaworek grawitacyjny, a garnek musi stać np. na stole a butelki na podłodze.
 11. Maszyna klejąca na klej z mąki to skomplikowane i drogie urządzenie. To co używają browary rzemieślnicze bliższe jest temu: A to nie zadziała na klej z mąki.
 12. To się bierze stąd, że etykieciarka to droga maszyna i małym browarom taniej kupić etykiety samoprzylepne, niz inwestowac w maszyne. Co nie zmienia faktu, ze powinno być to zabronione. Skoro zabraniamy uzywania słomek w kraju, w którym wywóz smieci zmonopolizowało państwo, bo moga trafić do morza (kto więc jest odpowiedzialny za to że trafiają do morza?), powinno sie równiez zabronić stosowania plastikowych etykiet.
 13. Nie. Wysładzanie w fermentorze na sitku IKEA, a zlewanie/dekantowanie ugotowanej brzeczki z garnka wężykiem.
 14. Zdejmowanie etykiet koncernówek to pikuś. Znajdź równie łatwy sposób na zdejmowanie etykiet z kraftów. Co tam etykiet!? Tego cholernego kleju!
 15. Musielibyscie mnie najpierw zbanowac, zeby tu byla prawdziwa jewarzka
×
×
 • Create New...