Jump to content

Kaniutek

Members
 • Content Count

  479
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Kaniutek last won the day on January 29

Kaniutek had the most liked content!

2 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Dinderi Ghost Gum
 • Rok założenia
  2018
 • Miasto
  Raszyn

Kontakt

 • Imię
  Mirek

Recent Profile Visitors

745 profile views
 1. Grupy fejzbukowe to zło. Absolutnie nic nie da sie na nich znaleźć. W szczególności, jesli wpis ma wiecej niż tydzień. Co chwilę wiec ludzie pytają o to samo i robi sie totalny burdel.
 2. Kaniutek

  Nalewki.

  Te klasyki dawalismy u kumpla w robocie na spektrofotometr. Znajdowało się w nich cała masę substancji wskazujących, że robia to oczyszczając skażony spirytus - płyn do spryskiwaczy itp. Poziomy trucizn innych niz etanol były przerażająco wysokie. Więc polecam nie wracać do takich przygód.
 3. Łups A to wtopa sie omyliłem. Nie mniej jakis znaczaco bardziej toksyczny od etanolu nie jest. "Zmiany w wątrobie odwracalne"
 4. Na chemii w podstawówce uczono, że alkohole pierwszorzędowe są tym mniej toksyczne, im wiecej mają w czasteczce atomów węgla. W myśl tej zasady izopropanol powinien być mniej toksyczny od etanolu. Chociaż w smaku jest dużo podlejszy.
 5. Z doswiadczenia, proponuję skorzystać z giełdy. Bedzie taniej.
 6. Zawory kulowe, maja wolna przestrzen między ścianka obudowy a kulą. Np. w zaworze 3/4" jest tej przestrzeni az 14 ml. Jesli sie tego nie wyplucze porzadnie i nie wysuszy porządnie po kazdym użyciu, to co pozostanie uwiezione w tej przestrzeni, zepsuje sie i bedzie śmierdzieć.
 7. AVG tak twierdzi. ESET jest bardziej wyrozumiały i nic nie zgłasza Ja w tym pliku trojana nie znalazłem. Ale, kto wie? Może ktoś chce przejąc władzę nad światem, wkładając trojana w program dla piwowarów
 8. Kaniutek

  Melasa.

  Tu jest strona z ksiązki Dave'a Miller'a z recepturą na Old Ale z melasą https://books.google.pl/books/content?id=uR3raPFphLoC&hl=pl&pg=PA310&img=1&zoom=3&ots=MNRRXh6HP5&sig=ACfU3U3JHHbXG4WAUl7tTW0T71pRc-JbCw&w=1280 Brytyjskie drożdze Ale Zacieranie infuzyjne OG: 1.060-1.064 IBU: 31 FG: 1.014-1.018
 9. Ja używam kalkulatora IBU, nagazowania, korekte refraktometru i gospodarki magazynowej. Do niczego wiecej mi nie potrzebny. Czasem przeliczenie rozcieńczenia brzeczki
 10. Nie wiem. Wrzuciłem tylko info, że coś takiego istnieje. Bierzcie i róbcie z tym co chcecie
 11. Nazwy słodów, drożdzy chmieli itp trzeba sobie wprowadzić samemu, najlepiej wprowadzając dany towar do zapasów/magazynu Brewness ma tę jedną jedyną wadę, że jest online i wymaga dostępu do internetów.
 12. Wiem, że jest dużo narzędzi wspierających zapiski domowych piwowarów. Swietne kalkulatory online, bazy danych, arkusze kalkulacyjne, wyspecjalizowane programy, złożone jak amerykański kombajn do bawełny. Jakiś czas temu zacząłem jednak szukać czegoś prostszego, bardziej kompaktowego i bardziej intuicyjnego, niż to z czym się spotkałem. Prostota była dla mnie priorytetem w tych poszukiwaniach. Program, sam w sobie jest mi niewiele potrzebny, bo warzenie piwa jest dla mnie przyjemnością bardziej niż celem naukowym wiec też nie zależy mi na dokładnych wyliczeniach koloru, wydajności, goryczki itp. Brakowało mi jednak programu, w którym miałbym w prosty sposób załatwiony temat zapasów. Mam ich zawsze dość dużo i zaczynam zapominać czego ile. Szukałem wiec i przypadkiem znalazłem program MyBrew, który wydaje sie być bardzo ciekawą opcją, w kwestii moich potrzeb. Napisali go Czesi, ale od dzisiaj jest on też w polskiej wersji językowej. Jako bardzo ciekawy bonus: program pozwala wydrukowac sobie podziałkę w litrach do dowolnego zbiornika okrągłego, lub prostokątnego. Wystarczy podać wymiary zbiornika. Program ma pewne niedoskonałości, ale któż ich nie ma. Jego zaś ogromną zaleta jest cena typu "cołaska, albo nic" Link do strony programu http://mybrew.wz.cz/
 13. Wszystkie! Pokuszę sie o brawurowe twierdzenie, że dobroć piwa tylko podrzędnie wynika z samego zasypu. Znacznie wiecej dobroci jest w zacieraniu i fermentacji. Jakikolwiek przepis użyjesz, piwo będzie dobre, jesli je dobrze zrobisz. Jesli skonocisz, najlepszy przepis nie pomoże.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.