Jump to content

Kaniutek

Members
 • Content Count

  363
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Kaniutek last won the day on September 14

Kaniutek had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Dinderi Ghost Gum
 • Rok założenia
  2018
 • Miasto
  Raszyn

Kontakt

 • Imię
  Mirek

Recent Profile Visitors

445 profile views
 1. Dziękuję. Podpowiedziałeś mi wyborny pomysł na hopstoper do mojej kadzi.
 2. Czyli w kegu byla dziurka, hopstoper mial blaszany kolnierz z przyspawanym gwintem. I wszystko bylo na uszczelki skrecone z kegiem przez tez dziurke u dolu?
 3. Ciekaw jestem, ile rzeczywiscie pradu będą te ogniwa zużywały do chłodzenia przez caly ojres fermentacji. Jesteś w stanie to jakos zmierzyć?
 4. Czy mógłbyś pokazać, jak ten hopstoper wyglada z drugiej strony?
 5. Nie, kazda ma sie załączać oddzielnie. W przeciwieństwie do załączania jednoczesnego wszystkich trzech.
 6. Jest inne uzasadnienie. Jedna grzalka zdecydowanie wolniej podgrzewa, niz 2, albo 3.
 7. Kaniutek

  Witam

  To jest jeden z powodów, dzieki którym zainteresowałem sie piwowarstwem. Chciałbym spróbować np. piwa, które bylo podstawą diety minerów w twierdzy w Kłodzku. Będę z zainteresowaniem Was śledził.
 8. A mozna po prostu spryskac czysty fermentor StarSanem ze spryskiwacza?
 9. Zeby sie nie przypalało, to przyjmuje sie, ze grzałka nie powinna emitować wiecej niz 1,9 W na 1 centymetr kwadratowy swojej powierzchni. Wtedy jest ona "ultra niskiej gęstości grzejnej". Nie liczylem tego, ale juz na oko, wspomniana grzałka ma moc za dużą do swojej powierzchni, aby spełnić ten warunek. Dlatego jeśli wsad nie będzie idealnie klarowny, albo odpowiednio ubogi w cukry, jest szansa, ze bedzie sie przypalal/karmelizowal.
 10. Az sie sam sobie dziwie, ze w poprzednim sezonie w 2019 roku zabutelkowalem cca. 225 litrow piwa. W tym sezonie juz tez warzę, ale obecne warki zliczę w Sylwestra. Razem: 1071,5 litra
 11. Warszawo i inne okolice Raszyna. Wygląda na to, ze zadane przed 24-a godzinami WB-06 nie podejmą pracy. Cisza w wiadrze, ze słychać muszki owocówki. Czy ktoś moze przypadkiem miałby gęstwę tych drożdży do poratowania?
 12. Tez kapslowalem butelki po jakimś odkręcanym i działały normalnie
 13. Skład i proporcje to nie taki wielki problem. Problem zaczyna się, chcąc kupić niecysternowe ilości kwasu dodecylobenzenosulfonowego. A bez tego nie będzie sie pienić.
 14. Ja zamawiałem 2 szt. (jeden dla kolegi) i też przyszły porzadnie owinięte bąbelkami. Były praktycznie skalibrowane. Jeden wymagał nieznacznej korekty. Nie wiem jak ten co poszedł do kolegi, ale mój porównywałem z kalibrowanymi roztworami cukru i bardzo dobrze trzymał wskazania. Gdyby nie było instrukcji po angielsku, to nakładasz kilka kropel wody demineralizowanej, żeby nie bylo babelkow powietrza pod przykrywką i kręcisz śrubką, aż linia między białym i niebieskim pokryje się z 0 na skali.
×
×
 • Create New...