Jump to content

Kaniutek

Members
 • Content Count

  301
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Kaniutek last won the day on September 14

Kaniutek had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Dinderi Ghost Gum
 • Rok założenia
  2018
 • Miasto
  Raszyn

Kontakt

 • Imię
  Mirek

Recent Profile Visitors

373 profile views
 1. Niekoniecznie. Australia jest krajem mimo wszystko bardzo dużym. Tylko troszeczkę mniejszym od Europy. Sa tam więc strefy nie tylko bardzo gorące. Np. w Alpach Australijskich ujemne temperatury nie sa niczym nadzwyczajnym. Canberra, kóra leży przeciez w podobnej odległości od równika co Jerozolima, potrafi miec spadki temperatury nawet do -10oC. A mikroklimat Australijskiego Terytorium Stołecznego jest bardzo europejski. W miastach na południowym wybrzeżu, szczególnie Melbourne, zima potrafi wyciagac grube swetry i kurtki z szaf. A na Tasmanii jest jeszcze bliżej klimatowi, który znamy zza okien naszych domów. Dlatego mnie te ich 13-stopniowe lagery intrygują.
 2. Wg tego, co kiedys wyczytalem na jednym z australijskich forów, oznaczenie drukowane na opakowaniu drożdży Coopers oznacza: Pierwsze 3 cyfry to kolejny dzień roku, pozostale 2 cyfry oznaczenie roku, w którym zapakowano drożdże. A wiec tutaj jest to 197 dzień 2018 roku (16 lipiec 2018) Oznaczenie literowe niestety nie jest juz tak łatwe w dekodowaniu, bo informacje kończą się na kodach używanych kilka lat temu. Ale można przypuszczać, ze litera L nadal odpowiada "lager", a C "contract". Co oznacza G nie wiem. Ciekawe, że dla Australijczyków lagery fermentuje sie właśnie w temp. 13-15 stopni. Tutaj źródło https://aussiehomebrewer.com/threads/kit-yeast-is-it-all-the-same.86787/
 3. Z kwasem octowym trzeba być ostrożnym, bo w kontakcie z miedzią, a tę się używa przeciez niekiedy w browarach, może tworzyć grynszpan, który jest trucizną. Jak bym miał do wyboru nadwęglan sodu z cała masa jego niedoskonałości i to coś na bazie kwasu octowego, zdecydowanie wybrałbym nadwęglan.
 4. Zazdroszczę. U mnie uprawa pierwszy rok i nie ma ani jednaj szyszki.
 5. Na jedno mikropiwo starczy :)
 6. Wujek Mirek zestarzal się i woli zdecydowanie piwo. A mocne pije tylko na Podlasiu.
 7. Jeśli dzisiejsze wskazanie blg jest dokładnie to samo, co sprzed 4 dni, można założyć, że fermentacja się zakończyła. Odfermentowanie masz wysokie więc myślę, że możesz rozlewać.
 8. Żle zaczynasz. Dobrze nastawiona do Twoich zainteresowań żona, to najwiekszy i najcenniejszy skarb. Jak się będziesz na nia denerowowć, to ona nie będzie lubiła tego co robisz, a Ty będziesz miał gorsze życie.
 9. Kaniutek

  lol :)

  Ale się zbrechtałem z rana Sama prawda!
 10. Nic nie będzie dalej Dalej bedziesz miał mocny nastaw cukrowy z owocową nutą. Dobry do zrobienia spirytusu na kolumnie rektyfikacyjnej.
 11. Jeśli masz pomysł na stronę, to ja ci kibicuję. Rób!
 12. :) Jak np. pojedziesz na Bałkany i napijesz się tam śliwowicy od rolnika, i porównasz ją np. ze śliwowicą łacką (tą robiona dla turystów) to zrozumiesz dokładnie o czym piszę. :) To nie znaczy, że to co zrobiłes nie będzie dobre. Ale nie będzie po prostu "bardzo dobre".
 13. Było zostawić te 15 BLG i już nie dosypywać cukru. Generalnie, zasada na jako takie destylaty owocowe jest taka, ze dodaje się ewentualnie, maksymalnie 1 kg cukru na 10 kg owoców. Ty dałes prawie 2x tyle, a poniewaz tam NA PEWNO był dosypywany cukier do przetworów, to masz go pewnie 4x tyle, albo więcej. Zasada na wino owocowe mówi, zeby najlepiej nie dosypywać już cukru. Niemniej, coś z tego będzie. Możliwe nawet, że będzie Ci smakować. Na pewno będzie smakować wujkowi Staśkowi/Wieśkowi/Zdziśkowi/Tadkowi etc...
 14. Jak dodasz koszt przesylki, to wyjdzie ci cena znanego i sprawdzonego gniotownika od Patryka.
×
×
 • Create New...