Jump to content

misiuzeb

Members
 • Posts

  562
 • Joined

 • Last visited

About misiuzeb

 • Birthday January 24

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Ruptawski Browar Domowy
 • Rok założenia
  2010
 • Liczba warek
  >80 nie liczę już
 • Miasto
  Jastrzębie Zdrój

Kontakt

 • Imię
  Michał
 • Komunikator
  67210

Recent Profile Visitors

3267 profile views

misiuzeb's Achievements

 1. misiuzeb

  misiuzeb

 2. Spokojnie jak kolega chce 50l garnek to szukać szerszego i wtedy stawia go na całym piecu, ja bez problemu na standardowej płycie gazowej grzeję na 3 palniki. Po doprowadzeniu do wrzenia wystarczają 2 palniki prawie na minimum.
 3. Podstawa lagera to dobra fermentacja dolniakami a u ciebie warunków brak.Gdyby ci tak nie skakała temperatura w spiżarni do góry, to były by fajne warunki do pracy W34/70, ale 10-15st. to dla nich za dużo by dać dobre piwo.
 4. Używam W34/70 od paru sezonów zimowych, dla mnie to najlepsze drożdże na dolniaki. Ogólnie najniższa temperatura w jakiej pracowały to 3-4 st.C tyle, że fermentacja trwała chyba prawie 3 tygodnie. Najczęściej fermentowałem w 6-8 st i tu były o wiele lepsze wyniki smakowe, niż w 12-14 co też się zdarzało jak wiosna przyszła. Ogólnie zawsze na start używałem 1 paczki na 20l i cały sezon zbierałem gęstwę tak do 4-5 pokolenia.
 5. proponuję nalać 1 butelkę 0.25l plastikową, zakręcaną i przeźroczystą i masz dobry tester nagazowania
 6. Ja 4 lata temu kupowałem słód 800kg w Bruntalu i był w porządku, ale pamiętam jak chłopaki ładowały na busa i się śmiali, że coś mały ten browarek jak tylko tyle bierze Co do moli to miałem kiedyś nawet w strzegomskim słodzie, więc to chyba każdego może spotkać.
 7. S-04 potrafią być szybkie i potrafią wyjść z fermentatora. Kiedyś zadałem w poniedziałek rano gęstwę i zajrzałem w czwartek wieczorem dopiero i jako, że to były moje początki wystraszyłem się że nie ruszyły a tu się okazało,że za 4 dni przefermentowały i nawet piana zeszła. Jedynie obwódka na wiadrze sugerowała, że coś się działo w wiadrze
 8. 250ml wody na 6kg to nie dużo spokojnie możesz zostawić do jutra nic się nie stanie
 9. Serio? używam kegatora chyba 4 sezon, czasem stoi nie używany 1-2 miesiące i nigdy kran nie zasechł.
 10. Czego wymaga producent ? od dawien dawna używam paczkę na 20-25l 12-15 blg. Fakt 1 warkę traktuję jako rozrochową i potem cały sezon używam gęstwy. Popadacie w paranoję liczenia chyba.
 11. Serio tylko 2 paczki , można nawet i 3 a co tak klient zapłaci Swoją drogą HB jak zawsze frontem do klienta, miło spotkać p. Janusza zamienić 3 zdania i mieć towar dostarczony prosto do domu w cenie. Ja tam zawsze polecam HB ile mogę.
 12. Wszystkie moje z 70 warek robione bez chłodnicy i nigdy żadnych problemów, jedynie jak chmielisz na aromat to warto chmiel nie wsypywać na piecu na końcu gotowania, tylko ciut później.
 13. fajne piwka wychodzą na samym Tradition.
 14. Też chciałem to napisać hmmm piwo z lubczykiem, fajnie brzmi a smakuje jak ?? jak zimny rosół Za to piwo z miętą było naprawdę niezłe.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.