Jump to content

misiuzeb

Members
 • Content Count

  562
 • Joined

 • Last visited

About misiuzeb

 • Birthday January 24

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Ruptawski Browar Domowy
 • Rok założenia
  2010
 • Liczba warek
  >80 nie liczę już
 • Miasto
  Jastrzębie Zdrój

Kontakt

 • Imię
  Michał
 • Komunikator
  67210

Recent Profile Visitors

2357 profile views
 1. misiuzeb

  misiuzeb

 2. Spokojnie jak kolega chce 50l garnek to szukać szerszego i wtedy stawia go na całym piecu, ja bez problemu na standardowej płycie gazowej grzeję na 3 palniki. Po doprowadzeniu do wrzenia wystarczają 2 palniki prawie na minimum.
 3. Podstawa lagera to dobra fermentacja dolniakami a u ciebie warunków brak.Gdyby ci tak nie skakała temperatura w spiżarni do góry, to były by fajne warunki do pracy W34/70, ale 10-15st. to dla nich za dużo by dać dobre piwo.
 4. Mam kilo marynki i kilo lubelskiego jak chcesz za pół darmo oddam, pisz na priv
 5. Używam W34/70 od paru sezonów zimowych, dla mnie to najlepsze drożdże na dolniaki. Ogólnie najniższa temperatura w jakiej pracowały to 3-4 st.C tyle, że fermentacja trwała chyba prawie 3 tygodnie. Najczęściej fermentowałem w 6-8 st i tu były o wiele lepsze wyniki smakowe, niż w 12-14 co też się zdarzało jak wiosna przyszła. Ogólnie zawsze na start używałem 1 paczki na 20l i cały sezon zbierałem gęstwę tak do 4-5 pokolenia.
 6. proponuję nalać 1 butelkę 0.25l plastikową, zakręcaną i przeźroczystą i masz dobry tester nagazowania
 7. Ja 4 lata temu kupowałem słód 800kg w Bruntalu i był w porządku, ale pamiętam jak chłopaki ładowały na busa i się śmiali, że coś mały ten browarek jak tylko tyle bierze Co do moli to miałem kiedyś nawet w strzegomskim słodzie, więc to chyba każdego może spotkać.
 8. S-04 potrafią być szybkie i potrafią wyjść z fermentatora. Kiedyś zadałem w poniedziałek rano gęstwę i zajrzałem w czwartek wieczorem dopiero i jako, że to były moje początki wystraszyłem się że nie ruszyły a tu się okazało,że za 4 dni przefermentowały i nawet piana zeszła. Jedynie obwódka na wiadrze sugerowała, że coś się działo w wiadrze
 9. 250ml wody na 6kg to nie dużo spokojnie możesz zostawić do jutra nic się nie stanie
 10. Serio? używam kegatora chyba 4 sezon, czasem stoi nie używany 1-2 miesiące i nigdy kran nie zasechł.
 11. Czego wymaga producent ? od dawien dawna używam paczkę na 20-25l 12-15 blg. Fakt 1 warkę traktuję jako rozrochową i potem cały sezon używam gęstwy. Popadacie w paranoję liczenia chyba.
 12. Serio tylko 2 paczki , można nawet i 3 a co tak klient zapłaci Swoją drogą HB jak zawsze frontem do klienta, miło spotkać p. Janusza zamienić 3 zdania i mieć towar dostarczony prosto do domu w cenie. Ja tam zawsze polecam HB ile mogę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.