Jump to content

marekwojcik

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Do kotła. Niestety po użyciu w hop spiderze piwo nie jest tak dobrze nachmielone, bo on się zbija. Niedawno robiłem RISa, cały chmiel poszedł do HopSpidera i też hopstopper zapychał się.
 2. Tak, choć niestety było trochę pyłu
 3. Ile czasu trwa u Was zlewanie brzeczki z Coobry z hop stopperem od lewatywy. U mnie to jest KOSZMAR. Dzisiaj jak tylko odpaliłem, to strumyk był malutki. Zlewanie trwało 50 min i cały czas "tarłem" łygą po hop stopperze, żeby chmiel nie zatykał. Jestem sfrustrowany. Na dnie kosza użyłem sitko od lewatywy. Efekt? Wysładzanie trwało prawie 1,5h, zamiast 0,5h bo sitko się zatkało i woda nie chciała lecieć. Co robię źle? Używam gniotownika do śrutowania.
 4. 7l na 1kg słodu? Srogo. Swoją drogą to baaardzo sesyjna IPA będzie z 3kg.
 5. Chyba nie wiesz co to Coobra, skoro pytasz...
 6. A czy ktoś używał wymiennika ciepła z Coobry, zamiast chłodnicy?
 7. Nie mam siatki. Gdzie mogę znaleźć w rozmiarze pasujący do kosza z Coobry?
 8. A ja mam odwrotnie. Mam Coobrę ver. 2 i zrobiłem dwa piwa na Hop Stopperze od lewatywa8. Dzisiaj mordowałem się półtorej godziny. Od początku ustawiłem przepływ 1l/2-3min. Pierwsze 8-9l jakoś przeleciało, a później to jakaś tragedia mały strumyk. Przez 20min nie wiem czy może 2l uleciały. Więc zacząłem mocno szorować łyżką plastikową i przez ponad pół godziny udało się zlać resztę. Niestety straty miałem ogromne. Pod HopStopperem pełno jakiegoś osadu (białka?). Spalenizna na dnie najwieksza jak do tej pory. No i strasznie mi ten HopStopper porysował dno Coobry. Co robię źle? Bo już mam ochotę
 9. Zupełnie nie jestem związany z browarem. Jestem piwowarem domowym i po prostu zastanawiam się czyt warto zainwestować. Tylko tyle i aż tyle. Po prostu pytam czy ktoś ich zna. Innym beczkom udało się
 10. Od dwóch dni mozna kupić akcje browaru Jastrzębie za pomoca platformy crowdfundingowej beesfund.com Więcej na: https://jastrzebie.beesfund.com Ktoś zna ten browar? Znacie ich wypusty?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.