Jump to content

Gallson

Members
 • Posts

  39
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Gallson last won the day on February 29 2020

Gallson had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Gallson's Achievements

 1. Gallson

  grainfather

  Hary86 Nie miałem na myśli o całkowitym zmianie sprzętu tylko o "update" "odświeżeniu". To chyba oczywiste , że marka Grainfather nie poprzestanie na takiej konstrukcji do końca istnienia . Prosta różnica jaka można zobaczyć w nowszej konstrukcji g70 to stożkowe dno i filtr do odzielania chmielin po gotowaniu . Pytam o to czy ktoś coś słyszał o nowszej wersji tego modelu. Pozdro.
 2. Gallson

  grainfather

  Cześć Czy ktoś słyszał czy będzie nowa wersja Grainfathera g30 ? Co by nie było to inne marki typu Coobra, brewtools ciągle coś usprawniają robią jakiś update sprzętu . W przypadku g30 , nic się nie zmienia od długiego czasu , a jednak kilka rzeczy przydałoby się zmodyfikować.
 3. Zależy mi na utrzymaniu zadanej temperatury zacierania oraz to żeby można było zaprogramować cały proces zacierania , bo na tym polega usprawnienie browaru żeby móc robić coś innego w tym czasie. Mówisz sterownik od GF ? Jest do kupienia na stronie producenta, ale czy taki się nadaje tego nie wiem . Nigdzie nie widziałem żeby ktoś go używał poza GF. Sterowników jest dużo tylko który wybrać żeby był dobry ? Kompletnie na tym się nie znam dlatego szukam pomocy u Was
 4. Cześć Kto z Was posiada kadź zacierną z mieszadłem ogrzewaną prądem ? Szukam dobrego sterownika do takiej kadzi. Czytałem , że Pamel posiada w swojej ofercie taki sterownik, lecz jest toporny . Jest też Sterownik Malinowy, ale mało opinii jest ... Inni budują takie sterowniki sami ... Który wybrać, ewentualnie znacie kogoś kto taki sterownik mi zbuduje ?
 5. anteks Do większych zasypów na większe Warki . Są wersje do kupienia z dziurami na kranik. Ktoś wcześniej wspominał, że ich budowa jest mocno stożkowa w porównaniu do standardowych 33l .
 6. Używał ktoś tych fermentorów do filtracji ? Nadają się do tego ?
 7. Chcę warzyć Warki około 30l gotowego piwa czyli nastawnej brzeczki około 33l, do tego gotowe zestawy surowców które zazwyczaj są na 20-25l. Raz, dwa razy w roku piwa powyżej 22blg (ris, porter) Intensywność warzenia to średnio raz w miesiącu. Do dyspozycji przestronna kuchnia. Pytanie w którą stronę lepiej iść : 1. Kadz z garnka o pojemności 43-50l z mieszadłem i gotowym sterownikiem w którym zaprogramuje cały proces zacierania 2. Dobry automat o większej pojemności który pozwoli mi uwarzyć to co wyżej napisałem
 8. Temat bardzo fajnie się rozwinął , co opinia to cenna wiedza oparta na doświadczeniach. Ktoś z Was orientuje się czy sterownik od GF można by było wykorzystać do sterowania kadzią zacierno warzelną o mocy powiedzmy 3,5 kw ? Wiele złych opinii słyszy się na temat sterownika Pamel ... Jeszcze jedna sprawa Coobra jest też w wersji 50L czy da się zrobić już na takim sprzęcie RIS bez dwukrotnego zacierania ? Podobno kosz mieści aż 14kg !
 9. Było tak od razu ! Opinie doświadczonych piwowarów którzy przerobili tyle sprzętu są bardzo cenne dla młodych piwowarów . Więc bezapelacyjnie stawiasz na kociołek automatyczny jako rozwiązanie do małego browaru domowego ?
 10. Przemas.IE anteks Panowie spokojnie, nie ma co się spinać i przepychać. Temat ma na celu pomoc w wyborze systemu warzenia w browarze. Na pewno jeden i drugi system ma swoje zalety i wady dlatego tak ciężko podjąć ostateczną decyzję. Piwosz86 Co do pomieszczenia jest to duża kuchnia w której miejsca nie brakuje. Niestety kadzie i inne rzeczy trzeba trzymać piętro wyżej dlatego noszenie sprzętu może być nieco uciążliwe . Najlepiej żeby były też opinie ludzi którzy warzyli na kadziach i kociołkach automatycznych. Takie opinie byłyby najbardziej obiektywne.
 11. Przemas.IE Chcę mieć sprzęt uniwersalny i kompaktowy żeby proces warzenia był przyjemnością. Głównie piwa jasne , ciemne typu RIS lub porter sporadycznie dwa,trzy razy w roku PS. Piękny sprzęt, nie każdy może na takie warunki sobie pozwolić.
 12. anteks Uzasadnij co jest na korzyść takiego kociołka automatycznego.
 13. Co jest lepszym rozwiązaniem Waszym zdaniem ? Kadź zacierno warzelna z mieszadłem ogrzewana grzałkami ze sterownikiem z możliwością programowania całego procesu czy gotowy kociołek automatyczny? Najchętniej wysłucham opinii ludzi którzy pracowali na jednym i drugim systemie.
 14. Chcę częściej warzyć dlatego myślę o zmianie sprzętu na mniejszy i taki który będzie wygodny w myciu, przenoszeniu itp. Celuje w 43-50L Zastanawiam się też czy nie lepiej dać grzanie grzałkami elektrycznymi wtedy odpadnie taboret gazowy i butla z gazem przez co warzelnia nabierze kompaktowych rozmiarów.
 15. Muchor Akurat te ostatnie zdjęcie to jest moja kadź . Wrzuciłem je dla porównania z innymi mieszadłami. Pewnie teraz zastanawiasz się po co chce zmodernizować browar. A więc już mówię : Posiadam kadź o pojemności 71L i jest ona zdecydowanie za duża, jej potencjał wykorzystuje raz lub dwa razy w roku. Jest to kadź zacierno filtracyjna więc posiadam również druga kadź warzelną o tej samej pojemności. Umycie tego sprzętu zajmuje sporo czasu i nie jest to takie proste . Następna sprawa mając taki system warzenia muszę mieć dwa taborety gazowe i sporo miejsca. Podsumowując: Chce się przenieść na mniejszy sprzęt, bardziej kompaktowych rozmiarów oraz szukam nowych rozwiązań by proces warzenia był bardziej przyjemny .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.