Jump to content

walluk79

Members
 • Posts

  11
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

walluk79's Achievements

 1. Żadnego. Narazie eksploruje górną fermentację bo brak warunków do dolnej...
 2. Serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Tak mnie tylko zastanawia czy np. w konkursach - taka właściwość nie przeszkadza? A zawsze znajdzie się klient awanturujący , że pils ma osad...
 3. Pytanie do kolegów z większym doświadczeniem. Czy podczas refermentacji w butelce zawsze powstaje osad drożdzowy? Jeśli tak, w jaki sposób zrobić "pilsa" nie mając do dyspozycji CO2 i kega ?
 4. Jest też coś takiego jak ręczna kapslownica Eterna. Za około 35-50 PLN. Jako początkujący zakapslowalem z 55-60 butelek. I wszystkie szczelne. Niezależnie od rodzaju kołnierza na butelce... Póki co mogę polecić dla tych którzy nie mają zbyt dużo przestrzeni.
 5. Dziękuję za pomoc. Zostawiam jak jest. Tym bardziej, że już pracuje. Następnym razem będę przeliczał.
 6. Cześć - Tak, słód śrutowany przez sklep - Przepis za A. Banachowiczem "Piwo Domowe" - Rachunku słodu nie robiłem, - Wg przepisu osiągnąć trzeba 26l brzeczki przed gotowaniem co da pewnie z 23-24 l brzeczki nastawnej.
 7. No, niestety - nie bardzo rozumiem dlaczego wydajność kiepska? Słód? Zacieranie? Ktoś miał kiedyś taki przypadek? Żułem młóto - niesłodkie. Próbowałem brzeczki końcowej - też niesłodka - Hmm nie rozumiem.
 8. Cześć, Mam pytanie dotyczące początkowego blg do AIPA wg Domowe Piwo- Banachowicza. Przechodząc do rzeczy: Słód: - Strzegom Pale Ale 5kg - Strzegom Monachijski typ I- 1kg Miało wyjść 17 blg. początkowego. Sprawdziłem po wysładzaniu (około 11 blg po uwzględnieniu poprawki temp). Fakt miałem około 28l brzeczki - czyli jakby ze dwa litry za dużo. No ale nawet gdy to odparuję podczas gotowania to i tak 17 blg nie uzyskam. Wydaje mi się, że musiałem zacieranie zepsuć, zapominałem zrobić "mash out". Zlałem już do wiadra na filtrację. I po tym jak sobie przypominałem o podniesieniu temp do 78, przelałem z powrotem do gara i podgrzałem. 1-sze pytanie: Sądzicie, że może to miało wpływ na wydajność? Po gotowaniu brzeczki: blg 12,6 2-gie pytanie: - Co w takim przypadku? dodać cukru na początku fermentacji? Kupić suchy ekstrakt i dodać? Z góry dziękuję za info.
 9. Hmm dziękuję za propozycje i pomoc. Dołączyłem do na grupy Facebooku. Pozdrawiam wszystkich.
 10. Cześć, właśnie przymierzam się do startu pierwszej produkcji... i zastanawiam się czy bez chłodnicy zanurzeniowej poradzę sobie z Amerykańską Pszenicą....? A może ktoś z KRK mógłby pomóc i poratować -wypożyczyć....?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.