Skocz do zawartości

walluk79

Members
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. walluk79

  KAPSLOWNICA

  Jest też coś takiego jak ręczna kapslownica Eterna. Za około 35-50 PLN. Jako początkujący zakapslowalem z 55-60 butelek. I wszystkie szczelne. Niezależnie od rodzaju kołnierza na butelce... Póki co mogę polecić dla tych którzy nie mają zbyt dużo przestrzeni.
 2. walluk79

  AIPA 17 blg wg Domowe Piwo Banachowicza

  Dziękuję za pomoc. Zostawiam jak jest. Tym bardziej, że już pracuje. Następnym razem będę przeliczał.
 3. walluk79

  AIPA 17 blg wg Domowe Piwo Banachowicza

  Cześć - Tak, słód śrutowany przez sklep - Przepis za A. Banachowiczem "Piwo Domowe" - Rachunku słodu nie robiłem, - Wg przepisu osiągnąć trzeba 26l brzeczki przed gotowaniem co da pewnie z 23-24 l brzeczki nastawnej.
 4. walluk79

  AIPA 17 blg wg Domowe Piwo Banachowicza

  No, niestety - nie bardzo rozumiem dlaczego wydajność kiepska? Słód? Zacieranie? Ktoś miał kiedyś taki przypadek? Żułem młóto - niesłodkie. Próbowałem brzeczki końcowej - też niesłodka - Hmm nie rozumiem.
 5. Cześć, Mam pytanie dotyczące początkowego blg do AIPA wg Domowe Piwo- Banachowicza. Przechodząc do rzeczy: Słód: - Strzegom Pale Ale 5kg - Strzegom Monachijski typ I- 1kg Miało wyjść 17 blg. początkowego. Sprawdziłem po wysładzaniu (około 11 blg po uwzględnieniu poprawki temp). Fakt miałem około 28l brzeczki - czyli jakby ze dwa litry za dużo. No ale nawet gdy to odparuję podczas gotowania to i tak 17 blg nie uzyskam. Wydaje mi się, że musiałem zacieranie zepsuć, zapominałem zrobić "mash out". Zlałem już do wiadra na filtrację. I po tym jak sobie przypominałem o podniesieniu temp do 78, przelałem z powrotem do gara i podgrzałem. 1-sze pytanie: Sądzicie, że może to miało wpływ na wydajność? Po gotowaniu brzeczki: blg 12,6 2-gie pytanie: - Co w takim przypadku? dodać cukru na początku fermentacji? Kupić suchy ekstrakt i dodać? Z góry dziękuję za info.
 6. walluk79

  {Kraków} Cześć

  Hmm dziękuję za propozycje i pomoc. Dołączyłem do na grupy Facebooku. Pozdrawiam wszystkich.
 7. walluk79

  {Kraków} Cześć

  Cześć, właśnie przymierzam się do startu pierwszej produkcji... i zastanawiam się czy bez chłodnicy zanurzeniowej poradzę sobie z Amerykańską Pszenicą....? A może ktoś z KRK mógłby pomóc i poratować -wypożyczyć....?
×