Jump to content

Szczypek

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

About Szczypek

 • Birthday 03/05/1991

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  5
 • Miasto
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To ja mam troszkę insze pytanie Wczoraj uwarzyłem Smoked Stouta. Wyszło mi 18,5 BLG, czego się nie spodziewałem, wedle przepisu miało być około 16. Zatem miałem jedną saszetę S-04, którą dodałem po wychłodzeniu. Na drożdżach od browamatora jest napisane że dla piw powyżej 16 blg zaleca się podwójną porcję drożdży. Dzisiaj po pracy dokupiłem jeszcze jedną saszetkę, wracam do domu, a piwo pięknie pracuje i piana na 5 cm. Pytanie czy dodać te drożdże "na wszelki wypadek", tak jak zaleca sklep, czy olać sprawę i czekać?
 2. Tak też mi się wydawało, ale wolałem zapytać bardziej obeznanych z tematem Dzięki za odpowiedzi, jakby ktoś chciał jeszcze coś od siebie dodać to chętnie przeczytam
 3. Panowie, mnie nie interesują porady co kupić, bo to nie ja kupuję, poza tym koleś już kupił Pytam czy coś się z tym robi dalej czy zostawia jak jest
 4. Plastikową przy zasypie ponad 8 kilo jest raczej bezużyteczna bo się gnie we wszystkie możliwe strony i nie idzie tym dobrze zamieszać. Stąd też decyzja i kupno drewnianej, solidniejszej.
 5. Cześć, od kilku dni spieram się ze znajomym piwowarem, który niedawno zakupił sobie ostatnio drewnianą łygę o sens jej impregnowania. On uważa że należało by ją zaolejować jakimś olejem jadalnym, gdyż to samo robi się z deskami do krojenia, wałkami, szpatułkami i podobnymi narzędziami drewnianymi w kontakcie z żywnością. Ja natomiast uważam że jest to dość ryzykowne posunięcie i obawiałbym się przeniknięcia oleju z łygy do wrzącej warki, co zapewne miałoby wpływ na dalszy smak piwa. Wiadomo że drewniane elementy kuchenne olejuje się żeby uniknąć nasiąkania płynami, przechodzenia zapachami czy nadmiernego rozwoju bakterii. Czy mogę prosić o opinie, bądź własne spostrzeżenia i doświadczenia? Czy ktoś z was dba o tego typu narzędzia piwowarskie inaczej niż tylko je myjąc po skończonym warzeniu? Dzięki z góry.
×
×
 • Create New...