Jump to content

amigos

Members
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeszce mam pytanie, po dodaniu pastylek Coopersa do refermentacji czy poruszać butelkami na drugi dzień żeby cukier się rozmieszał w całej butelce równo czy zostawić.
 2. Właśnie jestem po butelkowaniu pierwszego piwa i zestawu Coopers Golden Crown i extrakt słodowy bruntal, piwo extra normalne BLG 1, przy okazji przelałem na cichą drugi zestaw WES po ponad 2tyg, BLG jakieś 2 może 2,5, ale w smaku czuć zielone jabłko może przez to że woda była ze studni i przegotowana i takie zabawy z nią + chłodzenia i brzeczki też przez dłuższy czas do zadania drożdzy.
 3. Hej, jutro zamierzam już rozlewać do butelek i mam pytanie czy jedna pastylka DIY Coopers na jedno piwo 0,5l bedzie ok ? a ile na butelke 0,33 ( bączka) ?
 4. Właśnie jestem po przelaniu na cichą Coopers Golden Crown po 3tyg BLG wskazuje na zielonym polu piwo-koniec jakieś 1 może 1,5 max, piwo super bez posmaków takie jak chciałem leciutka goryczka "MALINA" i czuć że procent ma bo grzeje czuc też posmak lagera. Przelałem do fermentora bez kranika ponieważ po testach kranik przepuszczał wodę tu jak sie obraca 360st, czy do butelek można rozlewać z fermentora bez kranika ? mam rurkę do rozlewu tą z zaworkiem. Ostatnie 2 dni było w temp 21st teraz przelałem na cichą i poszło do 17st temp otoczenia. Czy po tyg można rozlewać do butelek ?
 5. Ile piwo z brekwitu powinno być na burzliwej ? bo u mnie minęło 2tyg i nadal bulgocze, na cichą przelewać gdy całkiem przestanie bulgotać ? czy piwo się nie popsuje ?
 6. Chodziło mi że orginalne z puchy nie dokupywane, sprzedawca mówił mi że są one górnej fermentacji. Na dzień dobry 3 warki na raz sie robi. i jeszcze mam chrapke na pilsnera od coopersa.
 7. Aha zapomniałem dodać, w zestawie WES woda ze studni na źródełku przegotowana, w zestawie coopers woda z kranu przegotowana. Środki czystości i dezynfekcji takie same. A w pierwszym zestawie 2 strony wcześniej czyli Golden Crown lager coopers woda znowu jest AQUA z baniek 5l taki test wód Czytałem żeby zlewać na cichą po 7 dniach ale po 5 dniach przeniosłem fermentor do 19st i bulgocze do dzisiaj co 2min +/- czyli już 8 dni
 8. Mam taką rozkmine, oba zestawy Zestaw WES drożdże US-05 11g bez uwadniania, dodane do brzeczki w temp 20st, zaczęło bulkać dopiero po +/- 20godz i słabo bulka co jakieś +/- 50sek. Drugi zestaw Coopers Lager orginalne drożdże 7g uwodnione i dodane do brzeczki w temp 22st, zaczęło bulkać po 7godz i bulgota jak szalone co 19sek, oba fermentory są w temp otoczenia 16st. Czy zestaw WES przenieść do pomieszczenia 19st ?
 9. Hej, a więc tak, 18 zrobione, a od 19 września piwo Coopers Golden Crown Lager fermentuje w pomieszczeniu ze stałą temp 16st, obecnie zmętnienie jakby przechodziło i piana z góry zanika, bulka dobrze ale już co 1,5min, kiedy podnieść temp i o ile ? Druga sprawa to jutro jadę po drożdże do drugiego zestawu WES z góry kilka postów wyżej US-05, a czy nie lepiej by było zakupić drożdże dolnej fermentacji i fermentacje przeprowadzić w 16st ?
 10. Czy Ktoś mógłby doradzić jakiś dobry brekwit ZWYKŁEGO piwa, nie chce czuć przewagi smaków czy to lager, ipa , apa czy tam bóg wie co jeszcze, własnie pije piwo IPA dominujący smak takiego gorzkiego syropu z dzieciństwa na kaszel fujjjj takie gorzkawe. Chiałbym zwykłe piwo bez DOMINUJĄCYCH smaków, coś jak raciborskie jasne tylko ono jest ciut za słodkie ale smak jak dla mnie 10 Lub prosze o podanie nazwy piw w którym nuty smakowe będą zbliżone do brekwitów to sobie sprawdze. Jak dla mnie te piwa są za mocno smakowe to tak jakby do talerza rosołu wlać 1/4 butelki maggi i chcieć poczuć smak rosołu i następny zestawik, mam nadzieje że będzie bardziej przypominało piwo, a niżeli wyuzdane smaki z kentaky
 11. Zauważyłem że obecnie piwo jakby zmętniało, ale nadal bulgocze jak wściekłe, temp na pokrywie 15,8st, jeśli trzeba to z temperaturą teraz mogę zjechać hmmm
 12. Czytałem tu i tam i podobno mniej czuć drożdżami piwo i lepiej się sklaruje.
 13. Bardziej chodzi mi o utrzymaniu stałej temp 16st, a w szczególności przy wiadrze, jeżeli temp wzrasta to uchylam bardziej piwniczne okienko, stąd ten czujnik. Syfki są na wiadrze z jakiejś starej kurtki po nakrywam wiadro od strony okna, przed słabym światłem i gwałtowną zmianą temp jeżeli tak się zdarzy, ale na razie okno jest delikatnie uchylone i wszystko gra. Za kilka dni przed pierwszym otwarciem wszystko wyczyszczę i przedmucham z paprochów, pokrywę tylko uchylę żeby włożyć wężyk i na miejscu przeleje na cichą do drugiego fermentora który też będzie przykryty pokrywą tylko żeby włożyć wężyk.
 14. Drugi dzień, fermentor 16st, na wieku czujnik do stacji pogodowej nadzorujący temp 20190920_123414.mp4
 15. Temperatura fermentora 16,5st piwo zaczęło elegancko bulgotać,
×
×
 • Create New...