Jump to content

malinatbg

Members
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

551 profile views
 1. Przyszedł mi do głowy pomysł, żeby zrobić z tego malinowe i miodowe na bazie jednej warki. Czy te dodatki przykryją karmel? Mam drożdże T-58 czy nadają się do takiego piwa czy lepiej pójść w neutralne szczepy?
 2. Raczej nie czuję się na siłach do eksperymentów z kwaśnymi piwami. Mam keg 50l. Chmiel tylko EKG 30g, natomiast i tak czekają mnie zakupy, żeby nabyć drożdże i pewnie więcej chmielu.
 3. Poprosiłem znajomego o ześrutowanie słodu, jednak nie zaznaczyłem żeby każdy słód zrobił osobno. Co mogę zrobić z mieszanki: Pale Ale 6kg Karmelowy 300 0,5kg Karmelowy 600 0,5kg Mam jeszcze jęczmień prażony i pszenicę prażoną. Mogę dokupić i dodać inne słody, jednak ta mieszanka jest składem wyjściowym.
 4. Myślę że spora zawartość alkoholu mogła zafałszować wynik.
 5. Warka #4 Chmielowe-wpadkowe Zabutelkowana z 90 g glukozy. Wyszło 31 butelek. Mogło być więcej gdyby nie tytułowa sytuacja.
 6. malinatbg

  lol :)

  Co najlepsze ten komputer działa.
 7. Wczesne godziny ranne robią swoje. Drożdże koniecznie S-04 czy mogą być jakieś inne?
 8. Jest na etykiecie zawartość w 100 ml syropu - 72g węglowodanów. Do tego dowiadujemy się że tymi węglowodanami mogą być cukier, czyli sacharoza lub syrop glukozowo-fruktozowy. Myślę że to są wystarczające dla nas dane na temat zawartości cukru.
 9. Warka #4 Chmielowe-wpadkowe Piwo przelane na cichą. Zeszło do 3,5°Blg. Trochę nisko ale może na cichej jeszcze spadnie. Coś mi nie pasowało przy warzeniu tego piwa. Zrozumiałem dopiero dzisiaj jak spróbowałem młode piwo. Wpadka polegała na tym że do chłodzenia ( metoda wanna + zimna woda) nie wyciągnąłem chmielu. Pływając 3 godziny w jeszcze ciepłej brzeczce dał się we znaki. W smaku mocno goryczkowe, lekko ściągające ale jak dla mnie smaczne i orzeźwiające. Jak to mówią: "Człowiek uczy się na błędach"
 10. Po przerwie wymuszonej maturą wróciłem do warzenia. Nie odczułem jakoś tej przerwy i poszło wszystko niespodziewanie dobrze . Słód ześrutowany jakiś miesiąc temu. Miał to być Koelsch jednak temperatura nie za bardzo odpowiada więc nie wiem co z tego wyjdzie. Czy mogę to nazwać Koelschem mimo temperatury fermentacji w granicach 18-20°C ? Wstępnie niech taka nazwa zostanie. Koelsch warka #4 Pilzneński - 4 kg Pszeniczny - 0,5 kg Zakwaszający - 0,03 kg Zacieranie: 40 min - 65°C 20 min - 72°C Chmielenie: Marynka 30g - 60 min Lubelski 20g - 15 min Mech irlandzki - 15 min D
 11. Przepis zapisałem już i myślę że skorzystam, jednak tak jak napisałem. Mam już ześrutowany słód w jednym baniaku i wypadałoby coś wykombinować, a 20°C na Koelsch to raczej za dużo.
 12. Witam. W planach miałem poczynić Koelscha i ześrutowałem słód. Jednak nieubłaganie zbliżający się egzamin dojrzałości uniemożliwił mi to, a teraz temperatura nie pozwala mi już na zrobienie piwa w tym stylu. Mam w już gotowe i wymieszane słody: Pilzneński - 4 kg Pszeniczny - 0,5 kg Zakwaszający - 0,03 kg Czy da się z tego wykombinować jakieś piwo malinowe. Jeśli tak to ile syropu dać żeby poczuć smak i lepsze będą drożdże S-04, US-05 czy S-33? Jeśli z tego malina nie widzi się Wam to co w zamian?
 13. Ja osobiście bym zrobił zwykłe brown ale 12°Blg bo na drożdżach S-04 to raczej trudno szukać belgijskiego pochodzenia tego piwa . Jest to oczywiście mój własny pogląd i mój gust.
 14. Uważam że troszeczkę powinny. Tyle aby zwykły zjadacz chleba wiedział co ma w szklance. Z uwagi na to że jestem jeszcze w liceum doświadczenia związane ze spożywaniem piwa są jeszcze niewielkie i przedstawię wpływ reklam na wiedzę młodych ludzi na podstawie rozmowy mojego kolegi [k] ze mną [m], gdy dowiedział się że warzę piwo. [k] Dużo piwa na raz robisz? [j] 20 litrów. [k] To ile kupiłeś surowców na te twoje piwa? [j] Na jedną warkę wystarczy mniej więcej 4 kg, jednak kupowałem na zapas więc wyszło 40 kg. [k] Ja myślałem że chmiel jest drogi i ty tu wyskakujesz że ci potrzeba 40 kg. A
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.