Skocz do zawartości

OxyMoLot

Members
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O OxyMoLot

 • Urodziny 12.09.1985

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Osiedlowy
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  13
 • Miasto
  Nowy Dwór Mazowiecki

Kontakt

 • Imię
  Piotr

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. OxyMoLot

  Co myslicie. W czym warzycie?

  U mnie były zaczepione opaską zaciskową więc ją przeciąłem i przewody oddaliłem od źródła ciepła. Co do czujnika temp można wypiąć ze sterownika oryginalną sondę, a w jej miejsce wpiąć inną np ntc i trzymać ją z dala od grzałek. Kociołek wtedy będzie grzał cały czas i sterować będziesz musiał manualnie temperaturami, a mierzyć je np. zew. termometrem. Podobnie będzie jak wepniesz zasilanie bezpośrednio na grzałkę omijając sterownik. Było gdzieś na forum o tym
 2. OxyMoLot

  IMG_20180630_104522.jpg

  wyjątkowe miejsce można też walnąć kielicha, Pani polewa na sztuki
 3. OxyMoLot

  Co myslicie. W czym warzycie?

  @Damian KraPrzy tych przewodach czerwonym i białym też masz zabezpieczenia termiczne pod tymi izolacjami białymi. U mnie leżą one swobodnie na samym dole tej czarnej obudowy z dala od grzałki.
 4. OxyMoLot

  Co myslicie. W czym warzycie?

  U mnie dokładnie tak samo. Otwór w garnku 3/8 a zawór na 1/2 kupiony w sklepie hydraulicznym + redukcja (mosiężna, nie było nierdzewki) Dodatkowo dałem dwie uszczelki silikonowe (na obu ściankach garnka) Akurat rozważam zakup Coobry cb3 a kociołek zostanie tylko do wysładzania choć na razie służy i nie ma co narzekać a warzenie sprawie ogromna przyjemność (choć narobić się trzeba 😉 )
 5. OxyMoLot

  Co myslicie. W czym warzycie?

  Damian Kra ja w tym kociołku i zacieram i warzę, a ten termik z pastą termoprzewodzącą zostawiłem w spokoju i jedynie przy warzeniu włączam wentylator. Puki co to rozwiązanie wystarcza.
 6. OxyMoLot

  Co myslicie. W czym warzycie?

  Zacier przenoszę do fermentora w którym także jest wężyk z oplotu i tam filtruję. Pierwsze dwa litry do małego naczynia i zawracam. Resztę już klarowną prosto do kociołka. Jak uzyskam już około 10l zaczynam grzać żeby brzeczka szybciej mi doszła do wrzenia.
 7. OxyMoLot

  Co myslicie. W czym warzycie?

  jeżeli chcesz tylko zacierać to wentylator zbędny, kociołek nie będzie się grzał. Mój służy mi jako kadź zacierno warzelna. Do tej pory chmieliłem z użyciem woreczka muślinowego lub hopspidera. Teraz testuję opcję z wkręconym wężykiem z oplotu. Daję go dopiero do warzenia. Na wnioski muszę zaczekać bo warka dopiero 3 dzień na burzliwej.
 8. OxyMoLot

  Co myslicie. W czym warzycie?

  to super nowoczesny upgrade a tak poważnie prozaiczne ale skuteczne chłodzenie spodu kociołka. Dzięki temu nie ma problemów nawet przy 90 min gotowaniu, termostat czy termik żaden nic nie odłącza i wszystko pięknie bulgocze. Bez wentylatora na początku przytopiły mi się elementy plastikowe przy sterowniku.
 9. OxyMoLot

  Co myslicie. W czym warzycie?

  sam korzystam z podobnego tyle że ze stali nierdzewnej a nie emaliowany
 10. OxyMoLot

  Co myslicie. W czym warzycie?

  Na początku jesieni trafiłem na taką promocję w Kauflandzie.. może jeszcze gdzieś da się trafić
 11. OxyMoLot

  Ciekawe aukcje na allegro.

  Podrożała właśnie na 69zł Pozdrawiam
 12. OxyMoLot

  Ciekawe aukcje na allegro.

  Witam. Kojarzysz może czy jest u nich możliwość kupna detalicznie? Na stronie konieczna jest rejestracja wraz z nipem i regonem firmy😜 oraz minimalny zakup za 500zł netto (6szt) w zależności od pakowania
 13. OxyMoLot

  OxyMoLot

×