Jump to content

orideith

Members
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

orideith's Achievements

 1. Zlałem piwo dziś do butelek. Po cichej goździki średnio czuć. Poczekam z tydzień i sprawdzę jak to wygląda i wtedy dam Wam znać.
 2. Piwo fermentowało się w okolicy 23 stopnie więc były drożdże na granicy. Robiłem raz takiego cienkusza bez nazwy na US-05 w wyższej temp fermentacji koło 25 (nie celowo, taka pogoda była), to po jednej butelce czułem się jak bym wódkę winem zapił. Nie zacierałem wtedy na wytrawnie zbytnio. Jak się wczytałem w charakterystykę / dyskusje o nich to doczytałem, że można z nich starter zrobić. Nasypię trochę ich do rozpuszczonego ekstraktu i zrobię starter tylko zmontuje mieszadło magnetyczne. Myślę, że świeżutki starter ograniczy szanse na infekcję. Wiem, że to drożdże za 10 zł ale akurat mam czas to zrobić. Zawsze to będzie jakieś nowe doświadczenie do drożdży płynnych. Na razie piwko z 15.5 blg spadło na 4 (po 7 dniach). Smak nadal ok. Będę Was informował jak się zepsuje.
 3. Tak, pierwszy raz używałem, wsypałem łyżeczkę na 15min przed końcem gotowania.
 4. Kupię NaOH i zrobię dezynfekcję wszystkiego co się da a potem wrócę do OXI ewentualnie PBW kupię do testów. A jak z tym piciem?
 5. W sumie wszystko wygotowuje poza kubłem, tam nalewam oxi mieszam i zostawiam na godzine. Prawdopodobnie zakażenie jest w trakcie przelewania. Chłodnica raczej nie jest problemem. Podczas chmielenia wsadzam ją na 20-30min by się wygotowała jeszcze. Planuje zrobić coś co jeszcze nazwy nie ma, coś w stylu pokrywy tak by po gotowaniu a przed chłodzeniem zakrywać garnek i przez otwory w tej pokrywie przelewać piwo.
 6. To teraz pytanie czy takie piwo można pić o ile smak jest ok. Ogólnie szkoda mi je wywalać. Na razie apteki nie czuje zobaczymy jak zleję na cichą. Poprzednie piwo też trochę goździkami dawało ale potem po butelkowaniu było ok. Znajomy ponoć dawał jakimś piwowarom i nie mieli uwag.
 7. Użyłem US-05, z tego co mogę napisać jeszcze. Słód śrutowany sobie przeleżał z 3 miesiące w garażu ale zapakowany w zszytą torbę papierową. Przy zacieraniu miał zapach jak zawsze. Pierwszy raz użyłem mchu irlandzkiego Pierwszy raz robiłem chmielenie whirpolowe czyli chmieliłem przez 60 min w temp 75st Brettanomyces z tego co widzę po zdjęciach w google daje biały kożuch ja mam trochę pianki bezbarwnej. Może rzeczywiście jest to jakiś wymysł US-05.
 8. Witam Was, mam pytanie bo niestety się trochę zagubiłem. Powoli kończy mi się burzliwa IPA i niestety drożdże mam inne niż zawsze. Na początku robił się standardowo osad na dole teraz jednak chyba w 2 dniu, zaczęły robić się takie grudki, na początku były wielkie a teraz mniejsze. Żona stwierdziła, że piwo ma posmak grzańca/goździków. Zastanawiam się czy to nie infekcja candida. Piwo odciągałem rurką z użyciem ust. Zawsze wcześniej odkażałem buzię wódą ale teraz zapomniałem. Będę wdzięczny za opinie. ps. piwo ogólnie jest smaczne, żadnych warzyw, octu, kwasu itd. Dodaje fotkę bo nigdzie nie znalazłem podobnego zjawiska. Pozdrawiam Oskar
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.