Jump to content

Grześ

Members
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Grześ
 • Rok założenia
  2018
 • Liczba warek
  25
 • Miasto
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zaspy 30% carafa II 70% pale ale. Wyszedł ciężki stout, ale pijalny. Jestem ciekaw czy z czasem zniknie paloność i wędzonka a wyjdzie więcej chmielu i słodowości. Puki co eksperyment całkiem udany.
 2. Uu no to lipa. Zobaczę przy rozlewie. Może się jakoś ułoży.
 3. Dzień dobry. Ile procent zasypu może stanowić słód carafa II? Browamator pisze,że 5%, ale jestem ciekaw co się stanie jak dałem 30%.
 4. No no. Dlatego myślalem też żeby to wyparzyć. Chłodzę w wanience z lodem w docelowym fermentorze. Warnik by sie mogł popsuć.
 5. Poprostu chce przelać przez to wrzącą brzeczkę żeby trochę chmielu oddzielić przed chłodzeniem. Jak w tym chmielą to chyba się nie stopi.
 6. Dzień dobry. Po raz pierwszy stosuję metodę biab. Czy to normalne, że brzeczka jest znacznie mętniejsza niż po wysładzaniu tradycyjnym? Używam orginalnego wora od tego pana amerykańca ze spinaczami biurowymi.
 7. Substancją skażającą jest zwykle metyloetyloketon (MEK) lub niektóre rozpuszczalniki organiczne, w tym pochodne pirydyny. Skażony jest po to żeby nie szedł do spożywki, ale właściwości odkażające nadal posiada.
 8. Ciekawe ciekawe. Ja osobiście bardzo lubię te bulgotanie. Nie wiedziałem, że zielone obi ma takie fajne produkty. Każde moje piwo z zasypu dobrze klepie. Z jednej strony to pewnie jakiś błąd w sztuce, ale z drugiej znajomi uznają to za atut. Raz zrobiłem z brewkita i wstyd było to komuś podać - klarowne, lekkie i mało %.
 9. Myślę, że nie. Boję się szklanych. Jestem fajtłapą i będę miał szkło w piwie. Kupię jakąś porządniejszą, np różową do wina.
 10. Muszę zrobić test tych rurek. Zanurzę na tydzień w coli.
 11. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jednocześnie jestem w szoku, że nikomu tutaj to się nie zdarzyło.
 12. Dobra dobra. Jak wyżej napisałem jest to IPA, wczoraj próbowałem przy przelewaniu i nic kwaśnego, sam słód i chmielowa gorycz. Piwoszarnia może sprzedawać chińskie szajsy? Jeszcze naszła mnie teoria, że to wyżarły alfakwasy z citry i magnuma.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.