Jump to content

Grześ

Members
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Grześ
 • Rok założenia
  2018
 • Liczba warek
  20
 • Miasto
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Substancją skażającą jest zwykle metyloetyloketon (MEK) lub niektóre rozpuszczalniki organiczne, w tym pochodne pirydyny. Skażony jest po to żeby nie szedł do spożywki, ale właściwości odkażające nadal posiada.
 2. Ciekawe ciekawe. Ja osobiście bardzo lubię te bulgotanie. Nie wiedziałem, że zielone obi ma takie fajne produkty. Każde moje piwo z zasypu dobrze klepie. Z jednej strony to pewnie jakiś błąd w sztuce, ale z drugiej znajomi uznają to za atut. Raz zrobiłem z brewkita i wstyd było to komuś podać - klarowne, lekkie i mało %.
 3. Myślę, że nie. Boję się szklanych. Jestem fajtłapą i będę miał szkło w piwie. Kupię jakąś porządniejszą, np różową do wina.
 4. Muszę zrobić test tych rurek. Zanurzę na tydzień w coli.
 5. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jednocześnie jestem w szoku, że nikomu tutaj to się nie zdarzyło.
 6. Dobra dobra. Jak wyżej napisałem jest to IPA, wczoraj próbowałem przy przelewaniu i nic kwaśnego, sam słód i chmielowa gorycz. Piwoszarnia może sprzedawać chińskie szajsy? Jeszcze naszła mnie teoria, że to wyżarły alfakwasy z citry i magnuma.
 7. Zawsze popsikam desprejem. Ale dopiero 2 raz to się zdarzyło.
 8. Siemandero, 3-2-0. Warzę ipa 20L, 5 kg pale ale zero, 1 kg karmelowy, us-05, citra, magnum, marynka. Na burzliwej fermentacji stało mi 10 dni, nie miałem czasu przelać wcześniej (apokalipsa). Wczoraj przelałem i musiałem zmienić rurkę. Kiedyś raz już coś takiego miałem. Dolna szyjka rurki się stopiła. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje?
 9. Bozię widzę w tym tenczu. Zdjęcie mało wyraźne, trudno ocenić. Spróbuj zrobić zdjęcie od góry.
 10. Mi chmieliny osiadają na dnie i na ściankach. Przed rozlewem możesz przelać piwo odciągając z wierzchu do drugiego fermentora z roztworem glukozy do refermentacji. Większość chmielin zostanie w pierwszym fermentorze, reszta osiądzie na dno w drugim. Zdarza się, że ostatnie 2-3 butelki dostaną troche chmielu. Oznaczam je wtedy jako "piwa testowe".
 11. Przed wczoraj próbowałem to co balingozmierzyłem i było bardzo dobre jak na młode piwo. No nic, poczekam do środy z butlami. Dzięki za info.
 12. Cicha nigdy wcześniej mi tyle nie trwała. Czyli co powinno się zrobić? Jeszcze raz przelać czy butelkować bomby?
 13. A co złego się może stać jak są chmieliny? West coast chmielony na cichej po 2tygodniach od przelania ma 4blg i bulga co 20min. Czekam aż doje.
 14. Nie mam pola. Przepraszam panie ważny. Wydawało mi się, że to jest miejsce, w którym można czerpać wiedzę od bardziej doświadczonych. Rozumiem, że ogarnąć podstawy mam gdzie indziej. Wielkie dzięki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.