Jump to content

Grześ

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Grześ
 • Rok założenia
  2018
 • Liczba warek
  15
 • Miasto
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bozię widzę w tym tenczu. Zdjęcie mało wyraźne, trudno ocenić. Spróbuj zrobić zdjęcie od góry.
 2. Mi chmieliny osiadają na dnie i na ściankach. Przed rozlewem możesz przelać piwo odciągając z wierzchu do drugiego fermentora z roztworem glukozy do refermentacji. Większość chmielin zostanie w pierwszym fermentorze, reszta osiądzie na dno w drugim. Zdarza się, że ostatnie 2-3 butelki dostaną troche chmielu. Oznaczam je wtedy jako "piwa testowe".
 3. Przed wczoraj próbowałem to co balingozmierzyłem i było bardzo dobre jak na młode piwo. No nic, poczekam do środy z butlami. Dzięki za info.
 4. Cicha nigdy wcześniej mi tyle nie trwała. Czyli co powinno się zrobić? Jeszcze raz przelać czy butelkować bomby?
 5. A co złego się może stać jak są chmieliny? West coast chmielony na cichej po 2tygodniach od przelania ma 4blg i bulga co 20min. Czekam aż doje.
 6. Nie mam pola. Przepraszam panie ważny. Wydawało mi się, że to jest miejsce, w którym można czerpać wiedzę od bardziej doświadczonych. Rozumiem, że ogarnąć podstawy mam gdzie indziej. Wielkie dzięki.
 7. Chcodzi mi o to, czy granulat może nieść ze sobą jakiś gnój. Czy trzeba go jakoś wyjałowić/odkazić.
 8. Zapytanie do kolegów i koleżanek - jak duże jest ryzyko infekcji przy chmieleniu na zimno/cichą granulatem i jak można tego ewentualnie uniknąć? Odrazu piszę, że nie dam sobie wmówić, że zlewanie na cichą nie ma sensu.
 9. Bitter z glonem odfermentował z 15 do 2 w 6 dni. Wyłowiłem mech z drożdżem z powierzchni sitkiem. Przelałem na cichą na dobę. 10 dni refermentacji i jest super. Lekkie ale, klar, głównie słód, chmiel dalej. Nie czuć żadnego glona, dms nie stwierdzony. Mniam.
 10. Jeżeli jedyną oznaką infekcji jest gaz to chyba nie tak źle. Btw, infekcja jest zawsze.
 11. Ok, to poczekam, aż przestanie intensywnie pracować, max do 7 dnia. Piana raczej sama nie opadnie bo glon trzyma drożdże. Cold crasha nie mam jak zrobić w warunkach domowych. Na zdjęciu to wygląda gorzej niż w rzeczywistości.
 12. Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby po przelaniu na cichą fermentacja się "przerwała".
 13. W jaki sposób plankton może spowodować granaty? Przecież przed butelkowaniem sprawdza się blg. Podejżewam, że musze szybciej na cichą przelać żeby glona oddzielić.
 14. Dałem 5g go do gotowania. Po prostu chłodze w fermentorze i przelał mi się tam.
 15. Halo ludzie, warzę pecial bittera25L i pierwszy raz użyłem mchu. Sporo go wylądowało w fermentorze. Burzliwa trwa już piąty dzień, ładnie bulgocze, ale piana na wierzchu scaliła się z tym mchem tworząc drożdżową masę. Sporo osadu jest też na ściankach beczki. Na tym etapie zazwyczaj piana mi czesciowo opadała, ale teraz sie twardo trzyma. Jak bardzo to będzie złe?
×
×
 • Create New...